Terugblik en bezinning Vreemd toch Dit is de Schakel die komt hinden, De oude club aan d'oude vrinden. 51e Jaargang december 1971 No. 8 Over enkele dagen ligt 1971 weer ach ter ons en dit is dus het moment voor een terugblik enerzijds en voor bezin ning over hetgeen 1972 onze A.F.C. brengen zal, anderzijds. 1971 begon na een prachtige Nieuwjaarswens nieuwe stijl met een bijna hopeloze stand van ons eerste elf tal. Na een forse ingreep waarbij geen wanklank werd gehoord begon ons elftal aan een grandioze opmars, zo dat nog op een goede plaats werd ge ëindigd. Het 2de elftal had een slecht seizoen, maar gelukkig degradeerde slechts één elftal in de Reserve 1ste klasse, zodat wij behouden bleven. Het 3 de handhaafde zich, maar het 4de zag geen kans degradatie te ontgaan. Al met al géén seizoen om hoog van de toren te blazen. Bomen groeien nu eenmaal niet tot in de hemel en na jaren van grote bloei, moesten wij een stapje terug. De teruggekeerde Gé van Dijk en de jongens van het 1ste hebben echter eer van hun werk gehad. Een blik op het standenbord elke week nauwkeurig bij laat zien, dat wij er nu wat de KNVB-elftallen aangaat heel wat beter voorstaan dan een jaar geleden. Alleen het 1ste verkeert nog in de onderste regionen, maar ontegenzeg gelijk gaat het elftal beter spelen, de mentaliteit is goed, de inzet nog beter, zodat wij vertrouwen mogen hebben, dat onder de bezielende leiding van onze nieuwe trainer Piet Ouderland, die zich naar ik meen al vlug thuis is gaan voelen bij A.F.C., ons elftal het zal klaren, al zal dat nog heel wat moeite en zweet druppels kosten, want het krachtsverschil is buitengewoon klein. De elftallen 2, 3 en 4 nemen uitstekende plaatsen in en zijn alle drie nog kampioenscandidaten. Het tweede heeft zelfs bovenaan gestaan en dat wil wat zeggen met elftallen als Ajax 3 en Volendam 3! De geest in dit elftal is heel wat beter dan verleden jaar, al wordt er in het veld nog veel te veel gekletst. Jongens neem eens een voorbeeld aan het eerste, daar is dit een heel stuk verbeterd. Het 3de speelt goed. Het zou prachtig zijn indien door een kampioenschap het Reserve 2de klasse schap zou kunnen worden heroverd. Ook het vierde heeft promotie op zijn ver langlijstje staan. i Het is zo belangrijk dat wij hoge ogen blijven gooien in de amateurwereld. Op het moment dat dit artikel geschreven wordt heeft de vergadering van de KNVB die zich zal uitspreken over het instellen van drie regionale hoofdklassen nog niet plaats gevonden. Het is niet on waarschijnlijk dat hiertoe zal worden be- Wie kennis neemt van de gebeurtenis sen in de sportwereld, maar actief noch passief aan deze gemeenschap deelneemt (deze mensen zijn talrijker dan u denkt) zal zich waarschijnlijk vaak verbazen over de problemen en conflicten in de sport. Het is inderdaad opmerkelijk, dat er in die sportwereld -een gemeen schap waarin men in zijn vrije tijd ont spanning zoekt zoveel rellen ont staan. De meeste affaires zijn prestigezaken, soms met een ogenschijnlijk onbeteke nende aanleiding, maar vele conflicten komen ook voort uit een zwak of autori- sloten en dus wordt het seizoen 1972/73 zeer belangrijk. Willen wij in die even tuele hoofdklasse komen, dan zullen wij in de bovenste helft van de ranglijst moeten eindigen. Laten wij voorlopig maar eens beginnen ons in de 1ste klas in het seizoen 1971/72 te handhaven. Dan zien wij wel weer verder! Als wij het opgewekte clubleven, dat op onze velden en in ons clubhuis heerst, beschouwen, dan moet er een gevoel van grote dankbaarheid in ons opkomen. Dankbaar voor de club die ons zoveel genoegen schenkt (het ge schrijf over tanend clubleven ten spijt!), en grote appreciatie voor het leger van commissieleden, leiders, enz. enz., dat jaar in, jaar uit, onze grote club in stand houdt. Hartelijk, hartelijk dank aan u allen! Ten slotte wens ik alle leden en hun gezinen heel prettige Kerstdagen, een goed uiteinde, Gezondheid, Geluk en Voorspoed in het Nieuwe Jaar. Henk Kappelhoff tair beleid. Opvallend is ook, dat er in de sport nogal gemakkelijk wordt ge straft en ook zeer stevig wordt gestraft. Iemand uitsluiten voor het leven, is be paald geen uitzondering. In de gewone maatschappij moet een burger wel heel wat op zijn kerfstok hebben om defini tief of nagenoeg definitief in de ban te worden gedaan. Ik beweeg mij nu bijna 25 jaar natio naal en internationaal als journalist in de wereld van de sport. In die periode heb ik tal van geweldige conflicten mee gemaakt, waarbij mensen uit de sport el kaar op het scherp van de snede bestre den. Er was naar mijn gevoel altijd één duidelijke verliezer: de organisatie die door dat conflict in het nieuws kwam.

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 1