mmmm In Memoriam Jacques van Ooi) 1895 !k 1970 Dtt is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. OU O Redacteur: J. Tj. Steensma, De Boelelaan 467, Amsterdam, tel. 42 49 41 Administrateur: Chr. Schroder, Johan Jongkindstraat 91, Amsterdam, tel. 15 27 51 Typografie Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132, Amsterdam, tel. 18 07 10 49e Jaargang juni 1970 No. 10 De nestor and „grand old man" van onze vereniging heeft het moede hoofd voor altijd ter ruste gelegd. Met hem is heengegaan een markante, geheel aparte, reeds bij zijn leven schier legendarische figuur, zoals wij in de te genwoordige tijd nog maar zelden ont moeten. „A gentleman every inch", rechtlijnig van denken, daarbij een wijs man, stond hij bij een ieder die het voorrecht had hem te kennen in hoog aanzien. 73 jaar was hij lid van A.F.C., waarvan erelid sinds 1915. Reeds vroeg trok hij zich als bestuurslid terug, maar bleef zijn leven lang met uitzonderlijke trouw en grote clubliefde het wel en wee van zijn vereniging volgen. Hij hielp waar hij dat nuttig en nodig oordeelde. Dankbaar zijn wij hem voor zijn gro te, jarenlange vriendschap. Zijn AFC- vrienden waren altijd welkom in zijn gastvrij huis. Veel AFC-ers hadden dan ook een heel bijzonder plekje in hun hart voor Jacques van Ooij. Dankbaar zijn wij ook, dat het hem nog gegeven is geweest alle evenementen verbonden aan ons 75-jarig jubileum van begin tot einde opgewekt mede te vieren, intens te beleven en er van te genieten, hoeveel inspanning hem dat ook op zijn hoge leeftijd moet hebben gekost. Onze innige deelneming gaat uit naar zijn vrouw en naar zijn kinderen. Moge het voor hen een troost zijn, dat zij hem zo lang in hun midden mochten hebben, dat hij tot het laatst toe in het bezit is geweest van zijn volle en rijke geestver mogens en dat hij zacht en kalm mocht inslapen. Voor zijn echtgenote zal on getwijfeld de grootste troost zijn, de ze kerheid dat zij hem door haar opoffe rende liefde en nimmer aflatende toe wijding een zonnige oude dag heeft be zorgd, zoals slechts weinigen beschoren is. Mede daardoor is zij het licht geweest van zijn later leven. Nu wij voor goed afscheid hebben moeten nemen van onze goede vaderlijke vriend zeggen wij hem uit de grond van ons hart dank voor alles wat hij voor de club en voor ons heeft betekend en voor zijn eminent voorbeeld van rechtschapen mens en groot AFC-er. De herinnering aan hem staat in ons geheugen gegrift. Wij zullen hem nimmer, nimmer verge ten. H.K.

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 1