B pupillen Autolak V/an zakmes tot tandenstoker (De Silveren Spiegelr OTTO NIEUWENHUIZEN BequnstiqinG van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel instan6 Over onze jongste telgen valt feitelijk weinig nieuws te melden. Na de lange winterrust (zij het noodgedwongen) komt de competitie weer een beetje op gang. Ons competitieteam is tot dusver onge slagen. De laatste overwinning werd be haald op Ahdends, uitslag 3-0. In de onderlinge competitie staat Jupiter fier aan de kop met 5 punten uit 3 wedstrij den. Venus ligt echter op de loer met 4 punten uit 2 wedstrijden en wacht op een misstap van Jupiter. Beide teams moeten nog 2 keer tegen elkaar spelen en dan zal moeten blijken wie de sterkste is. Laten we hopen dat de lente nu werkelijk gearri veerd is en de wedstrijden zonder onder breking doorgang kunnen vinden. Het blijft echter belangrijk de training te blij ven bezoeken omdat er nog veel, zeer veel te leren valt. Maar dat wisten jullie reeds gezien de overweldigende opkomst iedere woensdagmiddag. Aan de ouders wordt verzocht voor of na de training en de wedstrijden niet in de kleedkamers te ko men! Er is anders niet voldoende plaats voor de spelers en leiders. Afgesproken? Jeugdcommissie Als de spaanse kust uit het gezicht ver dwijnt, heb ik het gevoel uit de beschaving gestapt te zijn. Afrika is dan ook een to taal andere dimensie, Tanger, witte stad, de kasbah, het oude centrum, is duidelijk herkenbaar. Aan de kade word ik opge vangen door een arabier, zwarte mantel, zwarte kap, sinister, die me professioneel de douane door rommelt. De kasbah in, steegjes, trappetjes, nog een paar smalle straatjes en je bent verdwaald. Gesluierde vrouwen, bedelaars, Allah, kleine diefjes, grote herrie, rustige kifrokers, turks bad, en heel veel tricks om toeristen lichter te maken. Dan Marrakech, meest schilder achtige stad van Marocco, hippiecentrum en een markt dag en nacht in bedrijf, met de verhalenvertellers, slangenbezweerders, afrikaanse dansers, altijd wat te beleven. De zetbazen van de koffiehuizen, samen cafe sportif, slapen nooit, behalve tussen het inschenken van twee glazen mintthee door. En in een koetsjii voor twee dinar door de stad toeren is een volmaakte trip. Maar teveel toeristen. Dus de bergen in, de hoge Atlas, lopen, liften op een ezeltje, naar de berbers, de echte couscous en 's avonds luisteren naar het zingen van de berbers, dat tussen de bergen galmt. En dan Fez, een half miljoen mensen op één vierkante kilometer, de mooiste medina van Marocco, straatjes worden steegjes, worden gangetjes, op de tast verder en dan sta je in een oosters paleis, enz. De zon, vliegen, schaduw, keep smiling en je went aan alles. Op weg naar de woestijn, ja zover kan het komen, waarom niet, maar eerst Al giers, een stad met weinig overlevingskan sen. Verder. Het regenseizoen is begon nen. Regen, alles spoelt weg. Wegen, brug gen dorpjes storten in. Iemand geeft ons een veldfles, voor in de woestijn, een god delijk geschenk. En veel schapen, voor de allahaanbidders, liften met vrachtwagens, die altijd wel enkele exemplaren vervoe ren, schapenmarkt, en dat schapenvlees eet je dan maar. En dan wordt het land schap kaal en vlak, af en toe een paar bedoeïnen, en dan niets meer, de woestijn. Bordjes, Timboektoe, 55 days, of Cape town 13000 km en nog 2000 km naar het Hoggar gebergte, midden in de Sahara, waar de touareggs, de blauwe mensen wonen. Daartussen 3 oases, veel dorst, veel zon en geen schaduw, schorpioenen, en geen weg meer, piste, hobbeldebobbel, stof en dadels eten, en dan na een week wachten, een mamion, vol met bier Abdullah, Mouleh en de andere toua reggs zeggen niet veel, zeggen dagenlang, misschien wel jarenlang helemaal niets. Lessen in zwijgen en gebarentaal, voor de rest drinken we thee, met geheimzinnige kruiden en veel suiker, bij hele kleine beetjes, urenlang. Ik geef ze aspirine, tegen de kwade geesten, en zij geven ons eten, elke dag hetzelfde, ilfetat, in heet zand gebakken brood met veel peper. En 's avonds kijken we naar de zonsonder gang, als de woestijn verdrinks in een kos misch kleurengamma. En dan wordt het heel snel donker. Slapen want de volgende dag ben je om 5 uur al wakker van de kou. Zo gaan de dagen heel rustig voorbij. Af en toe mag je eens op een kameel klim men en voor hen is een vergrootglas een fijn stuk speelgoed, tegen de verveling. Verbazing. Bij de heilige berg Assakrem zijn een paar meertjes, met vissen, midden in de sahara. Op een dag wordt iemand door een scorpio gestoken, geen paniek, ook daar hebben ze hun eigen medicijn voor. Wonderlijke buurt die Sahara. We maken nog een feest mee, waarbij ze op kamelen schijngevechten houden met hun lange messen, dansen en prachtige muziek maken. Salam Aleikum, Aleikum Salam. Tussen de twee douaneposten ligt dui zend km zand, stenen en fata morgana, geen weg, niets, soms een steen die de richting markeert. 5 dagen, geen pech. Bij aankomst wordt een schaap geofferd. Een paar sybolische happen en wij krijgen driekwart schaap kado. Dank u wel, me neer. We hebben er nog een week van ge geten. Agades in het land Aiger, negers, negerinnen, lachten, witte tanden, vrolijk, vriendelijk, kinderen, altijd een zwerm kinderen om je heen, kado, kado, waar kom je vandaan, waar ga je naar toe, viens, viens. De wereld ziet er hier heel anders uit, weer een nieuwe dimensie. Reizen moet je hier langzaam, wegen zijn er bijna niet, auto's nog minder en die zijn dan nog zo gammel, dat ze om de twintig km met panne staan. Verder is het een kwestie van aanpassen aan het levens tempo. Geduld. Aan het eten wennen, yam, het oudste voedsel op aarde, met veel peper, goed voor de potentie. Geen ka- melenmelk meer of antilopenvlees, maar pinda's en meer naar het zuiden kokos noten, bananen, je klimt maar in een palmboom. Van dorp naar dorp kom je giraffen tegen, open, etc. In ieder dorp is een markt, een feest van kleuren en la waai, alles is er te koop, uren onderhan delen, het leven hier lijkt een spel, maar de natuur regeert genadeloos, geven en nemen. Er is nooit teveel, of te weinig, in de bush leven de mensen nog in volmaakt evenwicht met hun omgeving, c'est le bon dieu qui fait tout. Naar de kust, en dan kom je al weer de zonnebrillen, polshor loges, transistorradiootjes, etc., tegen. Het is dan ook eigenlijk niet zo leuk om te zien hoe mensen beschaafd worden. R.R. >5 EETHUISJE KATTEGAT 4 (b/d ronde Lutherse kerk) AMSTERDAM TELEF. 24 65 89 Sfeervolle oud-Hollandse omgeving voor recepties, promoties enz. Speciale Burgemeesterskamer. Zondags geopend. ALLE KLEUREN OOK IN SPUITBUSSEN OVERTOOM 515 - TEL. 38 47 80 7

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 7