On dit et datjes Heeft AFC geen suikeroom? H. G. TEIWES Voor Uw Bloemen Kick Geudeker schrijft in zijn kolom in het „Algemeen Dagblad" dat hij twee lootjes voor het trainingsfonds van A.F.C. heeft gekocht. Hij voegt eraan toe dat men hem had verteld dat AFC's totaal-recette van verleden jaar (of be doelt hij het afgelopen seizoen?) 1800 gulden bedroeg. Als ik dan verneem dat de commissie voor het amateurisme in de K.N.V.B. Uithoorn o.a. pakt voor het niet verantwoorden in de boeken van een bedrag van 17.000 gulden dan denk ik, en waar halen die dan al die centen vandaan? Kan A.F.C., dat „good old A.F.C." met zijn rijke tradi tie en hoog in aanzien staande achterban zoals je óók altijd leest dan niet over zo'n suikeroom beschikken zoals bijvoorbeeld O.V.V.O. had (en nog heeft?). En al is Jo Jaspers nog zo snel, de commissie van beroep achterhaalt hem wel! Zo'n oom kan misschien ook nuttige bijdragen verschaffen in het toekomst beeld van A.F.C., zoals „cultuurfilosoof" Wim Staats dat ziet. Alleen klasse kan zich toch, zo stelt hij, waarmaken, en de ontwikkeling en de begeleiding van die klasse kosten nu eenmaal veel geld. Ik heb de conclusie van Staat's betoog niet helemaal kunnen volgen. Hij wenst het optimale uit het jeugd-potentieel te ha len, wil een prestatie-gevecht uitlokken in alle goede hoedanigheden en stelt te gelijkertijd dat A.F.C. tweeërlei is een voetbalclub en een gezelligheidsver eniging waarin je oud kunt worden zon der een deuk in een pak boter te kunnen schoppen. Selectief Heb ik mij dan altijd vergist bij de veronderstelling, dat men bij A.F.C. al zeer selectief was bij het accepteren van nieuwe leden, jong of oud? Moet die jeugd dan, eenmaal aangenomen, een soort herexamen ondergaan, straks, als Staat's ideeën gestalte zouden krijgen? En als ze niet optimaal tegen de bal kunnen schoppen, of wellicht eens een keer ongehoorzaam, of baldadig zijn ge weest dan eruit? Beste Wim, wat moet er dan van de gezelligheid overblijven, of daarvan überhaupt terecht komen in een later stadium? A.F.C. is uniek. A.F.C. neemt een aparte plaats. A.F.C.'ers houd dat zo. En ga niet tornen juist aan de waarden, die de club groot hebben gemaakt. P.S.: Met hartelijke groeten aan oud redacteur Jan Steensma, die ik destijds op enkele verzoeken om een bijdrage helaas, helaas in de steek heb moeten laten. Je begrijpt het Jan. Nu met Rien aan het roer collega's onder elkaar nietwaar? kón ik er niet meer onderuit. Anton Witkamp De Telegraaf Daggie Den Haag Een poosje geleden was Hubert Briedé jarig. Hubert is keeper van de veteranen. Om het contact met de jeugd niet te verliezen nodigt hij dan vaak wat Am sterdammers en Hagenaars uit. Daarbij o.a. Kick Sierhuis en ons. Vanwege de verstrengende controle zijn we blijven slapen. Zodoende hadden we de volgen de dag de gelegenheid om onze broe ders van H.B.S. te bezoeken. En dat is een mooie ervaring geworden. Als vips zijn we ontvangen met thee in de rust en een meer geestrijke tractatie na af loop. En dat alles in de Bestuurskamer bij alle grote jongens van Houdt Braef Stand. Het clubhuis en de terreinen liggen er goed bij. Alles nieuw natuur lijk. Ook de overdekte tribune. Niet ech ter de oude jeep, welke zich naast de tribune heeft opgesteld. Kennelijk een symbool van het een of ander. Of mis schien nestelen er kraaien. Wij zagen het eerste team met 2-1 winnen van een hoger geplaatste: Tedi- ro d.w.z. Technische Dienst Rotterdam. Er was derhalve een grote overeenkomst deze zondag tussen de Hagenaars en ons. Meteen om kwart over vier was Hein Staamer zo vriendelijk ons clubhuis te bellen, zodat we er ter plekke nog één konden nemen op A.F.C.'s overwinning. (Klaas van Rijswijk komt vandaag of morgen zelf zijn speldje van de Zilveren Ploeg wel halen.) Bij sommige H.B.S.- ers ontdekte ik een afwijkende smaak. Niet zozeer wat de versnaperingen be treft, maar meer aangaande inzicht in voetbaltechniek. Er lopen bij de Hage naars goede spelers, maar de energiekste en (Jaardoor één der besten vond ik cap tain Mittelberg, waarvoor trainer Ouder- land vinger en duim zou aflikken. i mm KOSTVERLORENHOF 63 EN 93 AMSTELVEEN TELEFOON O 20 - 43 35 50 N.V. SCHOONMAAKBEDRIJF Schoonmaakonderhoud van fabrieken, kantoren, theaters, schepen, vliegtuigen en treinen. KANTOOR SCHIPHOL, TELEFOON 15 Al 72 Vondelstraat 82, Amsterdam, Tel. 12 41 89 - 38 96 26 11

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 11