AJAX fritzsche vlakt vlakken strakker Van de redactie BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. 3 Het spreekt van zelf, dat in elke ge meenschap verschillen van mening kun nen ontstaan. Het is ook volstrekt na tuurlijk, dat er in bepaalde gevallen maatregelen van orde moeten worden genomen. Wat mij in al die jaren echter heeft getroffen, is het helaas al te vaak ontbreken van enige mildheid. De maat regelen van orde zijn in de sport vaak van een griezelige meedogenloosheid. In vele gevallen is de rechtspraak ju ridisch uiterst aanvechtbaar. Wie in het dagelijks leven zou worden berecht, zo als dat in de sport gebeurt, zou er slecht aan toe zijn. Vreemd toch, die prestige kwesties, tegenstellingen en rechteloos heid zelfs in de wereld van de sport. Waarom eigenlijk? Een bevredigend ant woord op die vraag heb ik in al die ja ren nooit gekregen. RB. Er was boosheid, verontwaardiging en geknars van tanden in het district West I, toen de commissie van beroep van de KNVB alle straffen en maatregelen van de bond tegen de Amsterdamse vereni ging O.V.V.O. vernietigde. Het bestuur van deze club kreeg slechts een beris ping wegens het niet gebruiken van het door de K.N.V.B. voorgeschreven kas boek. De eerste actie tegen veronderstel de overtreders van de amateurbepalingen heeft dus wel een heel ander effect ge had dan zeer velen en met name ook Jo Jaspers (voorzitter van het district en lid van het bondsbestuur) hadden ge dacht. De commissie van onderzoek, die zich zeer lang met de zaken bij O.V.V.O. heeft bezig gehouden, voelde zich col lectief in het bekende nachthemd gezet en schreef een protestbrief aan het be stuur van de K.N.V.B. Waar is men nu boos over? Gaat het om de vrijspraak van O.V.V.O. wegens gebrek aan bewijs of voelt men zich Vooral in figuurlijke zin tegen de sche nen geschopt door een passage in de toe lichting van de commissie van beroep? Wij hebben de indruk gekregen, dat het laatste het geval is. Een korte samen vatting lijkt gewenst. De commissie van beroep heeft er geen misverstand over laten bestaan, dat het lijvige dossier vol strekt onvoldoende materiaal en feiten bevatte om O.V.V.O. te veroordelen. De commissie spreekt over een onoverzich telijk dossier, waaruit zij slechts met grote moeite en bij benadering heeft kunnen afleiden, waarom het eigenlijk ging. De commissie betreurt ook en acht het voorzichtig uitgedrukt minder juist dat men op grond van bepaalde, maar zeer weinig helderheid verschaf fende feiten tot de „overtuiging" is kun nen komen, dat straffen en maatregelen gerechtvaardigd waren. Het komt er op neer, dat de commis sie van onderzoek naar het oordeel van de commissie van beroep eigenlijk geen belastend materiaal boven water heeft kunnen krijgen en dat de bond derhalve O.V.V.O. niet had mogen straffen. Een pijnlijke zaak voor de commissie van onderzoek en ook moeilijk te ver teren voor de bond. Maar het is nu eenmaal de taak van een commissie van beroep om een dossier uit te pluizen en vervolgens naar eer en geweten conclu sies te trekken. Aangezien de stukken „geheim" zijn, is het onmogelijk om een oordeel te vellen over het werk van de commissie van onderzoek en de juistheid van de door de commissie van beroep genomen beslissing. Het ligt anders met de passage van de commissie van beroep in de toelichting. Deze luidt: „De commissie van beroep is er van overtuigd, dat in een grote organisatie als de K.N.V.B. is, niet alle amateurver enigingen de voorschriften, welke hun status bepalen, zo strikt naleven als van zuivere amateurs mag worden verwacht. Zij meent te .mogen vaststellen, dat een waterdichte en volledige controle bij alle amateurverenigingen praktisch on mogelijk is en dat dientengevolge slechts incidenteel doorgaans door toeval repressief optreden tegen overtreders mogelijk is." AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020) 54001 Over deze passage is nogal beroering ontstaan. Immers, de commissie van be roep bedoelt hiermee te zeggen, dat er stellig heel wat wordt geknoeid, maar dat er eigenlijk nauwelijks iets tegen kan worden gedaan. Wij zijn van mening, dat de commissie van beroep haar be voegdheid te buiten is gegaan door deze opvatting te verbinden aan een zaak als die van O.V.V.O. De commissie mag dit standpunt best innemen, maar had haar opvatting dan los van de beoordeling van de affaire O.V.V.O. aan het bestuur van de K.N.V.B. kenbaar dienen te ma ken. Misschien getuigt dit standpunt van de commissie van werkelijkheidszin. Deze opvatting kan door de clubs even wel ook worden beschouwd als een aan moediging om hun gang maar te gaan, omdat controle toch praktisch onmoge lijk is. Hoe dan ook, de commissie van be roep had zich aan de aan haar voorlegde zaak moeten houden. Het is begrijpelijk, dat in West I grote bezwaren tegen de commissie zijn gerezen. De K.N.V.B. zit nu met een extra gecompliceerd pro bleem. De zaak Uithoorn is nog onder de rechter (commissie van beroep). Het is aan geen twijfel onderhevig, dat met spanning op deze uitslag zal worden gewacht. Hoe het verder met het ama teurisme en de naleving van de bepalin gen lijkt nu moeilijker aan te geven dan o®it. Wij zijn weer even ver als voor de invoering van het betaalde voetbal, toen geruchten, hypocrisie en verdachtmakin gen aan de orde van de dag waren in de amateur voetbalwereld. Autoschade en moffelinrichting Gerard Doustraat 128Tel.714409 Laagte Kadijk43aTel.224621 Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 3