Op de valreep gered Het kwaad gestraft Gedenk de armen WÊfÊÊHéBÊÊÊÊÊÊÊÊ^SÊÊÊÊÊÊt s».- ■- - im Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 52e Jaargang april 1972 No. 2 Wij behoeven niet meer met het klamme zweet in de handen en op het voorhoofd naar de verrichtingen van het eerste te kijken. A.F.C. is veilig. De mogelijkheden voor een (voetbal) hart infarct op Goed Genoeg als gevolg van ondraaglijke spanningen zullen pas het volgende seizoen weer aanwezig zijn. Het heeft verschrikkelijk veel pijn en moeite gekost om het bekende vege lijf op de valreep nog te redden. Je kunt je achter af alleen maar afvragen of het niet an ders had gekund. Of het beslist nood zakelijk is geweest, dat we zo in de pu ree hebben moeten zitten. Waren de anderen beter? Hadden ze meer „inzet" of wat meer geluk? Ik weet niet of het gebeurt, maar misschien kan het nuttig zijn het afgelopen seizoen nog eens met alle bij het eerste elftal betrokkenen door te nemen. Een analyse en een dis cussie daarover zouden mogelijk ver helderend kunnen werken. Wij staan doorgaans per wedstrijd bij de zaken stil en verdiepen ons wellicht minder of nauwelijks in de gebeurtenissen van een hele competitie. Nou ja, een en ander moet aan de daarvoor aangewezen of gekozen functionarissen worden over gelaten. Als ik weer even de doos met cliché-uitdrukkingen mag open rukken wat hebben we er veel na tientallen jaren voetbal er is op zondag 9 april een zware last van ons afgevallen. Wij kunnen nu voorlopig onbekom merd naar de toekomst blikken en de hoop koesteren, dat A.F.C. het nieuwe seizoen weer tot de topclubs zal beho ren. Want het is wel een stuk plezieriger om over kampioenskansen te kletsen dan over de dreiging van degradatie en alles wat daar dan weer aan vastzit. Goed we gaan dus opgewekt het voor jaar en de zomer in met tennis, honk bal en cricket. Het klaverjassen is (ge lukkig) niet aan seizoenen gebonden, evenmin als het biljarten en vele andere zaken op Goed Genoeg. Een ding is zeker. A.F.C. staat er veel beter voor dan de gemiddelde club uit het betaalde voetbal, waar armoe troef is en de schulden de neiging hebben toe te nemen. A.F.C. zal nooit de Europa Cup winnen, maar dat hoeft ook niet. Een goeie positie bij de amateurclubs, met zo nu en dan een kampioenschap, is voor ons ruimschoots voldoende. Laten we het daar maar op houden na een seizoen, dat weinig reden geeft om er later met enige gepaste trots op terug te kijken. Een nogal veel gebezigde uitdrukking betreffende de uitspraak over wat ge makshalve genoemd zou kunnen wor den „de affaire van de bedorven worst" was: streng, maar rechtvaardig. Het heeft weinig zin om in De Schakel nog eens in te gaan op alle details van deze onverkwikkelijke voetbalfraude. De ge beurtenissen zijn genoegzaam bekend of mogen althans bij vrijwel iedereen be kend worden verondersteld. Het bedrog is de club O.V.V.O. duur te staan geko men. De straf is zwaar geweest. Wij hebben er geen behoefte aan ons te ver lustigen in de narigheden, die door het frauduleuze handelen zijn ontstaan. Wel is het een geruststelling, dat het gezegde „crime does not pay" in dit geval van toepassing was. Het onbegrijpelijke is voor ons, dat mensen die in de sport hun liefhebberij hebben gevonden juist datgene waar zij hart aan hebben verpand zo in discre- diet kunnen brengen. Affaires als deze brengen de sport bijzonder veel schade toe en die schade is niet in een handom draai te herstellen. Immers, de goeden moeten onder de kwaden lijden. Zo gaat dat nu eenmaal. Meer woorden willen wij aan deze uiterst kwalijke zaak niet verspillen. Wij hopen, dat mannen met verantwoordelijkheidsgevoel bij O.V.V.O. elke kans zullen aangrijpen om deze smet op hun vereniging door veel posi tieve daden in de nabije toekomst uit te wissen. De voorzitter van D.W.S., een van de clubs uit het betaalde voetbal met een permanent tekort aan toeschouwers en onvoldoende financiën, heeft het plan geopperd om de zogenaamde rijke clubs via een ruime afdracht (50%) van de Europa Cup recettes van hun naar zijn mening overtollige geld te ontdoen. De heer Stoop vindt, dat de machtigen zo als Ajax en Feyenoord maar wat voor ontwikkelingshulp over moeten hebben. Aangezien de armlastigen in het betaal de voetbal veruit in de meerderheid zijn, zal de aardige gedachte van Stoop de rijken voor de armen ongetwijfeld wel aanhangers krijgen. Dat is menselijk. Wij worden allen door begeerte gedre ven en de voorzitter van D.W.S. is eer lijk genoeg om daarvan uitgaande zijn lege hand naar de bezittingen van ande ren uit te steken. Hij heeft wel over het hoofd gezien, dat de positie van Ajax en Feyenoord ook in de amateurtijd zonder Europa Cup voetbal eigenlijk uniek was. Toege geven, ze hadden toen wat meer con currentie dan tegenwoordig, maar Ajax ïlHS

Schakels (clubbladen) | 1972 | | pagina 1