Prins en President Kijken in de toekomst droomreizen Schokkend nieuws voor 'n zonzekere vakantie TEN BEL TOURING Antwoordnummer 15 AMSTERDAM Het is een foto van de afgelopen zomer en dus niet bepaald actueel. Toch is een plaats in De Schakel stellig gerechtvaardigd, want prins Claus (op bezoek tijdens de Koninkrijksspelen) komt niet elke dag op Goed Genoeg. Voorzitter Henk Kappelhoff heette de prins natuurlijk van harte welkom en vertelde hem een en ander over A.F.C. Op de achtergrond Henk Burgwal, secretaris-penningmeester van de K.N.V.B. De discussiebijeenkomst van de sport vereniging D.C.G. met als centrale thema „De betekenis van de amateursportver eniging in 1980" heeft op de avond van de 17e november zeer veel tongen los gemaakt. De vijf inleiders gaven de aan wezigen stof genoeg om over na te den ken, maar concrete zaken kwamen er natuurlijk niet uit. De Amsterdamse wethouder voor sportzaken, Harry Verhey, gaf een al gemene lijn aan. Hij zei onder meer: „Iedere sportvereniging moet zich voortdurend afvragen, waar de maat schappelijke ontwikkeling heen gaat. Immers, de sport dient steeds te worden afgestemd op een behoeftepatroon. De bestuurderen zullen dan ook in de ko mende jaren meer dan vroeger genood zaakt zijn te onderzoeken, wat de jeugd beweegt en wat zij wil. Het gaat echter niet alleen om de jeugd. De ouderen doen langer aan sport dan in het ver leden het geval was en die sportbeoefe- ningen van mensen tussen de 40 en de 50 vraagt een andere benadering. De sport komt steeds meer in de sfeer van de recreatie." Gerard Desar, de vice-voorzitter van U.V.S. uit Leiden, was van mening dat in de periode van nu tot 1980 clubsenti menten door gebrek aan ruimte en een tekort aan kader zouden gaan vervlak ken. Alleen door samen te werken, zou het mogelijk zijn in de toekomst de organisatorische en financiële problemen de baas te blijven. De socioloog Bliim was van oordeel, dat de contacten tussen leden en bestuur in de toekomst steeds losser dat wil zeg gen formeler zouden worden. Hij ge loofde, dat toekomstige leden alleen maar zouden komen om sport te beoefe nen en weinig geïnteresseerd zouden zijn in het wel en wee van de vereniging. Zoals al gezegd, de bijeenkomst van D.C.G. heeft weinig concreets opgele verd, maar het is goed, dat bestuurderen en leden van amateurclubs hun gedach ten laten gaan over de toekomst. In ver gelijking met vroeger zijn zoveel zaken in de sportwereld veranderd, dat men voor een juist beleid wel gedwongen is ver vooruit te kijken. Ook de amateur voetbalgemeenschap is sterk in beweging en worstelt met tal van vraagstukken, zo als competitie-indeling (hoofdklassen) en uiteraard het amateurisme. Het initiatief van D.C.G. is te prijzen en verdient in ruime kring navolging. R.B. Juist voor het ter perse gaan van deze Schakel bereikte ons nog een medede ling, die bepaald schokkend genoemd mag worden. Wat is er namelijk ge beurd? Onze goede vriend Arie Mets is er namelijk na jaren studie in geslaagd, wij mogen wel zeggen na eindeloos ge ploeter, een biljartstoot te lanceren, wel ke hij terecht wil noemen: DE SPOETNIKSTOOT. Door een vernuftige vinding (welke hij vanzelfsprekend streng geheim wenst te houden) gecombineerd met een van zijn bekende snelle polsbewegingen, weet hij de speelbal dermate knoeper- hard af te stoten, dat deze een oneindig aantal keren het biljart in de rondte blijft draaien. Bij proefneming is het gebeurd, dat Gerard de kellner riep: Hoogste tijd!, zo dat Arie gedwongen was de sociëteit te verlaten. Wie beschrijft zijn grote verba zing, toen hij een uur later door Eddy werd opgebeld, die hem vroeg of hij de nog steeds tollende bal op mocht bergen! Inderdaad, dit is geen rollend nieuws, doch schokkend. En het is toch weer een A.F.C.-er, die dat presteert. Twee weken Uw eigen appartement met volledig hotelcomfort al voor minder dan fl. 600, (vliegreis-transfers-logies), op Tenerife Canarische Eilanden. Vraag kleurenfolder aan (géén postzegel, die betalen wij) Of pak de telefoon en bel Uw A.F.C.-er Martin Duinker onder nummer 24 34 82/85 16

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 16