vani en over anze vurig pleidooi vooro|ox brandbeveiliging Voetbal-moeders de boer bv/ajax brandbeveiliging cruquiusweg 118 - amsterdam telefoon 020 - 354001 C-JUNIOREN Ditmaal valt er niet veel nieuws te melden. Immers, er is sinds 4 februari slechts tweemaal gevoetbald. Wijziging in de standen heeft zich dan ook nauwe lijks voorgedaan. De C-l wist Blauwwit op knappe wijze een punt afhandig te maken. Bij SDW echter werd eveneens gelijk gespeeld: 2-2. Gezien het vertoon de spel nam de ploeg met te weinig ge noegen. De C-2 kent de bekende ups en downs. Gelukkig is Roy van Dijk weer hersteld en kan de C-2 weer op zijn aanvoeder rekenen. De C-3 presteerde het koploper R.K.- DES een 1-1 gelijkspel op te leggen. Een geweldige prestatie. Weinig in het veld is de C-4 geweest. De kans op het kampioenschap is nog volledig aanwezig. Het vertoonde spel in de vriendschappelijke wedstrijden doet ons daarom goede hoop vestigen. De C-5 heeft van naaste concurrent St. Martinus 3 punten afgesnoept in veertien dagen. Nu alleen nog van SCA winnen en het kampioenschap is praktisch een feit. De C-6 heeft nog steeds het maximale aantal punten op zijn naam staan. Swift is eveneens tweede gebleven, echter wel met 4 punten achterstand. Tot slot de C-7, dat nog steeds tweede staat. Lang niet onverdienstelijk. Naar we hopen in de volgende Schakel de aankon diging van de eerste kampioenen. Jeugdcommissie JEUGDTOURNOOIEN Aan het einde van elk seizoen staan de tournooien op ons te wachten. Elk jaar komen er meer uitnodigingen voor AFC-junioren. Natuurlijk heel fijn, maar er zijn slechts enkele zondagen voor de tournooien beschikbaar. Er moeten dus helaas nog veel bedankjes worden ver stuurd. Voor de A-junioren is er een grote „waslijst" ontstaan; op le Paasdag een tournooi bij Blauw Wit, daarna komt het Poliotournooi op 30 april voor de Al t/m A3. Op 27 mei gaan de A2 en A3 naar Zaandam om bij ZVV een tour nooi te spelen. Op 31 mei wordt het een drukke dag want AFC is uitgenodigd bij SDW en Be Fair in Waddinxveen. Er zal wel een aantal A-junioren zijn, dat denkt: waar blijft Achilles? Maar op 10 juni is het dan zo ver. Het klapstuk van het jaar. In Assen mogen wij het Hunnebed verdedigen. Als wij dan nog verder vooruit kijken: op 26 augustus gaan de A-junioren naar RKAVV in Leiden, maar dat is pas voor het vol gend seizoen. Ook de B-junioren behoeven zich geen zorgen te maken over hun tournooien. Ook zij gaan op 22 april naar Blauw Wit, waar de C-junioren eveneens van de partij zullen zijn. Dan voor de BI t/m B3 het Poliotournooi op 30 april. Voor dezelfde elftallen is er op 20 mei een tournooi bij ZVV in Zaandam. Evenals voor de A-junioren is het op 31 mei ook voor deze groep een drukke dag, want SDW en Be Fair hebben ook een uit nodiging gestuurd voor de B-junioren. Op le Paasdag gaan de C-junioren naar HVV, alom bekend, en naar Blauw Wit. Op 30 april komen de Cl t/m C3 in het veld in het Poliotournooi. Op 20 mei gaan dezelfde elftallen met de B-junioren naar Zaandam. De C-junioren gaan ook naar Be Fair in Waddinxveen en als toegift is er dan nog op 3 juni te Utrecht een tournooi bij Zwaluwen Vooruit. Voor de A-pupillen schrijven wij alleen ons eigen Wim Bückert tournooi uit met deelneming van gerenommeerde clubs. In de volgende Schakel zullen wij de tour nooien voor A- en B-pupillen vermelden. 't Is zondag. Rustdag. De dag des He ren. Dat laatste blijkt in fikse overmaat, want de Heren, dus Pa en de boys zijn al vroeg op. De koffie en het ontbijt worden door Moeder verzorgd, de shirtjes zijn gewas sen, de kiksies schoongemaakt en de lunch liefdevol in de koffertjes gestopt. Het regeren van de heren, waar Dolle Mina's zich zo pisnijdig om maken. „Jossie" zegt Pa, als een soort pro gramma-afkondiging „speelt om 10 uur tegen Blauwwit. En Jantje om 12 uur tegen Arsenal. Denk aan je reserve shirtje, jongen." Moe staat nog even als een door demo nen achternagezeten schicht te stofzui geren. Ze „mot" nou eenmaal mee. Haar vrije dag Daar gaat dan het hele stel. Koffers gepakt. Naar de arena. Vader loopt voorop. Praat met leiders over 4-3-4 en 1-5-5. Hij smoest over sy stemen, standen en opstellingen, nog erger dan Herman Kuiphof. „Heb je de deur goed afgesloten?" vraagt Moe, in een eerste poging naar huis toe te kunnen. „Nou, en?" zegt Pa „D'r valt toch niks te jatten." Deze geforceerde lucht hartigheid is van slimheid niet gespeend. Jossie stelt zich op in de spits. Vader is zo trots als een aap met drie kontjes. En als Jossie het „stukkie leer" met een ferme lel in de touwen rost, dan is dat wel het summum van vadertrots. Met rode koontjes volgt hij het spel op de centimeter. „Zeg Pap", vraagt Moe dan met half bevroren voeten, „ik zal de soep toch wel hebben afgezet?" Zij gaat onverdroten voort, doch Pa is onverstoorbaar en ziet alléén Jossie, laat staan de prak soep, die misschien het huis in lichtelaaie zet. Een fikse aardbeving zou nog niet toe reikend zijn hem van het voetbalveld te sleuren. „Soep, soep?" brult-ie. „Nog effe en dan draait onze Jantje Aresenal de soep in." Pa loopt langs de lijnen een lichte longontsteking op. Je moet er wat voor over hebben. En Jantje gaat er lekker „tegen aan". Moeder snapt de ballen van „afzeit", pinanti en korner. Sjokt mee van veld 2 naar veld 4, bederft haar nieuwe schoenen en vervloekt Burgwal en natuurlijk ook Jaspers. Dan is het middag. In het clubhuis drinkt Moeder een sjuderans, Pa een aan tal brandewijntjes en de boys krijgen een krukket. Dan gaat het gezin sjokkend naar huis. Jossie gelijk gespeeld, Jantje gewonnen en Moeder verloren Ze sukkelen het hek uit. Jossie kluift nog aan een vette fabriekskrukket en Jantje heeft nog een klodder modder in zijn oor. „Wat een dag! Hè?" zegt vader met een van het schreeuwen hese stem. „Zo fijn met zijn allen naar voetballen toe." Moe kniktóók bijna door haar knieën. De Heren duiken in „Sport in Beeld". Thuisgekomen mag Moe de kof fertjes uitpakken, het shirtje in de was mand doen, soep opwarmen, spruitjes schoonmaken, tafeldekken en afwassen. Ze mag toch wel iets doen? Jhr. van Rossem de Gaulin 2

Schakels (clubbladen) | 1973 | | pagina 2