Van de redactie Jaap Van Nek 70 jaar Jo Wijnand 70 jaar De Schakel No. 6 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. 51e Jaargang oktober 1971 Jan Steensma (lid van verdienste 1967) is afgetreden als hoofdredacteur van de AFC-Schakel. De tijd gaat snel. Jan werd in de zomer van 1955 (zestien jaar geleden) opvolger van Jo Wijnand. Met korte onderbrekingen (o.a. wegens stu dieverlof), waarin achtereenvolgens Arie Waayer, Pim Adriaansz en Hans de Bie de leiding hadden, is Jan Steensma hoofdredacteur geweest. Hij vond nu de tijd gekomen zich terug te trekken, ge lukkig wel met de belofte, dat hij mede werker zal blijven. Het bestuur heeft mij gevraagd Jan te willen opvolgen. Ik vind het enigszins plotseling voor die taak gesteld zowel een voorrecht, een uitdaging als een be lasting. Hoe zwaar die belasting zal zijn, hangt van Uw welwillendheid en mede werking af. Ik ben nu in Uw kring nog een alleszins gelukkig man en hoop dat te blijven. Ter introductie bied ik U onderstaand een „beginselverklaring" van de nieuwe hoofdredacteur aan, opdat u later niet kunt zeggen, dat U niet bent gewaar schuwd. Een schakel is een onmisbaar onder deel voor het verband van een verhaal of redenering. In veel ruimere zin is een schakel ook een onmisbaar onderdeel in het leven van mensen en zeer in het bij zonder van mensen, die leden zijn van een club. Voor hen is DE SCHAKEL. Een blad, dat, met inachtneming van een redelijk aantal beperkingen, wat inhoud en strekking betreft moet beantwoorden aan zijn primaire functies: Het geven van nuttige en feitelijke in formatie in kort bestek over alles wat voor club en leden van belang kan zijn. Het ter kennis brengen van opvat tingen en standpunten met betrekking tot de club, de leden en de beoefende takken van sport. Het bovenstaande betekent uiteraard niet, dat aan het speelse element geen aandacht zou moeten worden geschon ken. De Schakel dient ook in dit opzicht, maar bij voorkeur wel functioneel, een onmisbaar onderdeel te zijn voor het verband van de gelukkig rijk gescha keerde gemeenschap van AFC. U weet nu wat U te wachten staat. Ik wens U en mij zelf als een der Uwen alle sterkte toe. Rien Bal Zondag 3 oktober heeft ons erelid, ridder, oud-eerste elftalspeler, oud-be- stuurs- en elftalcommissielid Jaap van Nek in blakende gezondheid de leeftijd der sterken bereikt. Hij heeft die dag weer genoten van zijn traditionele ha ring- en hutspotmaaltijd, verwachtende dat zijn vriendinnen en vrienden dit kostje ter ere van de jarige ook zouden willen consumeren hetgeen geschied de, zij het onder zwak protest. Hoewel Jaap de stormen des levens zeker niet zijn bespaard, zet hij zich blijmoedig door moeilijkheden heen en is daarin ve len tot voorbeeld. Van harte proficiat, beste Jaap en nog tal van goede jaren met allen die je lief zijn en met je vele AFC-vrienden. Henk K. Jo Wijnand, erelid bij het 75-jarig be staan van AFC in verband met zijn fan tastische werk voor De Schakel en meer in het bijzonder nog voor de door hem samengestelde jubileumuitgaven (75, 60 en 50 jaar) wordt 30 oktober 70 jaar. Hij behoort bij het uitkomen van deze Schakel waarschijnlijk inmiddels al tot de categorie der sterken. Jo werd om streeks 1916 lid, speelde in het zesde elf tal en enkele wedstrijden als veteraan. Hij was tweede en later ook eerste pen ningmeester van AFC. Als journalistieke vakman van formaat heeft hij zeer lang De Schakel geleid en vooral zijn „Mixed Pickles" werden vermaard. Een zeer ernstig auto-ongeluk leek bijna twee jaar geleden fataal te zullen worden voor deze vitale, opvallend energieke werker. Jo herstelde gelukkig echter en is nu al weer geruime tijd actief, ook voor De Schakel. Zijn 70-jarige buurman van vroeger wenst hem en zijn trouwe Lidy van harte geluk. Ik hoop, dat hij nog lang met AFC zal kunnen meeleven en nog veel voor zijn club zal kunnen doen. Jaap van Nek Kopy en nieuws van welke aard dan ook graag voor 10 november bij de re dactie Rien Bal, Cronenburg 88 - Am- sterdam-Buitenveldert, tel. 429230 privé of 914400 Het Parool.

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 1