Merkelbach Jeugdkommissie 1972-1973 Aanmelden A.F.C. A1 Van toverlantaarn tot televisie in het Karei Kaufman Tournooi Het bestuur stelde voor, dat het college voorlopig uit acht leden zal bestaan en vroeg machtiging om zich, na vooraf gaande publicatie, aan te vullen tot negen leden. De kandidaat voor het 2e secretariaat was namelijk nog niet be schikbaar. De machtiging werd ver leend. Henk Kappelhoff dankte alle werkers voor A.F.C., die zich soms na vele jaren niet meer voor een functie her kiesbaar hadden gesteld. Dio Hermens vroeg als nieuwe bewindsman de grootst mogelijke medewerking van allen om A.F.C. een gezonde, sterke en vooral ook prettige amateurclub te laten blij ven. Nu het nieuwe voetbalseizoen weer voor de deur staat en voor een deel van de geselekteerde junioren de training alweer is hervat onder de leiding (geluk kig weer) van Gé van Dijk, willen wij de nieuwe Jeugdkommissie aan U voor stellen. Helaas heeft een aantal oudgedienden onder bepaalde omstandigheden de Jeugdkommissie verlaten. Na een groot aantal jaren (14) geweldig werk voor de gehele jeugd van A.F.C. heeft Johan de Bie o.a. als sekretaris en vice-voorzit- ter van diverse jeugdkommissies zijn taak overgedragen. Gelukkig kan Johan niet stil zitten, want zo is hij toch weer als kommissielid aktief voor ons A.F.C. Johan namens de gehele Jeugd hartelijk dank en het sluitstuk van het seizoen '71-'72 met Al en A3 junioren kampioen was prachtig. Jan van Steenbeek is de tweede in aantal jaren van dienst. U begrijpt wel dat negen jaar ook niet veel voorkomt in de Jeugdkommissie (in ons Bestuur is en kan het wel anders). Jan was vele jaren leider van een Jeugdelftal en in de de betoverende ontwikkeling van een drukke nering, nu al 125 jaar in speelgoed, foto, radio, T.V. en electr huishoudelijke apparaten. HOFLEVERANCIER KALVERSTRAAT 30, tel. 2495 72 BEETHOVENSTR. 178, tel. 72 84 86 reeds 125 jaar 'n begrip Jeugdkommissie als vertegenwoordiger van de B-junioren. Ook Jan, mede na mens de gehele jeugd, onze hartelijke dank. Wij rekenen erop dat we je nog vele malen op A.F.C. mogen ontmoe ten. De voorzitter van de Jeugdkommis sie heeft eveneens afscheid genomen. Na vele jaren elftalleider te zijn geweest, werd hij gekozen tot voorzitter. Dat is alweer drie jaar geleden. Ja, wat moet men daar over schrijven. Hij is één van de meest gemoedelijke en geweldige mensen. Misschien zelfs wel te mense lijk, te rustig en te bedachtzaam. Martin, niet alleen namens de jeugd veel, heel veel dank, ook namens de trainers en de Jeugdkommissie. Tot ziens op „Goed Genoeg". Last but not least Fred de Swarte, voor onze A-pupillen een begrip. Hij keert gelukkig als elftalleider terug op de plaats, die hij reeds enige jaren be kleedt. Helaas was hij maar één jaar lid van de J.C. Fred, mede namens de A- pupillen, hartelijk bedankt en veel suc ces met het elftal in het komende sei zoen. Dan de Jeugdkommissie voor het ko mend seizoen. Bekende namen? Eén nieuw J.C.-lid en één die terugkeert op het oude nest. Hierdoor ziet de Jeugd- komissie er als volgt uit: Voorzitter: de heer A. Denker, Jan van Goyenkade 27, tel. 76 33 25, tevens belast met de B-junioren. Vice-voorz.: de heer H. A. Overdiek, Geulstraat 12, tel. 42 70 90, tevens be last met de A-pupillen. Alg. sekr.: de heer J. L. Bonnet, Neder- sticht 65, tel. 42 19 15, tevens belast met de A-junioren. Leden: de heer P. Pas Jr., Joost Bil- hamerstr. 16, tel. 13 22 08, tevens be last met de C-junioren. de heer J. Schot, Waternoenlaan 45, Vinkeveen, tel. 02972-30 91, tevens belast met de B-pupillen. De Jeugdkommissie-sekretaris wacht nog steeds op de eerste aanmelding voor de pupillentraining op woensdagmiddag. Zonder enkele vrijwilligers is het onmo gelijk alle pupillen op de vrije middag tegen een bal te laten trappen. Voor de maandagavond C junioren training is reeds één A junior gearrangeerd, nu nog een senior voor de A en B junioren en de maandagavond training kan gaan draaien. Weet U het telefoonnummer nog? Het is: 42 19 15. Op zondag 21 mei j.l. heeft de Al gespeeld in het Karei Kaufman Tour nooi van Achilles '94, met deelname van Frisia, Z.A.C., Raptim, Daventria, W.V.V., Sigiltra (Sögel W.Dld.), Achil les en A.F.C. Daarvoor vertrokken op zaterdag 20 mei een aantal A junioren in een eigen auto naar Assen, de rest onder leiding van Gé van Dijk met de trein. De ontvangst door Achilles ver zorgd, was overweldigend, in één woord fantastisch. Alle spelers werden onder gebracht bij pleegouders, waar de maal tijd werd gebruikt. In de vooravond was A.F.C. Al aanwezig bij de wedstrijd Achilles tegen Amboina om het kampi oensschap van Assen, onze gastheren wonnen met 1-0. De vereniging Achilles nodigde ons uit tot een avond in de Ponderosa en A.F.C. speelde met de Achilles-spelers midget-golf. De volgende morgen werd het tournooi gespeeld, de eerste wedstrijd werd ver loren ondanks het betere voetbal van A.F.C. Uit de drie wedstrijden in de poule werden vier punten behaald, doordat Z.A.C. van Frisia won, speelde A.F.C. de finale tegen Achilles. In de wed strijd werd niet gescoord, zelfs niet in de verlenging. Penalties moesten de win naar aanwijzen. Achilles met de gedach ten bij het feit dat reeds drie maal de finale werd verloren door strafschop pen, A.F.C. met de gedachten bij het Harry Scheepstra Tournooi waar door het niet benutten van de penalties de finaleplaats aan ons voorbijging. In de eerste serie van vijf misten beide elf tallen één strafschop, de volgende serie ging om en om waarbij de eerste misser beslissend zou zijn. (Achilles schoot de eerste penalty hoog over, Hans van Dijk herstelde zich van zijn eerste strafschop en plaatste de bal achter de Achilles doelman. Het „tweepersoons" Hunnebed ging naar Amsterdam. Alle A.F.C.-ers ontvingen een draagmedaille, die ter beschikking was gesteld door juwelier Klaas Oosterhof, in het noorden een groot sportvriend. In de einduitslag eindigde Z.A.C. als achtste, Sigiltra als zevende, Daventria als zesde, Raptim als vijfde, Frisia als vierde, W.V.V. als derde en Achilles dus als tweede. Na de wedstrijd werden onze jongens uitstekend verzorgd en werd er proviand aangedragen voor de thuisreis. Nogmaals willen wij, mede namens alle spelers van de Al, alle leden van Achilles en vooral de pleegouders har telijk danken voor de bijzonder fijne dagen. Wij zijn blij dat onze jongens volgend jaar weer terug mogen komen bij onze vrienden uit Assen, tot ziens! Jeugdkommissie A.F.C. 5

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 5