Zeer bevredigend seizoen Sletelma S,exaice v/h JAN SUURBEEK „Ik ben blij", aldus begon eerste secre taris Fred van Soomeren in de Algemene Vergadering van 12 juli zijn jaarverslag, „dat ik u over het afgelopen seizoen optimistische geluiden kan laten horen. Hoewel slechts twee kampioenschappen zijn behaald, waren de uiteindelijke re sultaten over het algemeen zeer bevre digend." Hij memoreerde, dat het eerste elftal op de vierde plaats in de eerste klasse A eindigde en het tweede in de reserve eerste klasse op de derde plaats achter Volendam 3 en Ajax 3 eindigde. De volgende spelers werden voor ver tegenwoordigende elftallen gekozen: Bas Rachman, Ernst Seunke en Edwin Geluk voor het Amsterdams Amateur Elftal en Ernst Seunke voor het Nederlands Studenten Elftal. Het derde elftal, weer teruggekeerd in de reserve 2e klasse, is lange tijd gega digde geweest voor het kampioenschap maar moest tenslotte zijn meerdere er kennen in 't Gooi 2 en eindigde op een eervolle tweede plaats. Ook het vierde elftal startte sterk, doch moest halver wege het seizoen door enkele nederlagen definitief afhaken en eindigde tenslotte op de vijfde plaats. Ja en dan het vijfde elftal. Een ver haal apart. Na zes wedstrijden hadden zij slechts twee punten. Hier moest iets aan gedaan worden. Nol Kuikens nam met veel enthousiasme de taak als leider van dit elftal op zich. Hij moest met zijn elftal nog twee nederlagen accepteren, doch daarna volgde een indrukwekkende opmars. Uit de resterende 14 wedstrij den werden maar liefst 24 punten be haald, elf overwinningen, twee gelijke spelen en slechts één nederlaag tegen kampioen RKAVIC 4. Resultaat een fraaie gedeelde tweede plaats. Maar dit was nog niet alles. Het bleek namelijk dat een tweede plaats recht gaf op deel name aan een wedstrijden-reeks met Ajax 5 en DWS 2 voor één plaats in de reserve 4e klasse van de K.N.V.B. Deel name hieraan werd verzekerd door de beslissingswedstrijd tegen Ah rends 2 met 3-1 te winnen. Helaas is het vijfde elftal er niet in geslaagd de promotie te be werkstelligen, want na het 2-2 gelijk spel tegen AJAX 5 uit, moest er thuis van DWS 2, dat inmiddels Ajax had versla gen, gewonnen worden, doch verder dan een dubbelblanke stand kwamen wij niet. Al met al fraaie resultaten van de eerste vijf elftallen en een eresaluut aan de A-commissie, de heren Sal van Gel der, Rokus Hoogendoorn, onder aan voering van debutant Rob Duis, bijge staan door Chris Schroder als sekretaris en de leiders Frits Röhrig en last but not least Nol Kuikens, is hier zeker op zijn plaats. Lede ogen Voor de elftalcommissie B waren er helaas geen successen van enige impor tantie weggelegd. Zij moest zelfs met lede ogen toezien, dat het negende elf tal het volgend seizoen een klasse lager zal moeten spelen. Niettemin wil ik deze commissie een compliment maken. Op het tweede plan, zo mag ik dat toch wel noemen, wordt enorm veel werk verricht om iedere zondag zeven elftallen in het veld te brengen. Hartelijk dank aan de heren Mulder, Koster, Hesseling, Hau- brich en Susan. De elftalcommissie C voor het zater dagvoetbal werd het afgelopen seizoen door Martin Duinker gerund. Voor hem wel een zeer teleurstellend jaar, niet al leen dat hij iedere week de grootste moeite had zijn drie elftallen volledig in het veld te krijgen, ook zag hij al zijn elftallen degraderen. Wij zijn bijzonder blij, dat hij zich door deze tegenslagen niet uit het veld heeft laten slaan en het komend seizoen weer het zaterdagvoet bal onder zijn hoede zal neemen. Mar tin, wij wensen je veel succes. 34 jeugdploegen De jeugdcommissie kan op een goed seizoen terugzien. Jammer dat slechts de B-5 en de C-6 junioren het kampi oenschap behaalden, want niet minder dan zeven jeugdelftallen hebben lange tijd aan de top meegedraaid, maar moes ten uiteindelijk met een tweede, in en kele gevallen zelfs met een derde plaats genoegen nemen. Afgelopen seizoen had de jeugdcom missie 34 elftallen onder haar hoede n.l. 5 A-junioren, 5 B-junioren en 7 C-ju- nioren, die in competitieverband speel den, 8 A-pupillen en 2 B-pupillen elf tallen, die zoals de K.N.V.B. het noemt aan na- en voorjaars wedstrijdreeksen deelnamen en tenslotte nog 7 B-pupillen elftallen, die een onderlinge competitie speelden. De A-l junioren misten door verlies van een beslissingswedstrijd plaatsing in de Interregionale competitie, de B-l ju nioren hebben lang strijd geleverd met D.W.S. en Ajax, maar reikten tenslotte niet verder dan een derde plaats. De C-l junioren hadden een zwakke start, doch hebben zich daarna redelijk geweerd. Zoals ieder jaar werden wij voor onze jeugd weer overstelpt met uitnodigingen voor tournooien, welke helaas niet alle konden worden geaccepteerd. Op de tournooien waar onze jeugd wel ver scheen. was zij in vele gevallen bijzonder succesvol. Stille getuigen kunt u bewonderen in onze nu toch wel op barsten staande prijzenkast. Op voortreffelijke wijze organiseerde de jeugdcommissie weer ons eigen A- pupillen tournooi om het „WIM BÜC- KERT SCHILD". Onze A-pupillen de den het erg goed, al moesten zij in de finale in de pups van Blauw Wit hun meerdere erkennen. Hier volgt een overzicht van de prij zen, die de jeugd op de diverse velden bij elkaar geschopt heeft: 13 eerste prij zen, 9 tweede prijzen, 7 derde prijzen, 4 vierde prijzen en 5 vijfde prijzen. Een lijst, die gezien mag worden! Gaarne zou ik voorzitter Denker en zijn mede-commissieleden, de heren Bon net, Overdiek, I'as en Schot, hartelijk willen danken voor het vele en zo be langrijke werk, dat zij voor onze jeugd hebben gedaan. In mijn dank wil ik ook de jeugdleiders van het hoogste A-junio ren tot het laagste B-pupillen elftal be trekken, leiders, die er wekelijks in weer en wind en op tijden, dat velen van ons zich nog eens lekker in bed omdraaien, met hun elftal op uittrekken. Dat de jeugdcommissie deze onontbeerlijke steun op waarde weet te schatten, ge tuigde de fantastische avond als afslui ting van het seizoen die zij trainers en jeugdleiders en hun dames hebben aan geboden. Tijdens deze avond werd een door de jeugdcommissie ingestelde waarderingsprijs uitgereikt. Voor het jaar 1972 werd deze toegekend aan Ties Gcrrits voor zijn keeperstraining, terwijl voor het jaar 1973 de eer te beurt viel aan de heer Brokman voor de verzor ging van de trainingen voor de Pupillen op de woensdagmiddagen. Lief en leed Het eerste belangrijke gebeuren in het nieuwe verenigingsjaar was zoals gebrui kelijk de Algemene Vergadering, welke op 13 juli werd gehouden. De vergade ring bekrachtigde met een daverend ap plaus het ere-voorzitterschap van Henk Kappelhoff die na 16 jaar de voorzitters hamer overgaf aan Dio Hermens. PRINSENSTRAAT 25 AMSTERDAM C. TELEFOON 6 54 04-24 72 72 SCHRIJFMACHINES ADLER OLYMPIA - HERMES TELMACHINES ADDO-X - WALTHER - FACIT 3

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 3