Welkom Dio Bras»-:'»aaHK*^fr" *1- j-ta/A. se Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 52e Jaargang augustus 1972 No. 4 D(enis) J(ohannes) F(ranciscus) Her mens, lid van A.F.C. vanaf 1932 en zes jaar vice-voorzitter, is sinds de algemene ledenvergadering van donderdag 13 juli de opvolger van Henk Kappelhoff. Dio Hermens dat Dio stamt af van Dio- nysius en is een hardnekkig overblijfsel van zijn kostschooltijd in St. Michels- gestel, waar alle namen in het Latijn werden „omgezet" is met zijn 40- jarig lidmaatschap dus een veteraan van A.F.C. Ook al trekken we zijn vele In dische, respectievelijk Indonesische jaren van dat totaal af, dan blijven er nog ruim voldoende over om hem onder de categorie veteranen te rangschikken. De leeftijd van de nieuwe voorzitter (60) geeft daar trouwens ook alle aanleiding toe. Waarschijnlijk mag wel als bekend worden verondersteld, dat Dio militair van beroep is, met als rang kolonel. Wat overigens niet inhoudt, dat bij A.F.C. na het democratische tijdperk van Henk Kappelhoff moet worden ge vreesd voor een straf kolonelsregime. Dio lijkt trouwens in het geheel niet op een met een knevel en een door borende blik „uitgeruste" militaire auto riteit, die Britse tekenaars bij het schep pen van een caricatuur van een kolonel meestal voor ogen staat. Maar hiermee is dit onderwerp dan afgedaan, want het leger heeft het in deze tijd al moeilijk genoeg. Dio Hermens houdt van sport. Be grijpelijk, anders zou hij niet als jonge man bij AFC zijn gekomen. Hij was vroeger een verdienstlijke voetballer in 1932 zelfs middenvoor in het eerste heeft wat aan cricket gedaan, speelt nog steeds tennis met uiterst geraffineerd topspin in nagenoeg alle slagen, biljart, klaverjast en behoort tot de kleine elite groep in de A.F.C.-gelederen, die ook het skatspel beoefent. Een veelzijdig man dus, in eigen kring als vervanger en rechterhand van Henk al lang gewaardeerd. Maar wat weet men buiten die kring van zijn gedachten en opvattingen de sport en vooral A.F.C. betreffend? Dio Hermens zegt over A.F.C.: „Het is een club met zeer veel dingen, die je onmiddellijk opvallen en aanspreken. De vriendschap, die er heerst. De steun, die men elkaar geeft. De plezierige wijze, waarop de zaken -ook zeer belangrijke worden geregeld. De geweldige op vang, waardoor je in korte tijd vele vrienden kan maken. Kortom, in welke gemeenschap vind je zoveel positieve factoren bij elkaar? De functie van voorzitter? Ik zie mijn voorzitterschap, mede in verband met mijn leeftijd, duidelijk als een relatief tijdelijke taak, totdat er een jongere man komt. In die tussenperiode zal ik alles proberen te doen uiter aard met mijn medebestuurderen en de steun van alle andere functionarissen en leden van A.F.C. om de club in stand te houden en dus voor een goede conti nuïteit te zorgen. Ik heb mijn taak aan vaard om wat terug te kunnen doen voor het zeer vele, dat ik in A.F.C. heb genoten. Dat is mijn motivatie. Ik wil dat graag een aantal jaren doen, maar ik wil met nadruk vaststellen, dat ik Henk dus niet opvolg." Dio Hermens laat er vervolgens geen misverstand over bestaan, dat hij hand having van het eerste voetbalteam in de hoogste klasse van de amateurs van zeer groot belang acht. „Wij moeten als het kan een hoofdrol spelen. Zak je sportief weg, dan gaat dat op de lange duur toch ten koste van de club, zeker in een grote gemeenschap met zoveel leden als A.F.C. Wij hebben in dit opzicht een verantwoordelijkheid? die zwaar weegt. Het gaat ook om het overdragen van onze opvattingen aan de jeugd, die voor de club speelt en wat voor die club moet willen doen." Dio houdt er rekening mee, dat er in de nabije toekomst in verband met een op handen zijnde verruiming van de amateurbepalingen problemen zouden kunnen rijzen. Hij heeft daar trouwens al op gewezen tijdens de algemene ver gadering en vraagt zich af wat de lessen uit het verleden nog voor betekenis heb ben voor de vaderlandse amateurvoet ballerij. Wat wil de K.N.V.B. eigenlijk? De nieuwe bewindsman ook al is hij dan een tussenpaus wacht af, maar is waakzaam. Welkom Dio als voorzitter en van harte succes toege wenst in je streven en de daaraanver- bonden strijd om AFC de club te laten blijven, die zij onder de leiding van Henk Kappelhoff was. R. B.

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 1