VLEKAVIA Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. 4. Als enige A.F.C. zatten ploeg geen problemen 10-12, doch te ver achter op Blauw-Wit 10-19 om nog kampioen te worden. K.N.S.M. 9-15, D.V.H. 10-13. Topscorers: K.N.V.B. zondag-elftallen en A.V.B. (5e elftal). goals: 9 de Jonge 8 Dekker 7 Jan Bouwhuis, 6 Ron Hannema, Peelen, 5 Duys, L. van Rijn, 4 Kemna, Pelsma, Cruyff, Prins, 3 de Ridder, Burke, Leloux, Geluk, Ridderikhof, v. Werven 2 Noorlander, Berrier, Veen, Bollen, Bosma, Vlietman, Lissauer, Geh- ring, Vroege 1 Huisman, N. Hannema, v. Wattin- gen, de Rooy, v. d. Griend, Tim merman, Blok, Disselkoen, Klein 3 Piet Ouderland (in vriendschappe lijke wedstrijd) Chris Schroder Tussen de feestdagen door hebben onze pupillen en C junioren kunnen kienen, op zaterdagmiddag 11 decem ber waren 194 kinderen in de sociëteit verzameld. Een absoluut record! Opval lend was dat A.F.C.-shirts, broekjes en kousen lang op de prijzentafel bleven lig gen, echter tot grote hilariteit bij veel jongens nam Monique Rooze een A.F.C. shirt. U ziet maar dat damesvoetbal ook in onze kringen al is doorgedrongen. Winnaars van de eerste en tweede ronde werden Peter Freudig en Dennis Vles- sing. Na de cola en verpauzing werd de derde ronde ingezet. De rondewinnaar gaf laconiek de naam Michael Vis op. Hij heette echter Michael Goudsmit, dat Vis was maar een bijnaam. Jef Huisman was de winnaar in de vierde ronde en nam een werphengel, die hij later met een jongen ruilde voor een Ajax hand doek. Jan Henkelman werd winnaar van de vijfde ronde. In de zesde ronde zege vierde Robin Peeper. De ronde voor het Kienkoningschap werd erg spannend. Alle spelers hadden vier nummertjes op één rij. Tenslotte riep Robin Peeper als eerste „KIEN" en won daarmee een mooi trainingspak. Nu willen wij namens alle Jeugdspelers en de Jeugdkommissie die A.F.C.-ers danken die met hun gif ten de kienmiddag weer tot een gran dioos succes hebben gemaakt. Over de resultaten van onze Jeugd- elftallen is de Jeugdkommissie niet zo tevreden. De oorzaak? Naar onze me ning is het vaak de mentaliteit van vele junioren en ook de brutaliteit. Laten wij eens een voorbeeld bij de kop nemen; de Cl speelt uit tegen Blauw Wit, de bal gaat uit en A.F.C. moet ingooien. Een speler van Blauw Wit pakt de bal en gooit in. De scheidsrechter laat gewoon verder spelen. Ditzelfde hebben jullie kunnen zien bij het eerste tegen Zilver meeuwen en toen viel er nog een doel punt ook! En dan even over de menta liteit. Daar gaf de A2 weer eens een prachtig voorbeeld van. In de wedstrijd tegen Rood Wit A maakte A.F.C. al snel 2 doelpunten. Er werd gedacht aan een zacht eitje. Resultaat: A.F.C. verliest met 3-2 in een alles behalve sportieve wed strijd. Belangrijk Voor de Al wordt de wedstrijd tegen de Volewijckers wel erg belangrijk, mede door het 3-3 gelijk spel tegen de Spar taan. Het verschil tussen A.F.C. en de Volewijckers is nu 3 punten. We rekenen erop dat het 5 punten wordt. De A2 heeft helaas niet kunnen winnen van D.W.S. Door het verlies tegen Rood Wit A is de tweede plaats in gedrang geko men. Het sterk opkomende Spartaan komt op 19 december naar „Goed Ge noeg". De A3 kan de eerste kampioen op „Goed Genoeg" worden van dit seizoen, de afstand (relatief) bedraagt nu 6 pun ten en Volewijckers komt nog op be zoek. Veel succes. De A4 komt lang zaam maar zeker omhoog en heeft nog alle kans, achter de Spartaan dus A.F.C. op de tweede plaats. De A5 echter zakt steeds verder weg, Swift gaat hier aan de kop met een zeer grote voorsprong (9 punten). De BI is sterk gestegen en voert de middenmoot aan; tegen Ajax met mini maal 10 verloren en nog een penalty gemist ook! De B2 zal het in de strijd om de eerste plaats wel erg moeilijk krij gen want Sporting Zuid is hier komen aansluipen. De B3 verloor weliswaar van N.E.A. maar door een gelijkspel van concurrent S.C.A. nog steeds op de eer ste plaats. Bij de B4 heeft St. Martinus een grote voorsprong genomen met A.F.C. in de middenmoot. De B5 staat troosteloos onderaan, misschien als de jongens onderling wat beter met elkaar omgaan dat de resultaten dan ook iets gunstiger worden. Dus geen ruzie meer, oké! Niet geslaagd Na een verdiende winst op Uithoorn is de Cl er niet ingeslaagd ook Blauw Wit een nederlaag toe te brengen. Het werd een punten verdeling 2-2. De C2 heeft nu nog maar twee wedstrijden voor de boeg en is dan al uitgespeeld Dus het wordt voor de secretaris zoeken naar vriendschappelijke wedstrijden. De C3 draait aardig in zijn afdeling en bezet de middenmoot met 10-11. Leider is hier K.D.O. De C4 is kansloos achter R.A.P. en heeft de mogelijkheid de twee de plaats te behouden. De C5 heeft nog eens de gewoonte om van de onderste te verliezen, snel afleren jongens! De C6 heeft twee maal achtereen verlies gele den. Misschien als de ouders zich eens wat minder met de opstelling bemoeiden dat het getij dan keert. De C7 heeft geen zorgen en staat fijn in de middenmoot. De C8 is een geweldig leuk elftal met een goede leider en een leuke sfeer, St. Martinus dat met een zeer grote voor sprong aan kop gaat heeft dat moeten ondervinden en was genoodzaakt een punt aan onze jongens af te staan. Ondanks de winterstop toch een berich tje voor de pupillen. In de voorjaars kompetitie start A.F.C. met 10 A pupil len en 3 B pupillen en dan de onderlinge buiten het kompetitieverband. Dus hard trainen De aanvang van deze voorjaarskompe titie is gesteld op 22 januari 1972, ook de indianen slaan hun kamp dan op en komen naar het A.F.C. terrein waar de stammenoorlog opnieuw begint. Tot slot wil de Jeugdkommissie van A.F.C. alle jeugdspelers en familieleden, leiders, trainers en scheidsrechters (na tuurlijk geheel A.F.C.) prettige kerstda gen en een voorspoedig 1972 toewensen met een goede gezondheid. Tot ziens op het veld A.F.C. Jeugdkommissie

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 7