v4/m On dit et datjes H. G. TEIWES Nou barst toch onze amateurklomp Voor Uw Bloemen Feestje In eerste aanleg had het een feestje moeten worden voor het eerste elftal met alles wat drum und dran is. Henk Teiwes bood het aan. Door Henks eigen generositeit zaten we niet met een man of dertig aan, maar met rond de negen tig personen. Allen goede vrienden van Annie en Henk. Toch allen wel zo be trokken bij het voetbalgebeuren, dat de vreugde over de redding van het eerste klasserschap er niet minder om was. Kortom een groots gebeuren. Wederom nam Gé van Dijk afscheid en hij, of lie ver zijn vrouw Edith kreeg een mooi ge schenk van A.F.C. Iedereen heeft de daarvoor in aanmerking komenden in meestal zeer goed gekozen bewoordin gen al bedankt. Wij voegen onze dank nog gaarne toe. Feestje II Gedurende de verslagperiode is de GOUDEN BALLEN-wedstrijd weer verspeeld. Dat is een steeds terugkerend festijn. Een strijd tussen het huidige eer ste elftal en een aantal spelers, die de vroegere kampioenselftallen hebben be volkt. Wij zagen Rokus Hoogendoorn, Henne Boskamp, Henk van Dam, Ben Roode, Ko Onsman, Hubert Briedé, Rob Duys, Kees Bouwens, Paul Meyer enfin te veel om op te noemen. Dat de boog van het eerste na de redding echt niet meer te spannen viel bleek ook nu weer. Van de oudjes werd met 32 ver loren o.a. dank zij een sublieme goal van Ben Roode na een meesterlijk tikje uit een vrije schop door Henk van Dam. In de bar tegenover de V.U. werd alles nog eens overgedaan. Clubhuis Door verbouwing en verbetering van ons clubhuis moesten we noodgedwon gen twee clubavonden elders houden. Het meest appreciabele van deze ver banning was, dat het gelukkig maar twee avonden gold. Jeemig, mensen als ik U daarvan zou gaan vertellen. Maar enfin ons clubhuis is weer open. En het is geweldig wat daar is gebeurd tijdens de afwezigheid van de clubgenoten. Nieuwe verlichting, nieuwe bar, nieuw plafond. Ouwe klanten dat wel. (Dag Piet). Onbeschrijflijk mooi. Felicitaties In onze afdeling werd S.D.W. kam pioen. Wij wensen de rood groenen, on der leiding van onze vriend en hun trai ner Frans Kramer veel succes in de ko mende weken. In S.D.W. wensen wij alle afdelingskampioenen veel geluk. Een uitzondering willen we maken en dat geldt Ajax. Wat die mannen ons dit seizoen laten zien op het veld of voor de luieren onder ons op T.V. grenst aan het ongelooflijke. Op dit moment we ten wij alleen nog maar dat de Neder landse Beker in hun bezit is, maar we hebben ook nog eens een keertje alle vertrouwen in de rest van het Bekerbe stand. De hele troep naar Amsterdam- Oost, daarin geloven we beslist. Enfin, U weet nu al weer veel meer. Red. Nadat de amateurverenigingen zich in de loop van de jaren al heel wat moes^ ten laten welgevallen komt er als klap op de vuurpijl een reuze leuk bericht. U weet wellicht al, welke „verrassing" de heer Coler c.s. ons gaat bereiden. Wrijft U zich maar eens blij in de handen! U mag namelijk per totokolom 5 centen meer betalen. En nu dacht U dat die vijf centen in de amateurpot te recht kwamen. Wel naief gedacht. Het grootste deel ervan is bestemd om de noodlijdende profclubs op de wankele benen te houden. Bij een teruglopende spiraal van de toto-inleg lijkt mij dit het stomste, wat ze konden bedenken. Het is natuurlijk een noodmaatregel, doch waarom moe ten nu de amateurs geld gaan inzame len om de profs te eten te geven? Het is echt niet ondenkbaar, dat die heren zich zelf het touwtje om de nek binden. Want is het niet zo, dat er nu al bij velen een zekere aversie bestaat om aan de TOTO deel te nemen? De vaak versplinterde hoofd- en bijprijzen bij voorbeeld. De veel te lage hoofdprijs, vergeleken met buitenlandse concurren tie. In Engeland en natuurlijk bij de beroemde LITTLEWOOD POOLS zijn er dit seizoen verscheidene grote prijzen uitbetaald. Het record was de prijs voor een Engelsman, die maar liefst ruim DRIE MILJOEN piek op streek. Een Engelse huisvrouw ontving b.v. een cheque van ruim 2,5 miljoen gulden. En ga zo maar door. Logisch, dat daar een enorm aantal mensen „mesjokke" zijn om een kansje te wagen. En nu heeft de heer Coler c.s. heel, heel lang nagedacht. En wat komt er uit de bus? Nienteü! Behalve, dat een geregeld poolspeler, die alle kolommen invult per jaar meer kwijt is: 40 keer 12 keer 5 cent. Goed uitgerekend is dat een extra-belasting, indien hij dezelfde kans wil wagen, van VIERENTWINTIG GULDEN per jaar. Ze leren het NOOIT!!! W. G. Staats KOSTVERLORENHOF 63 EN 93 AMSTELVEEN TELEFOON 0 20 - 43 35 50 N.V. SCHOONMAAKBEDRIJF Schoonmaakonderhoud van fabrieken, kantoren, theaters, schepen, vliegtuigen en treinen KANTOOR SCHIPHOL, TELEFOON 15 4172 Vondelstraat 82, Amsterdam, Tel. 12 41 89 - 38 96 26 15

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 15