marshall tl S. DE BOER A. DEN HARTOG De voordeelregel BROQUE'S 1 Jacques Kohier *j* 'jfa-óeééetesAoes- IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN Makelaars en Taxateurs o.g. Administraties van huizen en landerijen Gelden beschikbaar voor lste hypotheek J - BequnstiGinq van onze advecteeRdens, houdt öe schakel in stand „Een moedig man sterjt slechts eenmaal; een lafaard sterft zijn hele leven lang" We kenden hem allemaal. De ouderen zowel als vele jongeren. Een gezet figuur, zó weggelopen van een schilderij van Jan Steen. Liefst een bruiloft of een drinkgelag. Hij hield op ruime wijze van het leven. Het leven, dat hem af en toe mee dogenloos herinnerde aan de ernst ervan. De striemende slag voor een vader, die zijn enige zoon op zulk een on menselijke en verdrietige wijze voorgoed kwijt raakte. De enorme geestelijke strijd, die hij en zijn lieve Christa hadden te voeren. Ook vóór die onheilsdag. Zeer vele jaren. Zijn steeds weer terugkomende levensblijheid, gesteund door ontelbaar vele vrienden. Doch ook zijn steeds diepgevoelde medeleven met het leed van anderen. Hij stond bekend als een „stoute jongen", leder mens heeft zijn zwakheden en Jacques zou het mij bitter kwalijk nemen, indien ik daar op deze plaats geen gewag van maakte. Omdat hij zichzelf nooit verloochende. Omdat hij zich de zelfkritiek nooit spaarde. Hij kende zichzelf. Op onnavolgbare manier doorspekte hij zijn gehele leven en persoon met soms ironische humor. „Het zal mijn tijd wel duren" zei hij de laatste tijd overvloedig. Zijn ver zwakte lichaam deed hem de nadering van zijn laatste uur steeds duidelijker voor ogen komen. Wij, intieme vrienden, wisten met zekerheid, dat dit onheil spoedig zou komen. Nu is de reus geveld. We zullen hem missen. Dat olijke smoel, dat steeds olijker werd in bepaalde omstandigheden die de gezondheid sneller onder mijnden. Doch die hij af en toe nodig had om zijn getergde geest wat elixer te geven. Thans is hij bij zijn eigen zoon. Zijn Jackie. Dat was zijn laatste wens. Het gebeurde in alle stilte. Een stilte, waar wij hem allen de grote rust toewensen, die hij in zijn leven zo weinig kon vinden. Rust zacht, beste Jacques. W. G. M. Staats Een borrel die nimmer geschonken wordt moet een kwelling zijn voor al wat A.F.C. is en voor Jo Wijnand in het bij zonder. Daarom haak ik gaarne in op de in Mixed Pickles van juni jl. geschetste probleemstelling „de voordeelregel en het al dan niet (geoorloofd) consequent heeft toegepast mag op deze beslissing niet terugkomen. Praktijk Daar de toepassing van de voordeel- regel anders dan bij de meeste ove rige scheidsrechterlijke beslissingen zich meestal niet uit in een voor de om geving duidelijk waarneembaar signaal, bevindt de scheidsrechter zich in de „terecht gelukkige" omstandigheid voor te kunnen wenden nimmer de voordeel- regel te hebben toegepast. Zodoende kan hij een persoonlijke interpretatie aan de voordeelregel meegeven, m.a.w. verhoe den dat deze regel uitdraait op een na- deelrcgcl in precaire situaties. Kortom, de borrel voor Jo, de beslis sing aan de scheidsrechter. George Oetelmans Jr. AMSTERDAM BEVERWIJK LEEUWARDEN toepassen daarvan", teneinde onze unie ke Schakel-columnist van zijn alleen al door het aanroeren van het probleem welverdiende maagdelijke borrel te kunnen doen genieten. Spelregeltechnisch De scheidsrechter die de voordeelregel Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 SURINAMEPLEIN 72 AMSTERDAM TELEFOON 18 83 66

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 3