Mixed Pickles De „mannen' «!5qË«sz (vervolg) werden verstandige dingen gezegd. De resultante daarvan was, dat binnen de huidige bondsbegroting ruimte gevonden zou moeten worden om het huidige blad in 30.000 exemplaren gratis te sturen aan die functionarissen van alle ver enigingen, die toch in ieder geval de officiële mededelingen nodig hebben. De begrotingspost in kwestie zou dan bij de K.N.V.B. moeten worden verhoogd van 150.000 tot 300.000. En toen zei West I: „Een contributieverhoging van 2,per seniorlid is niet haalbaar. Raar indien in de begroting van de Bond niet voldoende wordt gevonden dan zou de bondscontributie voor alle leden met een kwartje kunnen worden verhoogd." Weet u, wat ik na al die besprekingen zo fijn vind? Mijn angst voor inflatie is geluwd. Als in Zuid I iemand er van overtuigd is, dat een verplichting van 2,per seniorlid zou leiden tot leden-verlies en men in West I de zaak kan redden met'een bondscontributieverhoging van een kwartje per jaar per lid dan kunnen wij nog altijd u zeggen tegen de gulden J.W. C-junioren Nu de helft van de kompetitie is ver streken, is het zinvol de gang van zaken bij de jongste zondagvoetballers aan een kritische blik te onderwerpen. Was in de vorige Schakel het gemid delde 1,2, op 12 november stond de „thermometer" op 1,3. Met 73 punten uit 57 wedstrijden worden de punten vrij regelmatig binnengehaald. Helaas heeft de c5 de ongeslagen po sitie aan de kop moeten prijsgeven. Kom jongens, met 10 uit 7 moet St. Martinus (14 uit 8) te achterhalen zijn. De c6 zet daarentegen de opmars voort. Met 18 uit 9 ongeslagen aan de kop! Volhouden lijkt voor dit elftal het enig juiste advies. Hun broeders van de c7 hebben de smaak te pakken. Ook zij staan eerste en zijn vastbesloten deze plaats niet meer af te staan. Weest wel op jullie hoede, want J.H.K. ligt op de loer! De c4 doet het lang niet gek. Een ge deelde derde plaats met S.D.W. mag er zijn. Even op de tanden bijten en er tegen aan, want de achterstand is echt niet groot! De boys van de c3 nemen soms met te weinig genoegen. Een vijfde plaats is be slist matig voor een elftal, dat heeft be wezen beter te kunnen (de c2-ers zullen zich dit nog wel herinneren!). Nu we het toch over de c2 hebben: dit elftal heeft lering getrokken uit dat gelijke spel tegen hun collega's. De schouders zijn er onder gezet met als resultaat stijging op de ladder. Met 8 uit 8 hebben jullie je keurig opgewerkt. Doorstoten naar de kop wordt nu de taak! De cl is eveneens iets gestegen. In deze zware afdeling blijft het knokken om elke punt. Gelukkig beseffen jullie dat zelf ook. Het bewijs werd geleverd tegen Uithoorn. De geel-zwarten werden uit nog wel met 2-1 geklopt, ter wijl jullie de week daarvoor door het fysiek veel te sterke D.W.S. behoorlijk om jullie oren kregen. Goed teruggeko men jongens! Globaal gezien mogen we niet onte vreden zijn. We bevinden ons in het be langrijkste gedeelte van de kompetitie. Training en extra felheid, juist nu!, is van het grootste belang! Succes jongens! De B-pupillen De BI o.l.v. de heer N. van Til is na een voortreffelijk begin o.a. grote over winningen op „Arsenal" en „Ahrends" toch wel iets teruggezakt. Jongens blijf geconcentreerd voetballen en neem het niet te gemakkelijk op! Ook het vertrek van Robby Ketel lapper is een duidelijk verlies. De B2 o.l.v. de heer C. Tromp is nog steeds ongeslagen. Bravo jongens! Bij de onderlinge competitie zijn de Tijgers van de heer Horsman duidelijk favoriet. De Leeuwen o.i.v. de heer Bier man zijn een goede tweede. Opvallend is dat de Rinocerossen van de heer De Knegt, na een aarzelend begin, steeds beter gaan draaien. Tijdens de grote match Leeuwen tegen de Tijgers werd door één van de speler tjes van de Leeuwen die moest invallen bij de Tijgers een staaltje van elftal- trouw gedemonstreerd. In de wedstrijd vertikte hij het voor open doel te scoren. „Het is maar voor een week", zegt de Jeugdcommissie tegen je en je hangt na tuurlijk voor het gehele seizoen. Dus elke zaterdagmorgen geen uitslapen, maar vroeg eruit om de „mannen" te coachen. De „mannen" staat in dit geval voor de B 2 pupillen, onbetwist het meest spec taculaire elftal in ons A.F.C. Want stel u voor: tot nu toe uit 7 competitiewed strijden een score van 42 voor en 0 tegen. Welk elftal kan hierop bogen? Het begin was uiteraard moeilijk als nieuwbakken leider een groep jongetjes, waarvan de meeste hun eigen voetbal schoenen niet aan kur.nen trekken en daarbuiten een ingewortelde afkeer van de douche hebben, tot een marcherend elftal te formeren, met alle konsekwen- ties, zoals op tijd omkleden, spelen vol gens de spelregels en daarna weer uit kleden, douchen en weer aankleden om een paar dingen te noemen, dat gaat niet in één keer. Om van de tactische aan wijzingen en gevolgen helemaal maar te zwijgen. Ik zal u er een paar noemen: Tijdens een oefenwedstrijd tegen de S.D.W.-pu pillen is de ruststand 0-0. Als leider zeg je natuurlijk in de rust: „Mannen, de tweede helft gaan we er tegenaan, we gaan een goal maken". Vraag uit de groep stil toeluisterende jongetjes: „Wie moet die goal maken, mijnheer?" Na een toespraak van de leider over het op een kluitje voetballen van kleine jongetjes in het algemeen en het rot zooien van de B 2 in het bijzonder, gaat iedereen in het veld op zijn plaats staan, op één na: die rent naar het strafschop gebied van de tegenpartij, gaat op de penaltystip staan te springen en te zwaaien, al roepend: „Oehoe, mijnheer, sta ik zo goed?" In een spelsituatie belandt de links back op de rechtervleugel, omringd door tegenspelers; zoals uit het voorgaande blijkt, geheel tegen de wens van de lei der in. Deze roept dan ook kwaad: „Wat doe je daar nou, ga terug naar je plaats!" Tijdens deze preek is het spel gestopt, ook de tegenpartij luistert ge ïnteresseerd mee. Het jongetje laat de bal de bal en snelt direct terug naar zijn aangewezen plaats Ik hoef u niet te verklappen, dat ik voorlopig nog reddeloos ben op zater dagmorgen ik kan het niet meer missen en met mij vele vaders en moeders. Tot slot een korte analyse van de elf talspelers: De keeper: moeilijkste figuur in het elf tal; krijgt nooit een bal en is derhalve al een paar keer huilend van het veld ge gaan; voordeel, dat hij dan ook nooit onder de douche hoeft, hetgeen volgens zijn zeggen door zijn moeder ook uit drukkelijk verboden is. De rechtsback: heeft veel last van zijn vader aan de kant, die steeds aanwij zingen geeft, als hij wat met de bal wil 7

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 7