Merkelbach CentenktA/estie S. DE BOER A. DEN HARTOG ABEL Van toverlantaarn tot televisie Makelaars en Taxateurs o.g. Administraties van huizen en landerijen Gelden beschikbaar voor lste hypotheek Voor luxe en huish. artikelen PHILIPS ELECTR. APPARATEN BRABANTIA HOME STEEL B.K. KOOKSETS Maasstraat 145 - Tel. 42 55 21 (tussen Roosevelt- en Kennedylaan) Wij geven contantzegels Als mijn opvolger, de heer Hoeben, evenveel steun van jullie krijgt als ik mocht ondervinden, dan zullen er nog vele kampioenschappen worden be haald. Aan de kwaliteiten van de heer Hoeben zal het zeer zeker niet liggen want die kwaliteiten hebben jullie tijdens de trainingen reeds ondervonden. Ik wens van deze plaats de heer Hoeben vele successen toe en spreek de wens uit, dat hij zich even snel een A.F.C.-er gaat voelen zoals dat met mij het geval is geweest, want A.F.C. is een unieke ver eniging. Gaarne zeg ik hartelijk dank aan de diverse linesmen (zo worden ze in A.F.C. tenminste genoemd) die gedurende de af gelopen jaren in weer en wind de scheidsrechters met hun onpartijdige vlaggen van dienst zijn geweest. Of de een het nu beter deed dan de ander vind ik persoonlijk niet zo belangrijk. Wat ik wel belangrijk vind is dat zij in ieder geval in de geest van de sportiviteit hun werk hebben gedaan, hetgeen menigmaal in afwijking was met het vlaggen bij de tegenpartij. Mijn dank gaat ook uit naar de heer Brusse (of moet ik hiervoor bij het be stuur zijn) voor de jaarlijkse uitnodiging tot het bijwonen van het jaardiner. Ik weet n.l. dat het niet gebruikelijk was bij A.F.C. om een trainer aan het diner aan te laten zitten (overgenomen van Toon Hermans en geheel in de stem ming van jolijt tijdens het diner). Het was echter ieder jaar voor mij een grote eer een uitnodiging te mogen ontvangen. Ook Chris Schroder mag ik beslist niet vergeten. Chris is iemand die eenvoudig niet weg te denken is bij A.F.C. Altijd bezig en altijd bereid de stand van ieder elftal op te geven. Hopenlijk in de toe komst ook vele successen van de jeugd, nietwaar Chris? Jeugd En nu ik toch het woord jeugd heb genoemd kom ik tot het slot van dit verhaal. Ik verheug mij er op de A.F.C. jeugd-selectie A, B en C te mogen trai nen. Beloven kan ik U allen niets. Veel zal afhangen van de bereidheid van de jeugd om de trainingen zo goed moge lijk te volgen en om tijdens de wedstrij den zich volledig in te zetten. Jongens, luister naar mijn adviezen of de advie zen van jullie leider. Er is veel werk te doen in A.F.C. De achterstand is groot maar gelukkig niet hopeloos. A.F.C. zal in de toekomst veel spelers uit de jeugd moeten overkrijgen. Vroeger kwam er nog wel eens een bruikbare speler van een andere vereniging, maar aangezien A.F.C. een zuiver amateuristisch beleid voert, zal de toekomst van A.F.C. in jullie handen komen te liggen. Een moeilijke maar zeer dankbare opgave. Ik kan meespreken over de jaren 1961, 1962 en 1963, toen zeer veel ju nioren de grote stap naar het le en 2e elftal maakten. Zij hadden de wilskracht om er te willen komen en zij zijn er ge komen. Met de heren van de Jeugdcommissie zal de samenwerking best vlotten, daar voor heb ik mensenkennis genoeg. Deze heren zijn bereid zich voor de volle 100% te geven en dat geeft mij de moed en de kracht om alles te geven wat ik bezit aan capaciteiten. Ik zou niet volledig zijn wanneer ik niet de naam van de heer Gerrits in dit stukje zou noemen. Hij is het immers «die al jaren, in samenwerking met de heer Brouwer, de keeperstraining ver zorgt. Hij heeft mij zeer veel werk van de schouders genomen en ik betuig gaar ne mijn welgemeende dank hiervoor. A.F.C.-ers, een boeiende periode ligt achter mij, wat de toekomst zal brengen weet ik niet. In ieder geval is dit geen afscheid van A.F.C. Ik reken er op dat A.F.C. altijd A.F.C. zal bljjven waar U allen en ik haar zo graag willen zien de betoverende ontwikkeling van een drukke nering, nu al 125 jaar, in speelgoed, foto, radio, T.V. en electr. huishoudelijke apparaten. HOFLEVERANCIER KALVERSTRAAT 30, tel. 24 95 72 BEETHOVENSTR. 178, tel. 72 84 86 reeds 125 jaar 'n begrip n.l. aan de top van het echte Neder landse Amateurvoetbal en één groot brok gezelligheid waar de vriendschap hoogtij viert. Uw dankbare Gé van Dijk Al geruime tijd liggen de leiders van het amateurvoetbal in de clinch met de betalende heren over de som gelds die het prille veelbelovende talent gaat kos ten wanneer deze meestal hiertoe be naderd de wens te kennen heeft ge geven zijn diensten in de toekomst ver zilverd te zien. Het talent kost tot op heden nog steeds 3000,Destijds als norm vast gesteld bij de invoering van het betaalde voetbal en tot op de dag van vandaag ongewijzigd gebleven. Dat de HH amateurbestuurders zich toen een mooi kooltje hebben laten sto ven is inmiddels genoegzaam bekend. Terwijl het zo voor de hand lag, maar jaamateurs zijn geen zakenmensen. Inmiddels kent men de politiek van de „echte" zakenmensen. Een leuk talentje wordt aangekocht voor 3 mille, holt een jaartje mee in een B-elftal, krijgt het eti ketje van de beroemde club aan zijn shirtje hangen en gaat een jaar later voor meer dan het tienvoudige van de SURINAMEPLEIN 72 AMSTERDAM TELEFOON 18 83 66 BeaunstiGiriG van onze aövecteeRöecs, houévr. öe schakel in stanö

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 3