mmm van ^elder PAUL VISSER z Voor vakkundig meubelstoffeerwerk naar de firma y-rj „Overbevolking" Een ieder van ons zal d.m.v. publica ties in pers, tijdschrift of anderzins meer dere malen met het begrip overbevolking zijn geconfronteerd, maar wie van ons zal ooit hebben vermoed, dat dit nog eens een probleem voor A.F.C. zou gaan vormen. Bestuurders en kommissieleden van A.F.C. hebben echter al jaren de pil geslikt, d.w.z. de moeilijkheid om weder om speelgelegenheid te creëren voor weer meer voetballende leden en dat is ieder jaar nog gelukt. Dit jaar echter zullen zij moeten erkennen dat er een limiet is aan hun creatief vermogen. Ons sportpark bevat zoals U allen weet, 5 voetbalvelden waarvan wij al van den beginne af gemiddeld 1(4 veld aan ons door de Gemeente Amsterdam toegeme ten onderhuurder „Arsenal" moeten af staan. Natuurlijk wil Arsenal ook liever een eigen behuizing, welke gelukkig gaat komen. Het tijdstip waarop echter, ligt nog in het verschiet, misschien één, twee of zullen er nog drie seizoenen mee ge moeid zijn? We hebben altijd gehoopt de toename van ons aantal voetballende leden op te kunnen vangen, maar helaas de toevloed was te groot. Een kwaal van de mensheid is nu eenmaal het ouder worden; een B-pupil (8-10 jaar) wordt een A-pupil (10-12 jaar). Daarna komt de trouble, want zodra een A-pupil een C-junior wordt (12-14 jaar), dan wordt hij tevens van een zaterdagvoetballer een zondagspeler. (Zie ook A-pupillen C- junioren). Als er op die manier veel meer bijkomen, dan er bij de senioren (boven de 19 jaar) afgaan, dan beseft U gelijk onze moeilijkheid. 3(4 Veld verleent vol gens de gemeentelijke opvattingen 5(4 elftal per veld, aldus speelgelegenheid aan ca. 19 elftallen. Dit, bijna afgelopen, seizoen hebben we 33 elftallen (21 juniorenelftallen en 12 seniorenelftallen en we weten af en toe niet hoe we moeten passen en meten. Meer elftallen mogen niet op onze vel den. Conclusie: wij zien ons verplicht om een aantal A.F.C.-ers persoonlijk te be richten, dat zij het komend seizoen niet voor opstelling in aanmerking komen. Welke regels hierbij gehanteerd zullen worden? Inderdaad, zoals U reeds dacht. A.F.C. is een voetbalvereniging, dus de keuze voor niet-opstelling moet primair uitgaan naar diegenen die minder be deeld zijn met voetbaltechnische kwali teiten. Wij hadden het zo graag gered tot het moment waarop wij de volledige be schikking hebben over ons gehele sport park, want dan hebben we weer ruimte. Een onontkoombare maar zeer betreu renswaardige maatregel. Wij kunnen slechts hopen dat de ge troffenen het nodige begrip opbrengen en A.F.C. toch trouw blijven of desnoods is enige ontrouw tolerabel. Overschrijving naar A.B.C., A.C.C. of A.T.C. mag ook. Jeugdtournooien Aan het eind van deze jeugdpagina's toch nog even over de tournooien die aan het eind van dit seizoen en zelfs één aan het begin van het nieuwe seizoen worden gehouden. Jullie hebben natuur lijk de vorige „Schakel" bekeken waarin reeds een groot deel van de tournooien waren vermeld. Wel, er zijn nog enige uitnodigingen bijgekomen, voor de B- pupillen op 1 mei bij W.M.S. met drie elftallen en dan de klap op de vuurpijl, want op 15 mei komt iedereen aan de beurt; het Jubileumtournooi bij Uithoorn met maar liefst 8 elftallen (dus niet af schrijven!). Alweer voor de B-junioren een fijn tournooi op 13 juni, eveneens bij Uithoorn; op 15 augustus, dus na de va kantie, gaan we naar Zandvoort op be zoek bij de Meeuwen aldaar. De B-ju- nioren worden die dag vergezeld van de grote broers, de A-junioren. Indien het mogelijk is zullen er nog enige vriend schappelijke wedstrijden worden georga niseerd; na dit alles gaan we enige we ken verdwijnen van de groene velden. Ruim voor de aanvang van het seizoen 1971-72 gaan we weer hard trainen om goed voor de dag te komen, net zo goed of wat beter dan dit seizoen? Dan mogen we beslist niet klagen. Komende „Schakels" We hopen in de komende Schakel U nog enige kampioenen te kunnen ser veren en dan natuurlijk nog enige be richtjes van de gespeelde tournooien. Tot ziens in de komende Schakel. De Jeugdkommissie van A.F.C. B-Pupillen Zo jongens, nog even en de kompetitie zit er al weer op. Misschien naar jullie zin wel een beetje te vroeg, maar aan alle dingen komt een eind, ook aan de prettige. We mogen wel vaststellen, dat we tot dusver een leuk seizoen gehad hebben. Goed, het was niet alle zater dagen stralend weer, maar jullie stralen de gezichten spraken boekdelen. Officieel is de Pupillen Kompetitie op zaterdag 8 mei afgelopen, maar de week daarop, 15 mei, gaan we met 8 elftallen naar het Jubileumtournooi van UITHOORN. Het is vooral voor de Indianen wel eens leuk de eigen jachtvelden te verlaten en te proberen in een ander jachtgebied roem te vergaren. Als jullie ouders in grote getale meegaan (het vervoerprobleem is dan meteen opgelost) dan kunnen we een leuke dag beleven. De indeling van de elftallen zal ge schieden naar hun plaats op de ranglijst van de Onderlinge Kompetitie, de BI en de B2 blijven gehandhaafd, de B3 wordt het team dat in de onderlinge kompetitie de eerste plaats inneemt, de B4 de tweede plaats en zo vervolgens. ST. NICOLAASSTRAAT 51 AMSTERDAM Grote collectie exclusieve meubelstoffen voor een exclusieve fruitmand verzending per eigen bode door geheel nederland levering aan de horeca onze zaak is geheel voorzien van air-conditioning parnassusweg 3. amsterdam tel. 72 83 22 -71 57 69 eigenaar bob van leerdam b.g.g. 7635 65 9

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 9