Mixed Pickles voor 7 (vervolg) Het lukt! Een maand later schrijft Kappelhoff: „Hoera, het is gelukt! Het degradatiegevaar is bezworen door twee achtereenvolgende overwinningen op H.F.C. uit (13) en J.S.V. thuis (20). Maar voor het zover was, s e®8 spanning ten top bij alle A.F.C.ers, die spanning brak zondag pas vier minuten voor het eindsignaal tóen Coen Colijn een voorzet van Rolf Leeser met de borst opving, hard inschoot en daarmee de stand op 2—0 bracht. Wij juichten alsor wij kampioen waren en het clubhuis dreunde urenlang van het feestgedruis. Gaan we dat volgend seizoen nu eens anders doen, jongens? Het is in een voetbalcompetitie net als vroeger op school Als daar het eerste rapport goed was, had je verder geen moeilijkheden. Een goede start in de voetbalcompetitie le hetzelfde resultaat op." Ge ziet dat Henk Kappelhoff ondanks zijn miskenning in zijn eigen journalistieke capaciteiten heus wel „een stukkie kan schrijven." Dat blijkt ook vier maanden later want toen vond de Natuur kennelijk, dat Kappelhoff dat eerste jaar als voorzitter nog niet voldoende „sores" had gehad. Na een voortreffelijk A.R.O.L. beker-tournooi maakt een voor augustus uiterst zeldzame felle Noord-Ooster zich meester van ja, van wat? waarschijnlijk een achteloos wegge worpen peukje van een sigaret en de overdekte tribune brandde als een lier. Er bleef niets van over en de dag na de feestelijke A.R.O.L. finale was „onze" Zuidelijke Wandelweg een trieste ruïne. De nieuwe voorzitter schreef in de A.F.C. Schakel van september 1957: Toen tenslotte alle gasten afscheid hadden genomen en een heel klein groepje A.F.C.'ers overbleef voor een laatste kopje koffie, klonk plotseling de kreet, die ik nimmer meer zal vergeten: „de overdekte staat in branch Een blik naar buiten was voldoende om vast te stellen, dat er niet veel meer te redden zou zijn. De brandweer werd gebeld en toen wij onze jassen hadden aangetrokken en naar buiten gingen, bleef er niets anders over dan grimmig toes te zien.hoe onze goede oude tribune, die zevenëndertig jaar een stille getuige is geweest van veel voetballeed maar ook van wilde vreugde-uitingen, in misschien twintig minuten tijd totaal afbrandde. De brandweer kan niets anders doen dan de kooide resten blussen. Toen ik op het veld naar de brand stond te kijken en het in mijn hart niet kon verkroppen, dat honderden vreemden zich op de staantribune aan het schouwspel stonden te vergapen, gingen mijn gedachten terug naar 1920, toen ik als schooljongen vele middagen na vier uur met mijn vrindjes naar het toen in aanbouw zijnde A.F.C.-terrein fietste. Wat was ik trots lid van die club te zijn! En hoe weinig vermoedde ik, dat ik eens, als voorzitter, ook getuige zou moeten zijn van de vernieling van de overdekte tribune, waarmede een deel van de knusheid van ons veld is verdwenen. Het was na middernacht geworden en er viel niet veel anders te doen dan te gaan slapen, om de slag te verwerken. Aandoenlijk was, dat een van onze jongens nog tijdens de brand een collecte begon voor een nieuwe tribune. Hel re sultaat was 14.80. Maar Joop, deze 14.80 zullen strekken als eerste betaling van de nieuwe overdekte. Want die komt er!' Dat was het eerste jaar van G. H. H. Kappelhoff als voorzitter. Hij is het zestien jaar gebleven en zijn dromen wer den werkelijkheid. De verhuizing naar Buitenveldert was daverend de elftallen van A.F.C. boekten succes op succes. Het eerste gepromoveerd en drie maal kampioen van de eerste klasse. Het tweede in de top van de reserve eerste klas se, derde, vierde, vijfde prima. En bij iedere algemene vergadering in juli weer zo of zoveel elftallen uit de jeugd, die kampioen zijn geworden. De dromen van Henk Kappelhoff zijn werkelijkheid geworden. Natuurlijk zijn er ook moeilijkheden geweest: tegen vallers conflicten, problemen. Maar Kappelhoff eerst een beetje aarzelend, een beetje nerveus heeft de moeilijk heden,' problemen en conflicten al in het eerste jaar, dat hij voorzitter was, aangedurfd. Hij is doorgegaan zestien jaar lang, langer dan honderden A.F.C. jongens oud zijn. Over Henk Kappelhoff ga ik in deze Schakel niet schrijven. Ik heb opgeschreven wat hij ooit heeft geschreven in onze A F C Schakel toen hij in dat eerste jaar van zijn voorzitterschap alles tegen had. Daarom dit keer geen „Mixed Pickles" maar slechts één Pickle" voor onze oud-voorzitter. Mag ik tóch nog een paar eigen woorden schrijven over de 'man.' die ik aan het' woord liet? Daar zijn die woorden dan: Wat een daverend verdiend Ere-Voorzitterschap! J. H. WIJNAND Twee weken Uw eigen appartement met volledig hoteleomfort al voor minder dan fl. 600, vliegreis transfers-logies), op Tenerife Canarische Eilanden. Vraag kleurenfolder aan TEN BEL TOURING Antwoordnummer 15 DROOMREIZEN AMSTERDAM n zonzekere vakantie (géén postzegel, die betalen wij). Of pak de telefoon 24 34 82/85

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 7