HUi f ritzsche vlakt vlakken strakker ■Bh Al uw reizen: boek bij Cook Zondag 17 oktober Problemen zaterdagvoetbal Wat de vier KNVB-elftallen betreft kwamen we er zeer karig af met drie punten van de te behalen acht. Het eerste verloor niet, maar speelde gelijk tegen het dit jaar weer in de eerste klasse optredende Zilvermeeuwen. De uitslag was wel juist; de partijen wogen tegen elkaar op. De totstandkoming was eigenaardig. De gehele eerste helft waren onze makkers iets sterker maar konden de toch wel voorkomende kansen niet be nutten. Na rust moest er volgens de scheidsrechter door ons en volgens de Zilvermeeuwen-grensrechter door zijn ploeg worden ingegooid. Kees Gehring wierp snel in en Johnny Rudge kon van de verwarring in de meeuwengelederen profiteren. De Zaanse mannen waren in het geheel niet aangeslagen en verdub belden hun energie. De ene hoge voor zet na de andere leverde gevaar op, maar onze achterhoede en in laatste instantie Nol Kuikens wisten vooralsnog door boringen te voorkomen. Tot uit de zo veelste vrije schop ingekopt werd. Jam mer was, dat genoemde Nol niet vrijuit ging. In onze achterste en middenlinie werd redelijk gevoetbald en men wist el kaar wel te vinden. Er werd ook ener giek aangepakt. De voorste lijn, veelal gevormd door twee man, was echter te dun bezet om via combinaties tot kan sen te komen. Ons tweede en derde speelden gelijk, maar het vierde tot dan lijstaanvoerder verloor met 2-0 van Rood-Wit A. Uit de zaterdaghoek helaas geen goede berichten. De al jaren lang verwachte teruggang in prestaties is dit seizoen in volle hevigheid gekomen. De positie van de zaterdagafdeling in de (zondag) voet balclub AFC is erg moeilijk. Ik zal pro beren te verduidelijken, waarom dit het geval is. Men voetbalt op zondag en van jongs af aan doet men zijn best zo hoog moge lijk „geklasseerd" te worden in de club. Daarvoor wordt onder meer getraind en dank zij de club is dat onder leiding van een trainer mogelijk. Naarmate men ouder wordt en de maatschappelijke be langen zwaarder gaar. wegen, zal men minder voor zijn sport over hebben. Men wil desnoods nog wel een keer trainer., maar meer zeker niet. In principe kan en wil men deze spelers niet meer in de hogere elftallen handhaven. Voor deze mensen is indertijd dan ook de zater dagafdeling opgericht. Het zaterdagvoet bal is een mixture van specifieke zater dagclubs en zaterdagafdelingen van (zon dag) voetbalverenigingen. Wij zijn in AFC geheel afhankelijk van de aanvoer, die wij uit de zondag afdeling krijgen. In principe worden spe lers van buitenaf voor de zaterdag name lijk niet door de club aangenomen. Wij moeten het dus hebben van de mede werking van bestuur en elftalcommissies voor de zondag. Iemand, die van de zon dag naar de zaterdag wil overstappen, heeft daarvoor toestemming nodig van de elftalcommissie, waaronder hij res sorteert. Krijgt hij die toestemming niet, dan blijven hem twee mogelijkheden over: de vereniging verlaten of op zon dag blijven voetballen totdat hij toestem ming krijgt naar de zaterdagafdeling over te gaan. Moeilijkheid Het is dus wel duidelijk, dat voor de vereniging de prestaties van de zaterdag elftallen niet van veel belang zijn. En dat is onze moeilijkheid, want de zater dagelftallen van AFC voetballen nu al jaren in nagenoeg dezelfde bezettingen. Het is logisch, dat de prestaties daar door worden gedrukt. „Laat ze maar degraderen", zult U misschien zeggen. Of dit een juiste op vatting is, betwijfel ik. De elftalcommis sie voor de zaterdagafdeling zit er mee. Zij doet veel werk, dat weinig bevre diging kan geven. Overigens moet worden vastgesteld, dat de medewerking van de wel beschik bare spelers ook niet bepaald ideaal kan worden genoemd. Ik zal een voorbeeld geven: WAGONS-LITS reist met u mee 32 reisburo's in Nederland AMSTERDAM Hoofdpostkantoor, N.Z.Voorburgwal 182,Tel. 228597 Dam 19,Tel. 65511 Beethovenstraat 21,Tel. 734466 Prof.Tulpplein (Amstel hotel),Tel. 225788^ Confectie Centrum, Kon.Wilhelminaplein 5? Tel. 155724-155773 Vrijdagavond tussen 7 en 8uur (het afschrijfuur). Telefoon gaat: „U spreekt met mevrouw Mijn man kan helaas morgen niet spelen". „Dat is jammer. Even kijken, waar Uw man in gespeeld zou hebben. Oh, hij stond wisselspeler in het elftal. Wat mankeert hij?" „Hij heeft een dikke enkel en hij vindt het verstandiger morgen geen risico te nemen". „Nou, dat is jammer, maar waarom kan hij dat zelf niet vertellen? Hij heeft toch niets aan zijn mond?" „Ja maar hij heeft mij gevraagd U even op te bellen". „Oh, is hij niet thuis?" „Ja, dat wel." „Nou het is jammer, want hij had morgen moeten spelen, daar ik in zijn elftal reeds twee afschrijvingen heb." Stilte en dan: „Zeg, je had morgen moeten voetballen in plaats van reserve." „Mijnheer, mijn man zegt, dat als U ab soluut omhoog zit hij U in deze omstan digheden niet in de steek wil laten". „Nou mevrouw, zegt U maar tegen Uw man, dat hij om mijnentwil zijn leven niet moet wagen, hoor, dag mevrouw". 0 Mocht U overigens denken, dat de za terdagcommissie uit enkele zeer zuur- kijkende mensen bestaat, dan hebt U het mis. Ofschoon alle vier de elftallen zo'n beetje onderaan staan (behalve het vier de) blijft een ieder opgewekt en we ho pen ons ook dit seizoen te handhaven. Zo niet, nou ja C. Tromp Autoschade en moffelinrichting Gerard Doustraat 128Tel.714409 Laagte Kadijk43aTel.224621 Amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 5