AJAX B Pupillen BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. je dat gemartel zien als het Nederlands elftal wordt samengesteld. Vroeger had je negen man die je blindelings kon kie zen en over twee man moest dan nog even gepraat worden. De captain stond als een paal boven water. Tegenwoordig heb je misschien twee of drie vaste keu zen en over de aanwijzing van de captain komt er nog ruzie." Nummer 11 ook belangrijk Welke wedstrijden zijn in je herinne ring blijven steken? „Ik vindt dat moeilijk. Het zijn er zo veel geweest, dat ze in elkaar zijn ge vloeid. Ja, misschien toch wel die wed strijd tegen Rood en Wit uit. Ik weet niet meer in welk jaar, maar het is erg lang geleden. Ik ging als 11 in en Dick de Baare stond er nog. Er moesten een dikke veertig gemaakt worden om te winnen, maar daar geloofde niemand meer in. Dick had er in de zestig, ik had er veertien. Natuurlijk was de ovatie in de eerste plaats voor Dick, maar wat was ik gelukkig met m'n 14 en de over winning. Na afloop zijn we naar Brinck- man gegaan. Ik kreeg complimentjes van Fred Sabelson en Piet van Houten. Ja, die wedstrijd herinner ik me. Ik zou niet eens weten wat m'n beste bowling prestatie is, maar die 14 runs vergeet ik nooit. Kijk en dat is 't nou. Dat is 't geweldige van cricket. Nummer 11 kan meehelpen de wedstrijd te winnen. Num mer 11 is óók belangrijk, als hij ervoor knokt." Heeft cricket invloed gehad op je maatschappelijke loopbaan of op je op treden daarin? „Nee. Ik doe m'n werk zoals ik cricket. Daar ben ik ook vaak zwart-wit in m'n opvattingen. Hoewel, als je ouder wordt, ga je dat wat bijschaven. Vooral in het dagelijkse werk is dat wel eens verstan dig." Waarom heb je het aanvoerderschap eraan gegeven? Heeft de ongelukkige thuiswedstrijd tegen HBS de doorslag gegeven? „Het is natuurlijk waar dat 't voor mij steeds moeilijker wordt. De jongens kun nen niet zo goed tegen kritiek en ik weet dat ik de dingen rechtuit zeg. Maar los daarvan, geloof ik dat het verstandig is te stoppen. Ik ben in de veertig en dan moet een jongere het overnemen. In Karei van Osch heeft 't eerste een goeie captain." Is dit tevens een afscheid van cricket? „Ik wou één keer per week met het eerste blijven trainen om in conditie te blijven. Ik wil me niet vastleggen, maar 't lijkt me sterk dat ik nooit meer zou spelen. Integendeel. Misschien een paar wedstrijden met het tweede. Als ze me nodig hebben." Exit Met het vertrek van Henk van Weelde uit het eerste elftal is de laatste van de drie gebroeders verdwenen. Van 1939 af dat zijn 33 seizoenen is een ACC I waarin de naam Van Weelde niet voor kwam bijna ondenkbaar geweest. ACC heeft, vooral aan Henk en Wallie bijzon der veel te danken. Het waren allebei zeer openhartige cricketers, die niet al leen hun runs en wickets, maar ook hun meningen niet onder stoelen of banken hebben gestoken. Misschien hebben ze daarmee wel eens mensen geïrriteerd vooral in deze tijd is men licht ge raakt maar één ding is duidelijk: in de geschiedenis van de Amsterdamse Cricket Club hebben zij een rol ge speeld die door weinigen wordt ge ëvenaard. G. W. Sinds het begin van de competitie heb ben, zoals ook in de voorgaande jaren, weer veel nieuwe B.-pupillen hun entree bij AFC gemaakt. Speciaal aan hen roe pen wij een hartelijk welkom toe en wij vertrouwen er op, dat zij zich spoedig thuis zullen voelen in AFC. Velen van deze nieuwelingen hebben voor het eerst hun beverige schreden gezet op een echt voetbalveld en zo te zien is dat hun goed bevallen. Zij trainen en spelen met een enthousiasme dat werkelijk veelbelovend is. De training op woensdagmiddag heeft feitelijk een onderbezetting aan trainers. Vandaar dat wij een beroep op die va ders willen doen, die zich 's woensdags zo'n 2 uurtjes zouden kunnen of willen vrij maken om bij deze training te assi steren. De heren Burgert, Brokman, de Vries en Fijlstra hebben zich reeds be langeloos beschikbaar gesteld en preste ren het onmogelijke door ca. 150 jon gens de beginselen bij te brengen. Het lukt deze heren ook nog die gehele meute in bedwang te houden en hiervoor wil de Jeugdcommissie deze heren een geweldig grote pluim op hun hoed ste ken. Dus vaders, indien U Uw vrije woensdagmiddag in een trimmiddag wilt omzetten, meldt U zich dan even. Dank U! De competitie is nu bijna halverwege en de resultaten laten zich als volgt aan zien. BI, dat in de competitie van de afdeling Amsterdam speelt, heeft tot op heden 4 wedstrijden gespeeld. Daarvan werden 3 wedstrijden gewonnen, 1 gelijk en 0 ver loren. Aldus werden 7 punten vergaard met de doelcijfers 8 voor en 2 tegen. Deze goede resultaten zijn voor een groot deel te danken aan het coachen van leider Nico van Til, oud-speler van ons eerste elftal. Begin volgend jaar zul len wij zeker een 2e competitie-team in zetten. Hiervoor zijn al een zevental spelers geselecteerd. In dit team is nog plaats voor 5 spelers en wij speuren naarstig naar talent, dat dit team moet completeren. Dus jongens doe je best! AMSTERDAM CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020)-54001 In de Indianencompetitie wordt een verbeten strijd geleverd om de leiding door de Commanches en de Apachen. Hieronder volgt de stand per 16 ok tober. Commanches 4 gesp. 3 gew. 1 gel. O verl. 7 pnt. 13 voor 1 tegen Apachen 3 gesp. 2 gew. 1 gel. O verl. 5 pnt. 8 voor 1 tegen Cheerokees 3 gesp. 2 gew. O gel. 1 verl. 4 pnt. 4 voor en 5 tegen Navajos 4 gesp. 1 gew. O gel. 3 verl. 2 pnt. 5 voor 8 tegen Pawnees 4 gesp. 1 gew. O gel. 3 verl. 2 pnt. 5 voor 9 tegen Sioux 4 gesp. 1 gew. O gel. 3 verl. 2 pnt. 3 voor 14 tegen De leider van de Commanches, de heer Hoekman, heeft voor zijn team een „Rooksignaal" in het leven geroepen, waarvoor wij graag onze grote waarde ring willen uitspreken. Een uitgave hier van ligt op de leestafel in de Soos en behoort zeker door alle B.-Pups te wor den gelezen. Wij zijn er van overtuigd, dat jullie na het lezen zeker wat wijzer geworden zullen zijn. De heer Hoekman heeft ons beloofd, dat er ook nog een vervolg op dit „Rooksignaal" komt, dus let maar goed op in de komende weken. Er komt ook een wisselbeker voor de kampioen van de Indianencompetitie. Deze wordt beschikbaar gesteld door onze donateur, de heer H. Bierman. De spelers van het kampioensteam ontvan gen een medaille en deze wordt ook door de heer Bierman beschikbaar ge steld. Het kan niet op. Bij voorbaat reeds onze hartelijke dank. Tot slot nog een woord van dank aan de vaste koppels leiders en scheidsrech ters. Aan U is het te danken, dat onze pupillen zich op de zaterdagen kunnen vermaken en uitleven. Jeugdcommissie P.S. De volgende Schakel is voor de A pup. Daarin komen de standen van al de A-pupillen. Nieuwe definitie van een amateur in de K.N.V.B' Voetballer zonder bankrekening. 9

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 9