Mixed Pickles Bloed genoeg Smoesjes (vervolg) Maar niets daarvan. Als je de geweldige uitspraken van de machtige trainers leest dan krijg je schele hoofdpijn van ellende. Ik leef wél mee met de trainers. Zij hebben een ondankbare baan. Als het goed gaat dan worden de spelers ge knuffeld en als het slecht gaat dan wordt de trainer gemangeld of ontslagen. What a job! Maar wat zij zéggen Feyenoord verloor in Lissabon en een kwartier voor tijd zaten de Rotterdammers op rozen met hun tweede goal, die echter om dubieuze redenen werd afgekeurd en toen viel de bijl. Wat zegt de trainer van Feyenoord? „De scheidsrech ter was omgekocht." Kan die scheidsrechter zich niet gewoon menselijk vergist hebben? P.S.V.Twente was niet om aan te kijken. Wat zegt de trainer van Twente? „We moesten een puntje weghalen en wat het publiek er van vindt, kan mij niet schelen." Hoe kan een trainer een goed salaris verdienen als de klanten er genoeg van krijgen afbraak-voetbal te zien? Bij AjaxD.W.S. vroeger een „topper" waren nauwelijks 10.000 mensen, die zich hebben zitten te ver bijten. De wedstrijd, tot vijf minuten voor tijd 00, eindigde 20. Wat zegt de trainer van D.W.S.? „Als Ajax in Lon den tegen Arsenal zo speelt hoor je niemand. Dan gaat het om de Europa-Cup. Nu D.W.S. het zo heeft gedaan barst aan alle kanten de critiek los." De „kop" in de Telegraaf luidde: „Anti-voetbal bestraft." De „kop" in het Algemeen Dagblad luidde: „D.W.S. pleegt zelfmoord. Onsmakelijk voetbal." En dat wordt dan door de trainer vergeleken met ArsenalAjax. Dit doet mij denken aan een relletje tussen sup porters bij een wedstrijd van A.F.C. Ik bekte ook mee, want zwijgzaamheid is niet een van mijn meest op de voorgrond tredende karaktereigenschappen. Op een gegeven moment riep ik tegen de briesende aanhangers van de tegenpartij: „Hebben jullie de volle entree betaald?". Het antwoord luidde: „Ja natuurlijk, wat moet je daarvan" waarop ik min zaam zei: „Nou, dat was niet gebeurd als ik nog penningmeester was. Dan hadden jullie maar de helft hoeven te be talen, want je ziet maar één elftal spelen." Mijn hoed is na dit gesprek nooit meer de oude geworden. Goed, dat waren dan supporters, maar sommige trainers schijnen óók zo te kijken. Hun zij met warmte ter lering aangeraden wat ik eens aan de bar van Goed Genoeg hoorde. Het ging over trainers, speciaal over Rinus Michels die toen bij Ajax „on top' was. En toen zei iemand: „Nou ja, Michels is een reuze-trainer maar hij heeft ook een stelletje spelers zoals er geen tweede rondloopt. Als je Michels morgen trainer maakt bij E.D.O. dan worden die heus geen kampioen, hoor. Vergeet dat maar." Inderdaad: een goeie timmerman maakt toch een slechte deur als het materiaal niet deugt. J. W. Met stijgende belangstelling volg ik, behoedzaam opgesteld en niet in het oog lopend, op een van de vele hobbelige plekjes op Goed Genoeg soms de ver richtingen van onze noeste veteranen. Ik vraag mij wel eens af, althans wan neer ik de fanatieke wijze zie, waarop deze „afgedankte" elftalspelers elkaar onderling en als tegenpartij te lijf gaan, waarom zij hun geliefde sport zo lang blijven spelen? Is het een zekere arrogantie? Is het om banden met andere clubs nauwer aan te halen? Het zal best kunnen zijn. Doch een bekend feit is wel, dat het in dat veteranenkamp lang niet mals toe gaat. Dat er een behoorlijk potje gekift wordt. Er is zelfs onlangs eentje uit gemaakt voor „zak". Een kwalijke, doch niettemin zeer duidelijke opmerking. Er wordt bovendien systeem gespeeld. Vooral met Hercules schijnt het steeds „poep" te zijn. Waarom weet waar schijnlijk niemand precies. Maar juist die omstandigheid maakt dat daarom zo extra interessant. De een geeft Rolf Lee- ser de schuld, de ander fluistert de naam van Co Bouwens. En dat dan allemaal te bedenken waar de selectie uiterst streng is. Zonder mededogen. Feodaal hard soms Piet van Ruyven laat zich bepaald niet bela zeren. De leiding zit snor En enkele pogingen tot corruptie werden in de kiem gesmoord. Sommigen blijven actief „voor hun lijn". Om het overtollige embonpoint sportief terug te dwingen. „Goed, jochie" zou iedere verstandige dokter, pakweg Henk Stallmann dan zeggen. Maar Henk Stallmann moet dan niet na de verbeten strijd boven komen in ons aller sociëteit. Daar zou zijn gemaakte goedkeurig overgaan tot fulmineren. Pilsjes Want de heerlijke Heineken's Pilsjes en de ouwe vlekkies, zo uiterst be kwaam, alhoewel niet kinderachtig ge prijsd, geschonken door de vakhanden van Eddy Ruikers en „maat" Gerard let op het woordje „maat" knallen alle glazen van het goedbedoelde „lij nen" weer onbarmhartig aan diggelen. De bitterballen, druipend van het Cro- mavet dat, zoals u weet, niet spat vernielden tenslotte meedogenloos iede re verdere illusie op dat gebied. De zaak is verloren W. G. M. Staats Hoe vaak gebeurt het niet, dat een voetballer een slechte wedstrijd speelt. Dat kan voorkomen natuurlijk. Maar zeer vele spelers hebben dan, indien naar de oorzaak wordt gevraagd, altijd wel het een of andere smoesje om zich te verontschuldigen. Er wordt over gedacht een lijst samen te stellen, waar men een keus uit kan maken. Dat bespaart tijd voor de trainer en de elftalcommissie. Hier volgt dan de lijst: 1. Ik had slecht geslapen 2. De zon hinderde mij 3. Mijn kousdh zakten steeds af 4. Ik werd gebeten door een wesp 5. Ik had verkeerde koffie gedronken 6. De scheidsrechter had iets tegen mij 7. Ik stond op de verkeerde plaats 8. Er werd te weinig aangemoedigd 9. Die kiksies zitten me niet goed 10. We spelen het verkeerde systeem 11. Ik had „mot" met mijn verloofde 12. Ik voelde mij wat koortsig 13. Ik kan op het derde veld nooit spe len 14. De bal was te hard 15. Ik had juist mijn aanslagbiljet gehad 17. Een lekke band bracht mij uit mijn concentratie 18. De verkeerde aanvoerder 19. Ik ben niet gewend met rugnummer te spelen 20. Ik kreeg geen bal goed af. U begrijpt het simpele van de zaak. De wedstrijd is afgelopen, u wordt bij de trainer geroepen en hoeft niets an ders te doen dan te zeggen: Eerst num mer 16, daarna nummer 20. Of: eerst nummer 8, toen nummer 12 en tenslotte nummer 4. Zo ziet u, er valt nog veel efficients te doen in het clubleven. W. G.St.

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 7