Mixed Pickles van PAUL VISSER Voor vakkundig meubelstoffeerwerk naar de firma (vervolg) De tegenstanders hebben als motivering opgegeven: grotere afstanden, hogere reiskosten en vermindering van de recettes. Jammer eigenlijk, dat vooral de vele tegenstemmers in de tweede klasse niet royaal geantwoord hebben: „Wij voelen er niets voor, een „tussenklasse" boven ons te krijgen. Nu hebben wij alleen de eerste klasse boven ons, maar dan eventueel de eerste klasse én de hoofdklasse." Dat zou eerlijker zijn dan de genoemde argumenten maar dat zou dan misschien te „clubbelangerig" klinken. Want die tegen-argumenten zijn met zó doorslaggevend. Grotere afstanden en hogere reiskosten kan men onder één noemer brengen en „vermindering van de recettes" is onvoorspelbaar dat hangt ook wel van de indeling af. Onze ervaring is dat het publiek komt als de klassering hoger is. Als voorbeeld noemden wij dat kampioenswedstrijden tegen in Mokum onbekende grootheden als Neptuma en Sneek veel en veel meer publiek trokken dan „gewone" eerste klasse wedstrijden tegen wél bekende clubs als de Spartaan en Stormvogels. De uitslag van de enquête bij de eerste klassers zal vele voorstanders van de hoofdklasse genoegen doen, want een fifty-fifty verhouding is gunstiger dan de stand bij vorige enquêtes. Maar de beslissende vraag was: „Is de club voor of tegen de instelling van drie regionaal in te delen, niet gesubsidieerde hoofdklassen, boven de zes eerste klassen Het gaat dus niet om de hoofdklasse, maar om de hoofdklassen en dat is een heel verschil. Drie hoofdklassen boven zes eerste klas-afdelingen zou wel eens een verwatering kunnen brengen inplaats van een verbetering door selectie. In middels blijkt uit de formulering van de antwoorden, dat de tegenstanders van de eerste klassers met een subsidiering van die hoofdklassen hun bezwaren tegen grotere afstanden en hogere reiskosten laten vallen en voorstanders worden. Hoe het nu ook verder zal gaan, weten wij bij het schrijven van dit artikel óók niet. Maar het is wel zeker dat er verandering op til is en het niet zal blijven bij zes eerste klas-afdelingen zonder meer. Maar dan leert de eenvoudigste rekensom, dat degradatie uit de eerste klas dit jaar zéér onvoordelige consequenties kan hebben. Er komt nog een belangrijke verandering in de K.N.V.B.: Het ligt in de bedoeling met ingang van 1 juli 1972 de sec ties amateurvoetbal en betaald voetbal van de K.N.V.B. een grotere zelfstandigheid te geven en in maart de voorstellen hiertoe aan het „voetbalparlement" voor te leggen. Dat kan de hier en daar vastlopende Bondsmachine aan de gang krijgen. Want wat doet nu eigenlijk die Bondsmachine vastlopen? Dat is eigenlijk de stemverhouding tussen profs en amateurs. Destijds heeft men bepaald, dat tal van belangrijke beslissingen slechts genomen kunnen worden met een tweederde meerderheid. Maaral jarenlang houden de stemmen van profs en amateurs elkaar zo ongeveer in even wicht, dus verschillende belangrijke beslissingen kunnen nooit genomen worden omdat het volslagen onmogelijk is, hetzij voor 'profs, hetzij voor amateurs om tweederde meerderheid te krijgen voor een voorstel dat alleen in belang is van de Scheiding eigen groep. J. W. voor een exclusieve fruitmand verzending per eigen bode door geheel nederland levering aan de horeca onze zaak is geheel voorzien van air-conditioning ST. NICOLAASSTRAAT 51 AMSTERDAM parnassusweg 3. amsterdam tel. 72 83 22-71 57 69 Grote collectie exclusieve meubelstoffen eigenaar bob van leerdam b.g.g. 7635 65 15

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 15