Sjchaket Positief of negatief DROOMREIZEN AMSTERDAM voor 'n zonzekere vakantie Verder is het amateurvoetbal natuur lijk net zo amateuristisch als de bond zelf. Dat blijkt wel uit de hele aanpak van en de reacties op de zaken O.V.V.O. en Uithoorn. Vraag 4: Natuurlijk is er sprake van invloed van het profvoetbal op het spel bij de amateurs. Zowel slecht als goed. De trainers van de clubs hameren er telkens weer op dat een speler tegen de grond moet als hij gevaarlijk dreigt te worden. Zelfs bij de jeugd zie je dat al. Het gekke is dat er in het veld niet zo veel van terecht komt. Zeer vaak is de trainer na afloop boos, omdat een be paald doelpunt werd gemaakt. Dan zeg gen ze: „Die man had nooit door mogen lopen. Plat met die handel." Als je dan de spelers hoort, krijg je toch weer een beetje vertrouwen in de mensheid. De spelers reageren vaak met: „Ach het is maar een spel. als het om geld ging, zou ik hem onderuit schop pen, maar die man loopt er nu ook maar voor zijn plezier." De invloed van de teruggekeerde en gesjeesde profs is hier duidelijk merkbaar. Hoe meer ex-profs in de ploeg, hoe harder het voetbal. Spel bevriezen komt ook voor. Maar ik vind dat niet ten onrechte. Er zijn ploegen die het erg knap doen. Uithoorn en Rood Wit A bijvoorbeeld, maar de meeste hebben er geen kaas van gegeten. Dan wordt het een povere vertoning, met wel het gevolg dat er rare dingen gebeuren in de laatste minuten. Zo gaf Elinkwijk tegen A.F.C. in de laatste twintig minuten een 30 voorsprong nog bijna weg (het werd 32), terwijl de ploeg heer en meester in het veld was. Taktisch gaat het amateurvoetbal wel vooruit. Opkomende verdedigers, een sterk bezet middenveld en systemen als 4-4-2 en 4-3-3 zijn schering en inslag. Alleen ontbreekt er nogal eens de kwa liteit om het op het veld uit te voeren. De topclubs doen het echter vaak aardig. Wat die slechte invloed betreft, de volgende anecdote: Na afloop van de wedstrijd D.C.G.S.D.W. (waarin alle slechte invloeden rijkelijk voorradig wa ren; drie officiële waarschuwingen en een speler uit het veld gestuurd van D.C.G.) bood Herman Feringa de voor zitter van D.C.G. in de bestuurskamer openlijk zijn excuses aan aan het bestuur van S.D.W. voor het veel te harde en onsportieve spel van zijn ploeg. En be stuursleden in het amateurvoetbal zijn goden, want ze hebben vaak evenveel invloed op de spelers als de trainer. Dat laatste (die inmenging) is dan weer zo'n amateuristisch trekje, dat er wel nooit uit zal gaan. Twee woorden, die ons tegenwoordig bij zonder vóór in de mond liggen. Met dat „ons" denk ik speciaal aan de ouderen, die de jeugd negatief vinden (en zich zelf positief?) met aan de andere kant de jeugd, die ons ouderen zo weinig po sitief achten of wanneer het hen zo uit komt, bijzonder negatief vinden staan tegenover alles wat met jeugd te maken heeft. De waarheid zal wel in het midden liggen en het fijne ervan wordt ons door velen voorgehouden. Toch constateer ik, komt bij ons in de Jeugdcommissie (J.C.) het begrip ne gatief ten aanzien van de jeugd ons vooral de laatste tijd wel wat gemakke lijk over de lippen en de reden daartoe wil ik u niet onthouden. Wij, jullie kennen ons misschien wel, die zeven ouderen van de J.C. zijn elke week zo'n uur of wat bezig met A.F.C. Jullie kennen dat wel, allerlei geklungel om elke zaterdag of zondag zo'n 35 elftallen hun wedstrijden te kunnen la ten spelen. Tussen neus en lippen door moet er soms iets geregeld worden om die paar honderd voetballers op maan dag, woensdag, vrijdag e/o zaterdag middag of -avond te kunnen laten train- en. Waarvoor wij elke week weer die dwaasheid begaan? Nou dat antwoord hoef ik niet te ge ven, want dat kun je lezen op de eerste bladzijde van de voorlaatste Schakel, ge schreven door de voorzitter van A.F.C. Het grote voorrecht om lid te mogen zijn van dat A.F.C., een dankbaarheid die je je waarschijnlijk pas realiseert, als je tot de ouderen bent gaan behoren. Na het constateren van dat positieve gevoel zou ik alle jongeren willen vra gen de J.C. het momenteel bij hen le vende negativisme t.a.v. de jeugd te willen ontnemen, hetgeen eenvoudig kan door wat meer gevoel voor je club, ons aller A.F.C. op te brengen. Hoe dat moet? Heel simpel, door de training te bezoeken, door tijdige op komst voor een wedstrijd en de vormen in acht te nemen, indien je verhinderd bent. Redacteur: Rien Bal Cronenburg 88 Amsterdam tel. 020-429230 Administrateur: J. J. Lonnee Stadionkade 127 Amsterdam tel. 020-795579 De kopij voor de volgende Schakel moet uiterlijk 23 mei worden ingeleverd. We gens afwezigheid van Rien Bal ditmaal bij Frank Reddering, Oud Ehrenstein 2 Buitenveldert. De tegenwoordige jeugd heeft veel meer positieve kanten dan wij destijds hadden, echt dat vind ik. Maar één ding hebben zij bepaald minder, dat vind ik ook. Hoe noemen jullie het, „love"? Daaronder zou ik willen verstaan liefde, ik noem het liever gevoel voor je club en alles Mtat daarmee samenhangt. Natuurlijk klinkt dat „oud", wij zijn ook oud, zo oud dat wij ons gestreeld voelen als een pup, bij een C-tje kan het ook nog, tegen ons zegt: „Fijn gevoet bald meneer". Onze belofte geldt ons positief t.o.v. onze jeugd op te stellen. Hoe is het bij jullie? Negatief of positief? Graag het laatste. Namens weliswaar 7 oude, maar positieve J.C.-leden M. H. Hulskes. Twee weken Uw eigen appartement met volledig hotelcomfort al voor minder dan fl. 600,-1 (vliegreis-transfers-logies), op Tenerife Canarische Eilanden. Vraag kleurenfolder aan TEJN BEL 1 OU Hl ING r, Antwoordnummer 15 (géén postzegel, die betalen wij). Of pak de telefoon 24 34 82/85 5

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 5