vanj en over onze AFC pakt 't „ROS" [n een grandioos verlopen weekend heeft onze selektie-groep in Enschede in dubbel opzicht de lakens uitgedeeld. Niet alleen wonnen onze jongens het tour- nooi, maar bovendien werd de „Fair- Play-Cup" ons deel. Een dubbele pres tatie waar wij erg blij mee zijn. Het is zonder meer jammer, dat zo weinig A.F.C.-ers getuigen hebben kunnen zijn van het élan en de strijdlust, die onze selektie-voetballers op de Twentse mat hebben gelegd. In totaal scoorden wij 4 goals (Hilbert Rijn, Jean Bollen 2x en Tony Disselkoen) en werden onze kee pers (Peter van der Valk en Michael Kahn) slechts éénmaal gepasseerd en dan nog wel door een strafschop). Als volleerde Cup-fighters hebben wij de beide Cups ten overstaan van de overige 15 deelnemende eerste klassers „geconsumeerd". R.B.C., Hermes D.V.S. en nog vele andere clubs van naam zagen Tony Dis selkoen een grote show met de cup „op voeren" tijdens het diner. Het is voor de A.F.C. een brokje publiciteit in de goede zin van het woord geweest; zowel op prestatie- als recreatie niveau beleef den wij een geweldig tournooi. Maar nu de (echte) werkelijkheid DE HOOFDKLASSE Onze jongens zijn zich volledig be wust van hun verantwoordelijkheid A.F.C. moét in de hoofdklasse en dat kan als wij allen hen steunen. En dat betekent niet kaarten in de bestuurs kamer, dat betekent niet naar AJAX gaan kijken, nee, dat betekent op de tri bune bij A.F.C. zitten en je laten hóren. Niet negatief, maar positief. Onze man nen naar de overwinningen tillen. Zij hebben het vertrouwen nodig van elke A.F.C.-erbestuur, E.C. en trainer Piet Ouderland hebben dit reeds gegeven. U ook!? Drs. R. Heeft u van uw vakantie genoten? Goed zo, dan kunnen wij er weer een jaar tegenaan, een belangrijk jaar want ons 80-jarig bestaan nadert. Maar ook de laatste weken van het afgelopen sei zoen zijn van groot belang geweest voor onze vereniging, want onze Al boekte twee grote successen. Zoals u reeds weet, werd onze Al uitgenodigd deel te nemen aan het Internationaal Jeugdtournooi van D.W.G. Wel om kort te zijn, A.F.C. kwam, zag en overwon. De finale tegen D.O.S. '01 werd met twee-nul gewon nen en de Jordaan Cup verhuisde voor één jaar naar onze prijzenkast. De Jeugdkommissie van A.F.C. moet wel haar bewondering uitspreken voor de organisatie van het D.W.G.-tournooi. Door weersomstandigheden moest het tournooi op één dag worden gespeeld en het werd een groot succes. Een ander groot tournooi waar onze spelers goede herinneringen aan bewa ren, is het Karei Kaufmantournooi van Achilles Assen. Evenals voorgaand jaar waren onze spelers ondergebracht bij pleegouders. Het is ongelooflijk wat deze mensen voor ons deden. Het succes van verleden jaar werd bijna herhaald. A.F.C. speelde in de finale tegen D.C.G. Ondanks alle aanmoedigingen van de pleegouders en andere fans werd de finale op het laatste moment met 1-0 verloren. Helaas geen Hunebed, maar het is niet elk jaar feest. Belang rijker is de vriendschap, die is ontstaan tussen onze vrienden van Achilles en A.F.C.. De thuisreis per trein ging over Hoogezand en langs de boorden van de Zuiderzee. U als lezer zal hier misschien eens over moeten denken, maar voor de treinreizigers uit de trein Assen-Amster dam op 10 juni is het allemaal heel duidelijk. Ja, natuurlijk de trein naar Amsterdam uit Assen gaat over Hooge zand en langs de Zuiderzee. Dat is toch logisch! Ook in het komend seizoen is A.F.C. van deelneming aan deze tournooien ver zekerd.Nu wij het toch over de toekomst hebben, is er nogal het een en ander te melden. Allereerst de nieuwe formering van de Jeugdkommissie. Deze is uitgebreid tot 7 personen, want de heer A. de Jonge is na een periode van afwezigheid terug gekeerd op het oude nest. Ad, van harte welkom en heel veel succes met onze pupillen. De tweede „gezinsuitbreiding" is de heer A. J. v. d. Sluys. Voor de oudere leden geen onbekende. Bekijkt u maar eens pagina 179 van ons jubileumboek ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Op de bovenste foto staat in de tweede rij een jongeman, de heer Van der Sluys. Wij wensen hem veel succes in de toekomst. Een andere kleine verandering is dat de heer A. Denker als commissaris zit ting heeft genomen in het bestuur. Als vertegenwoordiger van de jeugd. Wij wensen ook hem heel veel succes. Door al deze verschuivingen is het volgende beeld ontstaan: B pupillen: geboren tussen l-8-'63 en 1 -8 *65: de heer A. de Jonge, Bos en Lommerweg 188, A'dam, tel. 18 84 56. A pupillen: geboren tussen l-8-'61 en 1 -8-'63: de heer H. A. Overdiek, Geul straat 12, Amsterdam, tel. 42 70 90 en/ of de heer J. Schot, Waterhoenlaan 45, Vinkeveen, tel. 02972 - 30 91. C junioren: geboren tussen l-8-'59 en l-8-'61: de heer A. J. v. d. Sluys, Riet schoot 96, Oostzaan, tel. 02984 - 19 55. B junioren: geboren tussen l-8-'57 en l-8-'59: de heer P. Pas Jr., J. Bilhamer- straat 16, Amsterdam, tel. 13 22 08. A junioren: geboren tussen l-8-'54 en l-8-'57: de heer J. L. Bonnet, Nedersticht 65, Amsterdam, tel. 42 19 15. Onze voorzitter is en blijft de heer A. Denker, Jan v. Goyenkade 27 te Amsterdam, tel. 76 33 25. Ondanks zijn twee funkties blijft hij zich volledig in zetten voor onze jeugd, want de jeugd heeft na vele jaren een duidelijke stem in het bestuur van onze vereniging. Over de kleine verandering in de trai ning heeft u in onze vorige Schakel reeds kunnen lezen. De selektie-training is in de eerste week van augustus be gonnen. Voor de A-junioren 1 nadert dan alweer de voorronde van de Inter regionale Jeugdkompetitie. Natuurlijk vooraf gegaan door enkele oefenwed strijden en twee toernooien. Het resultaat van deze voorronde zal afhankelijk zijn van de poule waarin A.F.C. uitkomt, want er is we! degelijk kwaliteit aan wezig. De training van de niet-geselecteerden zal op de gebruikelijke maandagavond plaats vinden onder leiding van de heer P. Pas Jr., De pupillen trainen weer op woensdagmiddag. Dan nu een woord van welkom aan de nieuwe leden en hun ouders. Voor u is alles nog even nieuw aan de Boele laan, maar u zal er beslist snel wennen, want A.F.C. is een vereniging van vrien den die voetballen en voetballers die vrienden zijn. Gedurende het seizoen valt er iedere donderdag het A.F.C.-Bulletin in de bus. Daarin staat het gehele wedstrijdenpro gramma voor de eerst komende zater dag/zondag. De pupillen spelen op de zaterdag en de junioren op zondag. On deraan de opstellingen zijn de telefoon nummers vermeld, waar u alleen in ui terste noodzaak kunt afschrijven. Alleen dit telefoonnummer en alleen op de vrij dagavond op de vermelde tijdstippen. Iedere speler moet in het bezit zijn van een A.F.C.-shirt, een wit reserveshirt, een zwart broekje en rode kousen (en natuurlijk de voetbalschoenen)! Elke maand ontvangt u bovendien de A.F.C.- Schakel, ons cluborgaan. De Jeugdkommissie wenst alle jeugd spelers en senioren een bijzonder goed seizoen toe. S KORT-KORT Zoals u mischien weet, is het ook voor ons eerste elftal een belangrijk jaar. Bij de eerste zeven eindigen, betekent vol gend jaar deelneming aan de HOOFD KLASSE. Alle Jeugdleden en ouders (verdere familieleden zijn natuurlijk ook van harte welkom) moeten ons eerste elftal vanaf het begin steunen. Als u 's zondags toch op „Goed Genoeg" bent, kunt u gemakkelijk blijven kijken, aan moedigen en hopelijk juichen bij ons eerste. Volgens de dienstregeling van de N.S. rijdt de Intercity trein Assen-Amsterdam over Hoogezand en lang de Zuiderzee? Jeugdkommissie 2

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 2