bardiscotheek tony S Ju 20-2 uur Meditatie drukkerij joh. meijer BLOEMEN J geopend, 1 -| 1 (behalve maandag) weesp training uit het Huishoudelijk Reglement zou verdwijnen. Hiertegen bleek grote oppositie te be staan. Rob Dukker opende als eerste de aanval op dit bestuursvoorstel, gevolgd door Fred Bergman, George Oetelmans, Martin Duinker en de heren Pas Sr. en Jr. Henk Kappelhoff, Cor Kerker en Theo van Emden motiveerden en ver dedigden het bestuursvoorstel, maar het werd al gauw duidelijk dat het in deze vorm geen genade zou vinden in de ogen van de vergadering. Na een uur debat teren en een korte schorsing toonde het bestuur wijs inzicht en trok het voorstel terug, waarbij het toezegde de situatie bij de training nog één jaar te zullen be kijken. Ongetwijfeld zal dan een voor alle partijen bevredigende oplossing kun nen worden gevonden. Gelukkig gingen de volgende twee re glementswijzigingen er als hamerstukken door, daar de vergadering anders onge twijfeld had moeten worden verdaagd. Commissies Nu werd overgegaan tot de verkiezing van de diverse commissies welke geen moeilijkheden meer opleverde, ook niet toen onze voorzitter tegenover het drie manschap Melsert-Nooy-v. Ruyven repte over „de moeilijkheden die je nu een maal hebt met lagere elftallen". Vanzelfsprekend werd nog stilgestaan bij het vertrek van Cor Quint uit de enquête-commissie, die na sinds mensen heugenis in deze commissie gezeten te hebben, nu de tijd gekomen achtte om uit te treden. Van de rondvraag werd gebruik ge maakt door Hans Schooneveldt, die sprak namens A.C.C.; Jo Hurwits, die dank zegde voor het verkrijgen van het Lid maatschap van Verdienste en Nico Holtz- appel, die namens de ereleden het bestuur bedankte en memoreerde dat deze ver gadering een doorbraak van de jeugd te zien had gegeven, waarmee hij zeer verheugd was, omdat dit eens te meer bewijst dat A.F.C. een vereniging is die leeft „oud maar nog niet der jaren zat". Na deze wijze woorden sloot voorzitter Kappelhoff de vergadering. Het was toen bij half één en we waren aan het eind gekomen van een vergadering, waarbij de opkomst groot, de discussie levendig, de temperatuur hoog en de leiding weer uitstekend was geweest. F. R. De conceptie moet een beetje groter. Is de Europa-Cup een voorloper van een Europese competitie; het één keer in de vier jaar te houden wereldkampioen schap moet veranderen in een jaarlijks te spelen Wereld-Cup voor landenteams. Van elk werelddeel één kampioen, vijf landen, die na een dubbel-competitie strijden om het wereldkampioenschap. Nog even langzaam: Europa, Azië, Australië, Noord- en Zuid-Amerika le veren een land op, dat na een landen competitie (dus geen vriendschappelijke interlands meer!) winnaar wordt. Het jaar daarop voetballen deze landen, tussen de werelddeelwedstrijden door zie Euro pa-Cup om de Cup-Mondial. Wie daar winnaar van wordt mag zich het sterkste voetballand ter wereld noemen. De Europa-Cup of Azië-Cup voor clubs gaat gewoon door, dat zijn club belangen. Daar mogen we niet aankomen. Een druk programma voor goede spe lers? Natuurlijk, maar ach, de meeste mensen werken 40 uur per week. Het klink allemaal een beetje zot, het bovenstaande. Maar toch. Tijdens de recente stort vloed van buisvoetbal heb ik vaak in stilte zitten mediteren over deze concep tie. Toevallig verbleef ik in die tijd in het land van de vice-kampioen en zag alle wedstrijden van Italië. Ik heb ge schreeuwd van ellende. Zo ontiegelijk slecht, tegen Zweden, tegen Israël, tegen Uruguay en wat denk je? Komen ze tegen Mexico, waarvan A.F.C. ook wint (mits we thuis spelen), zwijnen dan op een onmogelijke manier tegen de West duitsers (moegespeeld, 2 geheide straf schoppen onthouden!) om eindelijk in de laatste wedstrijd in het hemd gezet te worden. Door je reinste banditisme (Ber- tini nr. 10) blijven de cijfers (41) aan de lage kant. Goed. Brazilië was de sterkste. Maar zou Schotland de Marokkanen niet op gevreten hebben? Wat had Spanje met Israël gedaan? Holland met El Salva dor? Cijfertjes Statistici hebben alweer cijfertjes ge- erupteerd: 700 miljoen mensen hebben aan de buis gehangen. De nachtvoorstel lingen hebben de produktie van vele be drijven in Europa met 40 tot 60% ver minderd. Verslaggevers wisten ons schok kende dingen te vertellen, het gedrags patroon van de voetbalfan gedurende de happening in Mexico was soms bij het hysterische af. In Milaan heb ik op 6 mei ook iets dergelijks meegemaakt. We zijn er heel huids afgekomen. De belangstelling voor het leer, waar mee wij al 75 jaar getrouwd zijn, neemt steeds meer toe. Legioenen trekken de Alpen over, luchtvloten denderen over de Bosporus en 8000 oosterburen scandeerden UWE, UWE toen hij met het (kale) achterhoofd de bal over Bonetti kegelde. Waarom geen mondiale competitie? Er is tijd, er is geld. De vliegtuigen worden groter en sneller. Er komt nog meer tijd, nog meer geld, vliegtuigen: Holland (Europa)NS Wales (Austra lië); vertrek Schiphol: 10.15, aankomst Sydney 11.43 uur. De toekomst nadert sneller dan we denken. Vóór 2000 weten we zeker wie de juiste vice-kampioen is en tegen die tijd, lang leve de amateurs!, heb je best kans dat wij niet meer naar Sneek hoeven. In augustus! Alleen daarom is zo'n conceptie het overdenken waard, hoe zot het ook moge klinken! Charlie VAN BAERLESTRAAT 39 TELEFOON 72 0140 kanaalstraat 1}2 amsterdam tel. 18 07 10 pooLt allen mee, het is voor a.p.c.

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 2