marshall U Van Aan de A.F.C.-ers BROQUE'S drukkerij joh. meijer IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN BLOEMEN poolt allen mee, het is voor a.p.c. Gaarne maak ik van de gelegenheid gebruik om bij mijn afscheid als hoofd trainer enige woorden aan alle A.F.C.- ers te richten. Aangezien door mij op de jaarvergadering reeds vele woorden zijn gesproken zal ik mij tot enige hoofdpun ten beperken. Ik mag zonder overdrij ving vaststellen dat de afgelopen 10 jaren, zowel voor A.F.C. als voor mij, succesvol zijn verlopen. Als grondslag zal ik U de volgens mijn mening belang rijkste punten noemen n.l. Ie. de grote inzet van een ieder die iets voor A.F.C. wilde presteren; 2e. de zeer goede samenwerking tussen bestuur, elftalcommissie, spelers en trainer; 3e. de wilskracht van de spelers om tot de beste prestaties te komen. Gedurende mijn trainersperiode is de band van vriendschap, die A.F.C. reeds in zo'n sterke mate bezat, nog nauwer aangehaald. Deze is momenteel reeds zo sterk gegroeid, dat zeer vele eerste elftalspelers zich buitengewoon inte resseren voor de prestaties van het 2e, 3e en 4e elftal. Zelfs de junioren-pres taties worden gevolgd. Zolang deze geest van belangstelling en vriendschap tussen kerels van ca. 28 jaar en jongens van ca. 16 jaar voor elkanders prestaties blijft bestaan, zolang zal het A.F.C. al tijd goed blijven gaan. Inzet In de afgelopen 10 jaren zijn vele kampioenschappen door de diverse elf tallen behaald dankzij de grote inzet van de spelers. Slechts de degradatie van ons 3e elftal dit seizoen vormt een scha duwplekje op de behaalde successen. Maar de maatregelen die de K.N.V.B. vorig jaar genomen heeft om van 12 elftallen 6 te laten degraderen, getuigen nu niet bepaald van een sportief inzicht, hetwelk men toch wel van een K.N.V.B. zou mogen verwachten. De spelers van het 3e elftal kan men dan ook geen enkel verwijt maken, echter wel de „des kundigen" in Den Haag. In ben het bestuur van A.F.C. zeer veel dank verschuldigd voor de buiten gewone wijze, waarop men mij behan deld heeft. Nooit heb ik het gevoel gehad in „loondienst" te zijn. Dit moet voor U een groot compliment zijn. De wijze waarop U afscheid van mij ge nomen hebt als hoofdtrainer op de jaar vergadering heeft dit nogmaals beves tigd. Het prachtige cadeau, de gouden speld met 3 diamanten, zal mij altijd blijven herinneren aan een prachtige pe riode in mijn voetballoopbaan. De fou ten die door mij zeer zeker gemaakt zijn, heeft het bestuur reeds in het vergeet boekje geplaatst. Ook hiervoor verdient het mijn respect en waardering. Samenwerking De commissie waarmee ik hoofdzake lijk heb samengewerkt is de elftalcom missie A onder leiding van de heer Kerker. Deze commissie is in de loop der jaren zeer stabiel geweest wat be zetting betreft. Met de heren Kerker en Van der Valk heb ik 10 jaren mogen samenwerken. Met de heren Van Era den, Leeser en Duis een paar jaar korter, terwijl ook de heren Heineman, Meijer en Brouwer hun steentje hebben bij gedragen. Niemand beter dan ik kan be oordelen dat deze heren volledig voor hun moeilijke taak geschikt waren. De vergaderingen waren niet alleen buiten gewoon gezellig, maar bovendien werd iedere moeilijke beslissing op een uiterst serieuze wijze besproken, waarbij een ieder open en eerlijk zijn mening naar Voren kon brengen. Deze heren verdie nen de hoogste waardering van een ieder die het goed met A.F.C. meent. De behaalde resultaten hebben be wezen dat de zogenaamde „deskundi gen" die altijd met kritiek klaar ston den, ongelijk hebben gehad. Voor de aanvang van ieder seizoen mochten mijn vrouw en ik een uitnodiging voor het bijwonen van een dinér van deze com missie ontvangen, hetgeen door ons beiden op zeer hoge prijs werd gesteld. Bij mijn afscheid werd mij een prachtige „Parker-set" aangeboden, waarvoor ik hierbij gaarne mijn grote dank uitspreek. Heren van de elftalcommissie, gaan jul lie rustig door op de ingeslagen weg, dit is een gratis advies van iemand, die het vele goede werk weet te waarderen en die zich een grote vriend van jullie weet te zijn. Spelers Natuurlijk verdienen de spelers een grote plaats in dit schrijven en tevens in mijn hart. Ik ben niet alleen jullie trai ner geweest maar ook een grote vriend. Deze vriendschap is in de loop der jaren dermate gegroeid, dat ik mij niet een ouder persoon tussen vele jongeren heb gevoeld. Het is geen goedkoop populaire zaak dat ik Gé voor de jongens was. AMSTERDAM BEVERWIJK LEEUWARDEN Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 De waardering voor elkanders prestaties is doorslaggevend geweest. Als ik langs de lijn zat was het net een gevoel voor mij of ik jullie 12e man was. Jullie hebben mij als trainer een goede naam bezorgd in de voetbalwereld. Dit heb ik te danken aan de door jullie geleverde inzet op trainingen en tijdens de wedstrijden. Ik ben er trots op dat ik bij mijn afscheid kan zeggen geen en kele vijand onder de spelers te hebben. Natuurlijk is er wel eens wat gezegd, wat niet in goede aarde is gevallen. Het is echter nooit mijn bedoeling geweest iemand te krenken of te beledigen. Mocht iemand van jullie dit ooit zo gevoeld hebben, dan bied ik alsnog mijn verontschuldiging hiervoor aan. Het prachtige horloge dat ik bij mijn afscheid van de eerste vier elftallen mocht ontvangen stel ik op hoge prijs. Het is voor mij een herinnering aan een tijd, die nooit meer terug komt maar die ik ook nooit meer zal vergeten. Ik wens jullie veel succes toe in de toekomst. VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 01 40 kanaalstraat 132 amsterdam tel. 18 0710 2

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 2