AJAX Amateur van de week BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. (MVoor het signaleren en bestrijden van brand AMSTERDAM-CRUQUIUS WEG 118 TELEFOON (020) -54001 A.F.C. Jeugd seizoen '72/'73 Nu nagenoeg iedereen de vakantie weer achter de rug heeft en de aanvang van het nieuwe voetbalseizoen dichter bij komt, gaan wij ten eerste de nieuwe A.F.C.-ers begroeten. Vooral voor de nieuwe jeugdleden is het volgende zeer belangrijk. Zoals jullie misschien weten, wordt het jeugdvoetbal in Amsterdam gespeeld in vijf leeftijdsgroepen die als volgt verdeeld zijn: B-pupillen: geboren tussen l-8-'62 en l-8-'64, A-pupillen: geboren tussen l-8-'60 en l-8-'62 C-junioren: geboren tussen l-8-'58 en l-8-'60, B-junioren: geboren tussen 1-8-56 en l-8-'58, A-junioren: geboren tussen l-8-'53 en l-8-'56. De A en B pupillen spelen op zater dag in een kompetitie „zuid" met ver enigingen uit de direkte omgeving. De mogelijkheid bestaat dat de K.N.V.B. afd. Amsterdam een regionale kompetitie gaat organiseren voor de Al en BI pu pillen met de elftallen van de Amster damse prof-verenigingen en de elftallen uit de le en 2e klasse der amateurs van de K.N.V.B. Let wel, hierover bestaat nog geen enkele zekerheid, het is een mogelijkheid! De kompetitie van de pupillen loopt van half september tot half mei met een winterstop. De junioren elftallen spelen in de A.V.B. tegen andere Amsterdamse verenigingen. Deze kompetitie kent geen winterstop. Net als in het verkeer zijn er ook binnen A.F.C. bepaalde regels waaraan men zich moet houden. Ver geet deze dus nooit. Elke woensdag of donderdag komt het A.F.C.-bulletin in de bus, lees het in zijn geheel goed door. Onder „DE JEUGD" vind je de volgen de groepen: A jun. - B jun. - C jun. - A pup. - B pup. In de opstellingen van de elftallen vind je ook jouw naam, let goed op waar je moet spelen, op welk tijdstip en waar je moet verzamelen. De pupillen en C en B junioren verzamelen altijd bij A.F.C., alleen de A-junioren verzamelen bij een uitwedstrijd bij de vereniging waar gespeeld moet worden. Onder de opstellingen van de elftallen in jouw leeftijdsgroep staat de naam van een Jeugdkommissielid en een telefoon nummer waar je kunt afschrijven indien je verhinderd bent. Er is ook een tijd vermeld, wanneer je kunt telefoneren. Houd je zoveel mogelijk aan deze tijd stippen aangezien er dan tijdig kan wor den ingegrepen bij te weinig spelers. In een werkelijke noodsituatie mag je na tuurlijk ook op een ander tijdstip af schrijven. Als je voor een langere pe riode niet beschikbaar bent, meldt dit dan tijdig. Kleding Dan nog even over de voetbalkleding. In elke goede sportwinkel heeft men een A.F.C.-shirt (bij sommige zaken krijg je zelfs korting, lees de adverten ties in de Schakel dus goed), een zwart broekje en rode kousen. Voor het geval dat een reserve shirt nodig is, moet men een wit shirt dragen (geen overhemd). Een trainingspak is in ons klimaat „warm" aan te bevelen. Nog een belang rijk onderwerp zijn de beenbeschermers. Het is verplicht deze tijdens de wed strijd te dragen. Voorkomen is beter dan genezen. Iets wat vooral bij de pupillen voor komt, is, dat men ondergoed onder de voetbalkleding aanhoudt. Dat hoort niet. Draag een zwembroek of iets dergelijks. Wat ook niet fris is, is het in voetbal kleding naar A.F.C. komen en dan in dezelfde kleding huiswaarts keren. Tenslotte het volgende voor de ouders: elk elftal heeft een leider die in staat is de opstelling zelf te maken, roert U zich niet in de opstelling. Hebt U onover komelijke moeilijkheden, neemt U dan kontakt op met de jeugdkommissie, die elke maandagavond in de sociëteit bijeen komt. De kleedkamers zijn niet toegankelijk voor de ouders. Heus, uw zoon kan zelf wel zijn schoenveters vast maken. Op 3 september begint de kompetitie voor de junioren. Wij wensen alle spe lers en leiders een prettige en succes volle kompetitie '72/'73. dB VOL-AUTOMATISCHE SPRINKLER- BRANDBLUSINSTALLATIES Technisch Bureau W. de Boer - J. C. Beetslaan 147 - Hoofddorp Kick Sierhuis was kort geleden de „amateur van de week" in de sport- rubriek van de Buitenveldertse Courant, uitgave van de Amstelland Pers. De be langstelling voor deze 64-jarige sinds kort in Amstelveen wonende A.F.C.'er hield verband met Kick's benoeming tot lid van verdienste. De onderscheiding kreeg hij voor zijn vele aan A.F.C. be wezen diensten, aanvankelijk als jeugd leider, later als jeugdcommissielid en de laatste jaren ook als lid van de toto en enquêtecommissie. Kick, uit de Buitenveldertse Courant citerend: „Voor mij hoeft het niet die erkenning. Je doet het toch voor je zelf, omdat je het plezierig vindt. Anders houd je het ook niet vol. Voor mijzelf vond ik het contact met de jeugd belang rijk, anders kom je zo helemaal in de veteranensfeer terecht. Niet dat dat niet gezellig is, maar je vervreemdt zo snel van de jongeren." Kick heeft bepaalde bezwaren tegen de voetballerij. Hij zegt: „Het ongeluk is, dat het voetbalseizoen zo lang duurt. Zomersporten komen er door in het ge drang." Er wordt dan gewag gemaakt van zijn liefde voor de watersport en zijn interesse voor tennis. „Als ik opnieuw zou moeten begin nen, koos ik waarschijnlijk voor de ten nissport", aldus Kick. Hij had er dus zijn atletiekcarrière voor willen laten schie ten. Misschien is dat niet in brede kring bekend, maar Kick Sierhuis bleek als atleet tot een topprestatie in staat. De 400 meter was zijn specialiteit, maar hij behaalde eveneens successen op de 800 meter. Op één dag veroverde Kick op deze afstanden de nationale titels. „Praat me niet van tijden, want die leken nergens naar als je ze met de prestaties van tegenwoordig vergelijkt", aldus Kick. In dit interview komt de amateur van de week Kick Sierhuis er in de Buiten veldertse Courant goed en op een pret tige manier uit. Het leek ons juist dit te signaleren over een bescheiden, maar zeer verdienstelijk A.F.C.'er. 8

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 8