Sx&ahel Blikbeurs Business Week A.C.C. Verrichtingen Van Voortdurend Vlijtige Verderspelcnde Voetballer Victor (hierna te noemen VVVVVVV) Nr. 1: Vandaag vervalt voetbal To Football or not to Foolball. Hele maal geen kwestie van. Het team heeft betaald verlof. Ben daarom maar in de file naar de autobeurs geweest. Parke ren kan nog halverwege de afstand huis- veld. Ik twijfel tussen terug naar huis, de club of de blikbeurs. Mijn hart klopt weer toen ik op een afstand langs mijn clubje sukkelde en zag: het hele voetbal lag plat. Eerst maar aan de auto's dan aan het bier laven. Ik voelde me in een stroom bezoekers voor een stadion, tot dat de geest van het gebouw zijn contouren in de mist opricht. Voelen de bezoekers het ver schil tussen Spangen en RAI? Het blijft een sterrenshow: Nu staan de spelers stil en bekijken ze de toeschouwers, die de punten aangeven. Volgende week is het andersom: met de auto naar de show in Watergraafsmeer, nu naar de auto show. Het publiek dromt bijeen bij de ster van de show: een raspaardje, hoog in de benen, met veel pk's in de sprint klaar om met Dafke's tiental de spits af te bijten. De gemiddelde goede voetballers dro men van hun plaats in het sterrenteam en te strijden om de eer van het hoog geëerd publiek, om ook toch maar aan de top te horen. Terwijl de grijze massa zich daar verre van houdt en denkt: Geen naijver edoch fair play in competitie. De grote jongens kij ken smalend neer op hun broertjes met klein vermogen, die zeggen: Met zuinig heid doen wij ook heel veel. De alle mansvriend staat duidelijk buitenspel: te windgevoelig en slechte wegligging in de bocht. Model Burgerman heeft duidelijk de bal gemist, vanwege het dweileffekt. De onderkruipertjes zijn echter paraat, gereed om uit een klein hoekje raak te schieten. Opeens gaat het fluitje in de hoogte: Wil de heer Suitenmeijer van Kruif BV zich bij de scheidsrechter mel den voor een gele kaart, goed voor een consumptie. In de rust verdringt het publiek zich bij de buffetten. De meningen zijn ver deeld: Zolang het geld blijft, raak je die vervuiling nooit kwijt, zegt een purist. Het geld is de motor van de vervuiling. Als de fabrikanten willen, dan bouwen ze zo een stille en reukloze auto, maar het moet allemaal zo goedkoop moge lijk. In de sport ook: Al die proffies hebben geen zorgen, maar 't amateurtje moet z'n zakdoek uitwringen en daarvan een klubhuis bouwen. Bij de stand van de NFV heb ik mij gemeld als lid. In een file ontstaan altijd gezellige kontakten; vooral bij Oudenrijn heb ik altijd succes. Het lidmaatschap is werkelijk een levensverruiming. Terug in de arena wordt het randwerk bewonderd. De spelers zijn moegestreden en het publiek gelooft het wel. De stro men kijkers tussen het blik veranderen in files met het blik. Onderweg zie ik Piet, de rechtsachter, op weg, maar te laat, naar de blikbeurs. Hij rijdt graag, dus een dagje filerijden deert hem niet. We besluiten de middag te verdrinken op de club. Proost, volgende keer meer en beter. Victor De bekendheid van AFC is zo lang zamerhand wereldwijd. Als zelfs een blad als Business Week zich gaat bezighou den met onze club, mogen wij met enige bescheidenheid vaststellen dat wij op de goede weg zijn. Hulde aan bestuur en spelers voor deze prestatie. Business Week analyseert onze positie haarscherp. Het blad schrijft: „It is hard to draw a very fine line between the private family interests and those of AFC." Hoe vaak is er in de gezinnen geen lichte weerzin gerezen tegen het feit dat vader op zaterdag en/of zondag niets anders weet te bedenken dan een bezoek aan AFC? Dat de vereniging wat dat betreft een nogal egocentrische in druk maakt, is de redactie van Business Week evenmin ontgaan. „Certainly AFC is in a good position to know exactly what is has cut out for itself." Precies, vrienden, dat is de spijker op de kop. Het wordt zo langzamerhand te gek. Wat mij zo opvalt, is hoe de proble matiek van AFC hand in hand gaat met die van de American Financial Corpora tion. George Wijnand 'T WORDT CRICKETTIJD Met de maand mei in het vooruitzicht zijn de aktiviteiten van de zomersporters allerwege merkbaar. Uiteraard zijn ook de cricketers weer present om spelers en liefhebbers van de King of Sports wak ker te porren. De regelmatige zaterdagse Goed-Ge- noeg-bezoeker zal hebben gemerkt dat een vrij uitgebreide groep ACC-'ers reeds maandenlang op een vroeg uur in de achterzaal te vinden is Hoofdreden daarvoor is te trachten het jeugdbestand aanzienlijk op te voe ren omdat de klap van de degradatie van vorig jaar tevens aan het licht bracht, dat een versteviging van de onderbouw dringend gewenst was. Niet in de laat ste plaats werd daarbij gedacht aan AFC de club met de band die bindt Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 Redacteur: Rien Bal Cronenburg 88 Amsterdam tel. 020-429230 Kopy inleveren uiterlijk voor 23 april a.s. bij Rien Bal. waaruit ACC in 1921 zelf is voortge-i komen. Wanneer men uitgaat van het erva ringsgegeven dat van elke elftal van 12- jarigen dat start, op 20-jarige leeftijd 1 a 2 senioren overblijven, dan is het dui delijk dat jaarlijks terugkerende aanvul ling een ..must" is. Een goed geplande wervingsactie moet bij het verschijnen van dit nummer haar beslag hebben ge kregen. Op 2 maart vierde de cricketclub op de gebruikelijke wijze haar 52e verjaar dag. De fameuze Jan Prentprijs ging na mens de Ereleden naar Wim Feldman en Jacques Diepeveen. De beroemde Tijger (voor de meest opzienbarende prestatie in augustus) ging naar ACC 2 o.l.v. Ferry Dukker, terwijl Piet Sanders de prijzen regen besloot door een zeer forse beker aan Ruud Staats te overhandigen als „all-round"-prijs. Sinds deze verjaardag bezit ACC weer een echte „scheepsbel voor de umpire", geschonken door een onbekend lid nadat de oude gestolen was uit Hans Woud stra's auto. Verheugend was het op deze avond een uitgebreide ABC bestuursdelegatie te treffen, die voor een uitstekend stukje public relations tussen beide verenigingen zorgde. Met de competitie in het vooruitzicht nodigen wij alle AFC-'ers uit eens een bezoek aan ACC te brengen. U treft er altijd wel een bekende die u meer over cricket wil vertellen. Een tocht naar hot veld van „de bank" (ABN-Bosplan) is zeker de moeite waard, al was het maar voor de omgeving. Max de Bruin 3

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 3