S. DE BOER A. DEN HARTOG JAC. DEEN N.V. Qrüsse aus Osdorf Makelaars en Taxateurs o.g. Administraties van huizen en landerijen Amsterdam Gelden beschikbaar voor lste hypotheek BequnstiGinG van onze aöveRteeRöeRS, houör, öe schakel in stanö 1 - Leverancier Hotelbenodigdheden en - apparatuur Ook voor A.F.C. „Goed Genoeg" P. LEIJENAAR Vrijdagmiddag 5 september vertrok ken zestien man, een combinatie van 4, 5 en 6, op uitnodiging van de voetbal vereniging Osdorfer Born naar Hamburg- Osdorf. Osdorf, een dorp even buiten Ham burg, bleek zich ontwikkeld te hebben tot een zeer moderne tuinstad. Precies één jaar geleden werd daar de vereniging Osdorfer Bom opgericht en nu men de beschikking over een nieuw eigen veld kreeg, wilde men het éénjarig bestaan en het ingebruiknemen van het nieuwe veld met een wedstrijd tegen een buiten landse club vieren. De Osdorfer Born, dat nu nog maar uit twee senioren-, één jeugd- en één welpenelftal bestaat, zocht daarbij tevens naar een tegenstander om de te leggen contacten niet éénmalig te laten zijn. Na een vlotte reis van ongeveer zes uur en een wat moeilijk verlopen ont moeting langs de autobaan, werden we naar hotel „Stadt Hamburg" geloodst, waar we door diverse Osdorfer autori teiten ontvangen werden. Een klein di- nertje stilde onze hongerige magen, maar als onvergetelijk hoogtepunt van de avond stelde het Osdorfer mannenkoor zich op, om ons ter verwelkoming toe te zingen. Dat we tijdens deze zanghulde elkaar nauwelijks dorsten aan te kijken, deed aan het succes echter geen afbreuk. Na het diner werden we bij diverse „pleegouders" ondergebracht. Enkelen troffen het bijzonder en logeerden in oude boerderijen, waar men zich dan prachtige hoven moet voorstellen, met rijk betegelde interieuren, bedden waarin je meters wegzakte, en waar het vee in de stallen door de verkoop van grond ten behoeve van de nieuwbouw verwis seld was voor dure auto's. De volgende dag wachtte ons een druk programma, 's Ochtends maakten we een wandeling door de nieuwe wijk en bezochten het speelveld. Als volleerde „cupfighters" lieten we enkele kluitjes door onze vingers glijden en werd met korte sprintjes het veld aan een gron dige keuring onderworpen. De kleedka mers bleken nog niet gereed te zijn, zo dat we ons in een dichtbij gelegen sport hal verkleden moesten om daarna met auto's naar het veld gebracht te worden. In hotel Stadt Hamburg werd vervol gens met alle spelers van Osdorf de lunch gebruikt en waar bepaaldelijk niet bevorderlijk voor de vorm flink gegeten en gedronken werd. Feest 's Middags begon het eigenlijke feest programma; een tamboerkorps zorgde voor de muzikale omlijsting, een toe spraak van een senator viel in het water (het regende dan ook af en toe), maar het enthousiasme van twee Bubemann- schaften, die een voorwedstrijd speelden was daar niet minder om. Maar eindelijk was het dan zover en betraden we, als „F.C. Amsterdam" aan gekondigd, voor een kleine driehonderd toeschouwers het veld. De wedstrijd zelf werd helaas niet het hoogtepunt van de reis, reeds na enkele minuten spelen raakte Menno Hielkema door een te wilde charge van een Osdorfer aanvaller zo ernstig aan het gezicht geblesseerd, dat hij waarschijnlijk met een gebroken neus naar het ziekenhuis moest. Het spel moment dat direct op Menno's blessure volgde leverde bovendien nog een straf schop tegen op, hoewel Frans stellig be weerde dat die spitsspeler over een ba nanenschil was uitgegleden. Zo waren we na vijf minuten niet alleen Menno kwijt maar stonden ook al met 1-0 ach ter. Toen tot overmaat van ramp één van ons achter de goal op zijn knieën ter aarde zeeg om de gevolgen van de voorafgaande nachtelijke avonturen te „uiten" en het publiek: „noch ein tor. noch ein tor" begon te schreeuwen, was de ontreddering in onze gelederen kom pleet. Gelukkig wisten we nog voor de rust ons normale ritme wat terug te vin den en werd door twee fraaie goals de achterstand in een 2-1 voorsprong om gezet. Ook na de rust bleef het spel helaas nog vrij fors en hadden we dom me pech dat tot driemaal toe het Duitse houtwerk geraakt werd, aan de andere kant echter moest Cees nog vlak voor tijd een zeer moeilijke redding verrichten om de zege aan onze kant te houden. Zo bleef het 2-1 en konden we vermoeid, vies en al, eerst weer de auto's en daarna de douches opzoeken. 's Avonds werd de ontmoeting weer voortgezet, maar dan op een geheel an der terrein. De voorzitter van de Os dorfer Born bleek in de box-ruimte van zijn flat een gezellige en sfeervolle bar te hebben ingericht, waar de tap rijkelijk vloeide, de stemming met het uur steeg en elk volgend glas onze uitspraak van de Duitse taal deed beteren. Tot diep in de nacht werd er gefeest en gedanst, en voor u het verkeerd begrijpt, geachte Schakel-lezer: er was ook vrouwelijk schoon aanwezig. Dat het laat was geworden, bleek de volgende ochtend wel toen we ons al om 10 uur inscheepten voor een rondvaart door de Hamburgse havens. Diverse kleine oogjes en duffe koppen schenen aanvankelijk weinig aandacht voor de havenwerken te hebben en toen de boot door het ruwe weer flink begon te dei nen, zal menigeen de rondvaartboot voor een autobus hebben willen ruilen. Toen echter ruimschoots aan de nadorst was gedacht, laaide de stemming weer op. Geluncht werd weer bij onze pleegouders en daarna naderde het moment van af scheid. De vele wederzijdse dankwoor den gaven toch wel het bewijs dat een ieder zich kostelijk geamuseerd had. Het was alleen bijzonder jammer dat Menno al deze belevenissen had moeten missen, men had het immers beter gevonden, dat hij tot de terugreis in het ziekenhuis moest blijven. Menno, we hopen je weer spoedig op het veld terug te zien. Tenslotte een dankwoord aan Tom Nooy, die al het organiserende werk voor deze zo succesvol verlopen trip heeft ge daan. En wat Osdorf betreft. auf Wiedersehen. Rik de B. I SURINAMEPLEIN 72 TELEFOON 18 83 66 3

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 3