On dit et datjes De stand op het ogenblik, we schrij ven 9 april, is als volgt: Navajo's 5 3 2 0 8 11—0 Commanches 5 2 3 0 7 5—2 Pawnees 5 1 3 1 5 1—2 Apachen 5 0 4 1 4 1—6 Cheerokees 5 1 1 3 3 1—5 Sioux 5 1 1 3 3 2—6 Jullie zien wel dat de eerste plaats van de Navajo's zwaar wordt aangevallen door de Commanches, terwijl de Paw nees bij eventuele misstappen van de bo venste twee nog een lachende derde kan worden. De kompetitie-elftallen draaien zeer goed, de BI neemt na Swift de tweede plaats in met 8 punten uit 5 wedstrijden, doelcijfers 103, en de B2 staat boven aan de ranglijst met 8 punten uit 4 wed strijden, doelcijfers 20—1. Het is jammer dat er geen uitslagen meldingsplicht bestaat voor de B-Pupil len, we kunnen hierdoor nooit een rang lijst publiceren. Misschien dat hierin ver andering komt in de toekomst, want we willen toch wel eens precies weten op welke plaats onze B-tjes terecht zijn ge komen. Van gezaghebbende zijde hebben wij vernomen, dat na deze Schakel nog 1 exemplaar zal volgen als besluit van de kompetitie en hopen wij in dat sluit stuk meer informatie te kunnen geven betreffende de standen. Tot slot veel dank aan de heren Lei ders en Scheidsrechters voor hun vele opofferingen en nog plenty voetbalgenot toegewenst door Uw Jeugdkommissie Jan Gastkemper (BI), aanvoerder De BI draait op het moment goed. We zitten in de competitie met de vol gende clubs: Arsenal, S.C.A., R.A.P., Swift en Ahrends. Arsenal was vorig sei zoen (vóór de winterstop) koploper met 20 punten uit 10 wedstrijden. Dit seizoen hebben we tegen Arsenal met 00 gelijk gespeeld. S.C.A. is daar na onze grootste tegenstander. Het vorig seizoen wonnen we met 20 en verloren met 41. Verder heeft R.A.P. nog nooit van ons gewonnen. Dus die is niet zo'n lastpost. Swift is dit seizoen een nieuwe ling. En daar speelden de BI tegen gelijk (met 22). En als laatste hekkensluiter Ahrends. Die ploeg kan er maar beter mee uitscheiden, maar ja, zij willen ook wel eens voetballen. De training onder leiding van meneer Brouwer is geen klungeluurtje, maar een echte, goeie training. En op het einde doen we meest al een partijtje. Steunt ons le elftal. Gefeliciteerd Wij wensen allen die deze maand hun verjaardag hebben gevierd van harte ge luk. We konden niet op alle feestjes verschijnen, dat voelt U wel. Op Goede Vrijdag echter, waren we met nog zo'n tachtig vriendinnen en vrienden uitgeno digd om op Goed Genoeg de verjaardag van Otto van Rijn, onze penningmeester, te vieren. Een geweldig feest. Maar die Otto kan jokken, zeg. Tot in de late avond bleef hij stijf en strak volhouden, dat hij al zestig was geworden. Maar even goed van harte gelukgewenst. A.C.C. Op 5 maart vierden de cricketers hun vijftigste verjaardag. A.F.C. ontbrak na tuurlijk niet en kwam ook (niet) met lege handen. Het is jammer, dat we sportief gezien wat uit elkaar groeien. We wensen A.C.C. veel voorspoed en hopen, dat de resultaten weer eens gaan lijken op die van voor een jaar of twintig. Wanhopig Een wedstrijd of acht geleden zocht iedereen, die de zaak ter harte ging, naar de oorzaken van de lange serie nederla gen en de lage plaats op de ranglijst. Wij zochten niet naar de oorzaak, maar dach ten met andere middelen het eerste uit de penarie te kunnen halen. Wonderdoeners en dergelijke. Maar wat lezen we in de Standard of Tanzania van 23 februari j.l.? Club spends 22.000 on witchcraft. En daarmede durfden we niet bij het Bestuur aan te komen. De club Gor Mahia uit Nairobi liet zijn spelers geheel insmeren met varkensvet om de werking van charms en spells uit te bannen. In januari moest Gor Mahia tegen Abalu- hya, die met hun eigen bal wilden spe len, bang als ze waren dat de bal van de thuisclub betoverd zou zijn. Alle clubs hebben toverdokters in dienst, doch ook schildwachten, die eeuwig om de stadions patrouilleren om te voorkomen, dat vij andelijke tovenaars de bal of de doel palen gaan bezweren. Enfin gelukkig was het bij ons ineens ook niet meer zo nodig. A.T.C. Op 9 april j.l. werd met een bescheiden ceremonie begonnen met het spelen op de tennisbanen van ons eigen A.F.C. Het hijsen van een fraaie, door A.F.C., A.B.C. en A.C.C. geschonken vlag werd gevolgd door een glaasje sherry voor de belang stellenden. Otto van Rijn (A.T.C.'s voor zitter), vice-Stichtingspresident Kappel- hoff en R. Huberts (namens G.I.L.O.) hielden een speechje. Met een match tussen de 4 voorzitters Max de Bruin (A.C.C.), Otto van Rijn (A.T.C.) tegen Henk Kappelhoff (A.F.C.) en Bert Staller (A.B.C.) werden de banen officieel in gebruik genomen. Nieuws uit De Rijp Dit zich snel uitbreidende dorp in het „hoge noorden" herbergt een groeiend aantal A.F.C.-ers. Dit is niet het gevolg van een door A.F.C. ondernomen leden werfactie aldaar, maar van het feit dat vele Amsterdammers zich in dit rustieke dorp vestigen. Eind januari openden Hans en Paula Geusebroek er hun huis voor de A.F.C.- vrienden. Zij deden dit door middel van een „Rijper Gebeuren", wat bij een ieder zeer in de smaak viel. Allen hebben kun nen constateren dat de slijters in De Rijp niet onderdoen voor hun Amsterdamse collega's. Bij Hans en Paula ontmoetten wij ook Philip en Rita Hausel, pioniers van de A.F.C.-kolonie in De Rijp. Philip, een paar jaar geleden aanvoer der van het beste vijfde, wat A.F.C. tot op heden gehad heeft, speelt nu voor \kV. De Rijp. Hij speelt in het eerste van deze vierde klas K.N.V.B.-club en is volgens zijn zeggen lang niet één van de slechtsten. Overigens ligt volgens zijn zeggen het peil in deze klasse niet erg hoog: „met het vroegere vijfde zouden we van De Rijp gewonnen hebben". De V.V. De Rijp heeft inmiddels ook de onderhandelingen geopend met Berry Truijens en Hans Geusebroek, tot nu toe echter zonder resultaat. We horen er nog wel van. Gegroet, Rijpenaars. Spaans bezoek Ons respect voor de scouts van de Spaanse voetbalclub Atletico Madrid is, voorzover we dat tenminste hadden, weer wat toegenomen. Begin april zochten twee van deze heren contact met het A.F.C.-bestuur. De reden: zij wilden weten hoe men Cruijff kan uitschakelen. Een vreemde belangstelling voor een speler uit A.F.C. 2, maar wat ons be stuur, zo gericht als zij zijn op A.F.C., niet zo snel begreep, was dat het om ene Johan uit Ajax ging. De Spanjaarden 11

Schakels (clubbladen) | 1971 | | pagina 11