Resultaten van de groene velden VLEKAVIA Hoe-ben (je) Gé van Dijk Het Eerste Wel, dat waren een paar enerverende weken sinds het verschijnen van de laat ste Schakel. Na een moeizame doch verdiende 10 overwinning op Stormvogels volgde de kwestie rondom het artikel in Het Parool van de heer Hoeben. Los van de vraag of de door de heer Hoeben verkondigde mening over de gang van zaken in A.F.C. juist was, kon hem zonder meer het psychologisch on gunstige moment van publikatie verweten worden. Met het oog op de slechte posi tie van I, II en IV was op dat moment toch een grote eensgezindheid ook tegen over de buitenwereld geboden. Het ware beter geweest wanneer de heer Hoeben zich eerst het woord „loyaliteit" herin nerd zou hebben; nu leek het desbetref fende artikel met een andere opzet dan A.F.C.'s belang geschreven. Enfin, Gé is terug van weg geweest en hoe? Na Stormvogels stond Rood Wit op het programma, welke wedstrijd, wellicht tot ons voordeel i.v.m. de „affaire Hoe ben", werd afgelast. Een week later oefenden we tegen St. Martinus en won nen met 40. Daarna kwamen 3 sleutel wedstrijden in de competitie. Thuis hakte Hans Vlietman ons naar een 10 over winning en uit tegen Z.V.V. hervond heel A.F.C. met een 30 zege het misschien onbewust geknakte zelfvertrouwen. Na een vroege 10 voorsprong uit een penalty, veroorzaakt wegens hands nadat Jos trefzeker met het linkerbeen inkogel- de, scoorde Wout Koppen een „beauty" en verhoogde onze „Blonde Pijl" de feestvreugde door een fout van de Z.V.V.-verdediging met een knal succes vol af te straffen. Wat een sinds maan den ongekende weelde en hoe belangrijk was deze overwinning! De volgende 4 punten-wedstrijd thuis tegen Hollandia leverde een verdiende 20 zege op. Hans Vlietman schoot ons vóór rust naar 10 en, alhoewel Hollan dia niet of nauwelijks meer gevaarlijk was, stelde „reus" Nico Leloux pas enkele minuten voor tijd met een mooie kopbal uit een corner de overwinning definitief veilig. Vandaag speelden we dan uit tegen Rood Wit één van onze slechtste wed strijden in deze competitie. De inzet, vooral van de verdediging met maar liefst 3 invallers, was echter formidabel, het geen resulteerde in een 00 gelijk spel. Opmerkelijk in deze wedstrijd was het moedige besluit van de scheidsrechter om een overigens ten onrechte aanvankelijk aan Rood Wit toegekende strafschop on gedaan te maken. Met 0 goals tegen en 10 punten uit de laatste 6 wedstrijden is het herstel nog net op tijd ingetreden en durven we thans zelfs op de vijfde plaats te mikken, van boven af wel te verstaan. Waar het 'm in zit? Misschien is het Jan Bosma wel, die met zijn massage de Keessies Verkerk weet op te peppen. Ernst Huisman Juist nu de laatste loodjes gaan wegen, werkt het feit, dat U de Schakel veertien dagen na de schrijfdata ontvangt, extra- storend. Wij kunnen U nu allerlei dingen gaan vertellen, die over 14 dagen falie kant zijn veranderd. Wij lopen dan ook maar luchtigjes langs enkele frappante zaken. Over het eerste schrijft Ernst. Het tweede kan de dans ontspringen: D.O.S. '01 18—14, A.F.C. 17—13, J.O.S. 18—12, R.C.H. 18—10. Het derde is veilig. Het vierde staat er ondanks twee opeenvolgende overwin ningen op dit moment zo voor: O.V.V.O. 20—16, J.O.S. 19—14, A.F.C. 20—14. (J.O.S.O.V.V.O. diende nog gespeeld). Het vijfde verloor 7 maal achtereen. Zes is veilig en zeven kan veilig komen. Acht, negen en tien hebben niets te vrezen in tegenstelling tot elf, dat volgend jaar een klas lager zal moeten spelen. Het twaalfde won 9 keer en verloor er 3 en daar Sloterdijk 12 x won kunt U zelf de conclusie trekken. Zatten Sedert de terugkeer van Herman de Waal liep het eerste van elf uit dertien naar 23 uit 21. Het staat nu op de vierde plaats. Twee, drie en vier mogen volgend jaar allen in dezelfde klas uitkomen. Topscorers Frie 11, Noorlander 8, Ger Smit, De Waal 7, Vroege 6, Duis, Koppen, Rooze en Van Rijn 5. Ernst Huisman 1 (penal ty). J. T. S. Stond het eerste elftal bij het verschij nen van de laatste Schakel nog op de laatste plaats. Op het moment dat ik dit schrijf staat het relatief vijfde. Een resul taat dat bereikt is door uit de laatste zes wedstrijden tien punten te halen. Dat de betere resultaten gekomen zijn na het vertrek van de „heer Hoeben" en met de komst van Gé van Dijk is voor insiders en, na de stukken in de pers, ook voor outsiders bekend. Op zo'n moment vraag ik me af „Hoe ben je Gé van Dijk. Ben je de Karei Lotsy van A.F.C. of de Helenio Herrera of misschien van beiden iets. Want uiteindelijk lukt het je om zowel de Henk van der Griften als de Kees Verkerken weer op gang te krijgen, een waarlijk niet eenvoudige zaak. Om nog maar niet te spreken over die vier „aar dige heren" die je elke maandagavond moet aanhoren bij het opstellen van het elftal. Maar ondanks alles blijkt dit je goed af te gaan. Bravo! Men mag niet stellen dat alles te dan ken is aan de trainerswisseling dat is unfair. Alle spelers van het eerste en tweede elftal zijn overtuigd van de kwa liteiten van de heer Hoeben. Ze hebben in de eerste zes maanden van dit seizoen een oefenstof van hem gekregen waar ze voor de volgende negen jaar genoeg aan hebben. Echter de bezieling, de geest, de wil om te winnen leek uit het elftal te zijn. Ondanks de gedegen training en de veel al diepzinnige tactische voorbereidingen. De laatste weken zit de pep er blijk baar weer in. Onder de leiding van Gé van Dijk, gebruik makend van zijn „fa meuze oefenstof", veel partijtjes, weinig rondjes lopen en zijn wekelijkse „mental talk" heeft het elftal het zelfvertrouwen weer gevonden. A.F.C. en in het bijzonder het eerste elftal en de elftalcommissie ziet de ko mende wedstrijden met vertrouwen te gemoet. P.S. Er is zelfs een penalty benut! Jos Kemna Jan Pieterszoon Coen sticht Bata via. Voor zijn verdiensten schenkt Holland hem "VLEK". Sinds 1550 gestookt volgens hetzelfde oude recept. Een zeer voordelige merkjenever. 3

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 3