AJAX Se&afieC 3 x T" BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. F. Reddering Na het zien van de wedstrijd A.D.O. V.U.C. waren veel van onze spelers er van overtuigd dat daar al vier punten in het veld liepen. In de eerste wedstrijd tegen Haarlem schrokken we wakker, 2 maal een achterstand, maar onze Cl kwam terug. Nadat ze gelijk waren ge komen ging A.F.C. voetballen zoals we van onze jongens gewend zijn, de uitein delijke uitslag werd 42. Na de lunch pauze volgden nog twee wedstrijden tegen A.D.O. en V.U.C., het werden geen vier doch drie punten. Want in de tweede wedstrijd tegen V.U.C. werd er slecht ge voetbald, een inzinking, gelukkig bleef het 00. Het was reeds duidelijk dat D.W.S. Cl in de finalewedstrijd uit zou komen, want van de andere clubs in hun poule werd overduidelijk gewonnen: D.W.S.—Sparta 2—0, D.W.S.—'Victoria 5—0 en D.W.S.—H.V.V. 2—0. Aange zien Haarlem van A.D.O. en V.U.C. ge wonnen had moest A.F.C. van A.D.O. winnen om in de finale te komen. Wel, in de wedstrijd tegen A.D.O. bleef het verlossende doelpunt lang uit, maar het kwam en wat voor één, a la Hasil (U kent het betere werk wel!). Het bleef 10, ondanks dat had A.F.C. beslist het betere spel; dus in de finale tegen D.W.S. Cl! Een moeilijke opgave en onze jongens waren op en top zenuwachtig. Allereerst de wedstrijd om de 3e en 4e plaats tus sen Haarlem en Sparta. Deze wedstrijd werd gewonnen door Sparta met 20. Ondertussen werd er hard gelachen in de kleedkamer van A.F.C., want er werden prachtige moppen verteld en zo zakte de spanning, die er was, bijna tot het nul punt. In het veld werd D.W.S. af en toe weggetikt zoals gebruikelijk voor onze Cl, doch de tegenaanvallen van D.W.S. waren gevaarlijk. A.F.C. wist zich toch de betere kansen te scheppen, helaas niet te benutten. Na de pauze kreeg A.F.C. een kleine inzinking, doch D.W.S. kon hier geen gebruik van maken; tegen het eind van de wedstrijd kwam A.F.C. weer terug. Het bleef 0—0 en nu werden de beruchte penalties geschoten; wie z'n ze nuwen kon beheersen was de tournooi- winnaar. De penalties werden om en om geschoten. Van D.W.S. belandden er twee op de paal, één op de lat, één werd gestopt en één kwam in het doel. Voor A.F.C. werden er twee in het doel ge schoten, dus A.F.C .was de tournooiwin- naar, voor de tweede maal in vier jaar. AMSTERDAM CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020) 54001 Wij willen onze sportvrienden uit Den Haag nogmaals hartelijk danken, ook ons bestuur voor de getoonde belangstelling. Via het N.V. Bowlingcentrum Peter Post keerden we vermoeid doch voldaan terug in Amsterdam. „De druiven der gramschap" Een boek van John Steinbeck, dat mij, vooral toen ik zo oud was als een junior, bijzonder aansprak, waarvan de titel mij toepasselijk voorkomt met betrekking tot de inhoud van dit stukje. Gramschap in betekenis van de wrevel, ik geloof dat ik dat voel, als alle moeite - om van de kosten maar te zwijgen - ten spijt, ik de geselecteerde jeugd gedurende de voor hen geldende trainingstijden zie kaarten, biljarten of wat dies meer zij. Zij, die geselecteerden, hebben kenne lijk nog steeds niet door, dat zij van velen de uitverkorenen zijn die de training mo gen meemaken. Alle kosten aan die training verbon den, bedragen een veelvoud van hun kon- tributie en wordt in feite in hoofdzaak opgebracht door hun clubgenoten. Het streven van de Jeugdkommissie zal er bij de keuze van de geselecteerden voor het volgend jaar wel op gericht zijn, dat alleen zij, die hun selectie verdienden, er weer voor in aanmerking komen. Na tuurlijk wil A.F.C. zich ten aanzien van de verplichting tot de training-bijwoning onderscheiden van de regel welke te dien aanzien bij vele andere verenigingen geldt. Natuurlijk gaat bij ons studie voor, maar toch moet het normaliter ook in belangrijke studieperioden mogelijk zijn om één keer in de week te trainen. Zolang de heer Van Dijk de training regelde hadden we een geweldige op komst van zowel A-, B- als C-junioren. Zoals in ieder jaar aan het eind van het seizoen daalt de interesse nu, verant woord door examens, onverantwoord doordat noodgedwongen onze trainer ter beschikking moest komen van ons „eer ste". Natuurlijk vonden wij als J.C. dat een offer, maar wel was het een pleister op de wonde dat er als altijd op kritieke momenten weer zo'n A.F.C.-er is die dan spontaan bereid is om tot het einde van het seizoen, medio mei a.s., daar belange loos elke woensdag- en vrijdagavond van 6 tot 10 uur de wei in te gaan. Zeker op zijn plaats dacht ik om de heer Frits v. Klinken uit ons aller naam, ook uit naam van onze junioren, te bedanken. Druk zijn velen thans doende voor het volgend seizoen een goed trainingssche ma op te stellen. De jeugd zal er goed vanaf komen, want nog meer dan tot nu toe zullen kosten noch moeite worden gespaard, doch wij zullen er wel iets voor terug verlangen. De standen geven duidelijk aan, dat onze Jeugd het dit jaar niet slecht heeft gedaan, ondanks het be roep dat op onze Jeugd werd gedaan door junioren in seniorenteams op te stellen. Zeker zullen we nog op al onze plannen terugkomen, maar sorry aan de enthousiasten, ik moest even mijn gram schap kwijt. Hoofdredacteur: J. Steensma Adres: De Boelelaan 467 Telefoon: 424941 Redactie-commissie: W. G. M. Staats L. Rimini J. Kemna Lay-out: L. Rimini Administratie en advertenties: Chr. Schroder Adres: Joh. Jongkindstraat 91 Telefoon: 152751 Drukkerij: Joh. Meijer Adres: Kanaalstraat 132 Telefoon: 180710 Medewerkers o.a.: K. Brand M. Hulskes H. de Bie M. Bal Fr. Henrichs A. Witkamp H. Terlingen G. Wijnand Chr. Schroder Jb. van Nek G. Oetelmans B. Witteveen C. Tromp L. Nesenberend P. Gehring P. Adriaansz G. Trebert J. Bonnet A. Overdiek Verschijnt 8 keer per jaar Oplage circa 1700 Tegen ruil van andere clubbladen kunnen verenigingen een exemplaar verkrijgen. ATTENTIE!!! Kopij, liefst getypt, voor de vol gende aflevering in te dienen bij J. Steensma, adres zie boven. En wel vóór of op 17 mei a.s. ,T'g!r

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 7