On dit et datjes VLEKAVIA Biljart-ballade Loterij Dank Op het Hoekje van de laan zie je met grote letters staan. A.F.C. staat niet onderaan. Maar het scheelde een verrekt klein beetje. Volgende keer zal het beter moe ten gaan. Enfin we hebben door het zeer vroege einde van het seizoen wel even de tijd om er aan te gaan bouwen. Mis schien worden we dan wel kampioen tijdens de laatste wedstrijd op het veld van S.D.W. Gesignaleerd Enigen onzer moesten zich voor kor tere of langere tijd onthouden van het bezoeken van Goed Genoeg. Ernstige of minder ernstige aandoeningen weerhiel den hen. Gelukkig heb ik Karei Brand, Jaap van Nek, Hubert Briedé, Dick Bessem en Hans Geuzenbroek weer ont moet op onze velden. Hans was er op de keper beschouwt het minst erg aan toe met zijn geslaagde meniscusoperatie. Praatjes voor zes alweer. Allen wensen we geluk. Veteranen Dezer dagen bij de wedstrijd tegen de K.L.M.-veteranen heb ik onze grijze roodzwarten weer eens gadegeslagen. Je staat verwonderd van het verschil in stijl tussen onze medestrijders. Of eigen lijk sta je helemaal niet verwonderd, Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. ANNO want je herkent de scholen uit welke de mannen stammen. Een enkele autodidact (vroeger noemden we zo iemand een eigenwijze opsodaargelaten. Men herkent Piet Huisken, Peter Dou- gal, Mister Booth, Wim Vaal, Cor Stee man, Cor Sluyk etc. U moest ook eens gaan kijken en zien of u de stijlen her kent. Wellicht, dat de administratie een klein prijsje ter beschikking stelt. Handelsgeest Twee grote firma's, t.w. Albert Heyn en de Shell steunen op emeninente wijze de sport. Het boekje Sportenspel wordt verkocht tegen de prijs van 5,85, waar van een rijksdaalder in de pot van de Nederlandse sport vloeit. Vooral de uit zending naar de Olympische Spelen wordt zodoende vergemakkelijkt. U kunt dat boekje best kopen want er staan een aantal interessante artikelen over een keur van sporten in. Echter er kleeft een maar aan de affaire. U moet n.l. boodschappen doen bij Albert Heyn dan wel tanken bij Shell om aan de in te plakken fotos te komen. Welnu het zal u nooit gelukken ze allen bij elkaar te krijgen. Als u op een bepaalde zaterdag laten we zeggen voor vier tientjes aan koopt bij A.H. dan heeft u recht op vier plaatjes. Ik weet bijna zeker, dat u dan vier Pietjes Keizer in de hand krijgt. Zal u denken: geheel niet erg, ik ruil met de buurjongen. Welnu dat is ook niet mogelijk, want uw hele wijk stikt die bepaalde zaterdag in de Pietjes Keizer. Men bevoorraadt kennelijk de winkels met duizenden plaatjes van dezelfde sportman of men bevoorraadt niet of te laat, zoals ik bij een Shellpomp bemerk te. Nou ja dan maar zonder plaatjes. Het boekje is er niet minder mooi om. Feest Onze P. en P.C. had weer eens voor een feestje gezorgd. Om vooral wat klan ten te krijgen was de eerste consumptie gratis. Geweldig. Zo vond ik ook het feest. Om mij heen hoorde ik wat kri tische opmerkingen over de muzikanten. De een vond het een sikkenorkest en de ander vond het voortgebrachte schier aan underground grenzen. De leeftijd van de critici had er iets mee te maken, dat voelt ge van hier. Het feest is echter zeer geslaagd te noemen en voor spoe dige herhaling vatbaar. Dank aan de P.P.C., die na een aantal feestloze se mesters er weer één op touw zette. Jan Tjalling. Mevrouw Melchers wil nog graag iedereen hartelijk dank zeggen voor de blijken van medeleven, destijd betoond bij het overlijden van haar man B. S. Le Marché. (de finalist) Het is een spannende partij Een machtige finale Moyenne; één! Soms wat erbij Wie zal de titel halen? De vijand moet er nog maar één doch heeft op tijd gemist Met meer vertrouwen als voorheen stoot de andere finalist Nog 5! Er volgt een harde ros Nog 4! ze liggen prachtig Maar, door een zwijntje van een klos wordt hij puur zenuwachtig Nog 3! Hij ketst, kijkt bleek als krijt smeert haastig pomerans Terwijl de bal met veine glijdt raakt hij in zijn „cadans" Nog 2! De bal vliegt drie keer rond als een meteorensteen Doch in zijn warhoofd gonst terstond nog één, nog één, nog één Dan wordt het stil, 't publiek leeft mee „NOG EEN" zegt de arbiter Maar grote goedheid, 't ligt masqué geen gat als in een gieter! Aandachtig stil staart het publiek het ziet hem transpireren Hij zal, van zenuwen doodziek 't huzarenstuk riskeren. Heel plechtig stapt hij naar 't biljart een moedig, heilig willen Al lijkt de toekomst donkerzwart terwijl zijn vingers trillen. Dan statig gaat de keu omhoog veel bange ogen staren Hij slikt en kucht benauwd en droog alsof hij een kind moet baren. De keu beeft als een bonestaak 't is bijna niet te harden 'n Klap als een explosie. RAAK!!! Maar het laken ligt in flarden Dankzij de zeer enthousiaste lotenver- koop van onze jeugdleden is onze loterij een groot succes geworden. Een flink bedrag bestemd voor het trainingsfonds is hiervan het resultaat. Bedankt jongens. De prijzen die hiermee te verdienen wa ren zijn gewonnen door: M. Overdiek, H. Plemper, N. Plotske, die een cadeaubon van resp. 50, 25,en 10,een dezer dagen thuisbezorgd zullen krijgen. Deze ca deaubonnen zijn beschikbaar gesteld door Sportmag. Smit-Cruijff en aldaar te besteden. Bedankt Henny voor deze geste. 8

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 8