AJAX A.F.C. on Tour S. DE BOER A. DEN HARTOG On dit et datj'es BRANDWEERMATERIAAL DE TOP IN BRANDBEVEILIGING DE BOER N.V. Makelaars en Taxateurs o.g. Administraties van huizen en landerijen Gelden beschikbaar voor lste hypotheek BeaunstiGiriG van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakel in stanö AMSTERDAM-CRUQUIUSWEG 118 TELEFOON (020) 54001 Op Goede Vrijdag zijn we vertrokken. Dertig man zaten om half negen aan Eddy's koffie. Om half twaalf lichtte onze Cornet de wieltjes van Zestienhoven. En even later waren we in Hotel Alexandra National. 'Hoen begon ons verblijf in Londen. Dit verblijf heeft een aantal as pecten, waarvan ik een aantal andere vluchtig met u zal trachten door te nemen. Allereerst de voetbaltechnische kant van de zaak, omdat hieraan wel degelijk de mysterieuze krachten te pas kwamen. Want hoe valt het volgende logisch te verklaren? Donderdagnacht normale nachtrust, voorspoedige vlucht, even rust op de kamers en om zeven uur kick-off tegen Chesham United, een tweede divisie amateurclub. Resultaat 1-0 nederlaag. Na de wedstrijd in de clubbar gezellig ver poosd. Na een paar uurtjes was o.a. de whisky op en wij er van door. Painting dark Londen. Ik heb onwaarschijnlijke uren van te bedde gaan horen noemen. Des middags tegen Wealdstone, een goede eerste divisieclub. Onze voetballen de medereizigers speelden een berepartij en wonnen met 2-0. Hans Vlietman maak te beide goals. Dat was dan voetbal. Paasdagen Er was al vroeg telefoon voor enigen onzer. Niet ieder telefoontje is beant woord. Wat wil je? Bij daglicht is alles toch anders. Als ik nu de wederwaardig heden van de enkelingen bij elkaar optel en u dan ga vertellen, wat ons gezelschap verder heeft uitgespookt dan zou u een goed idee kunnen krijgen. Maar dan kunt u net zo goed een, zij het zeer beknopt, gidsje van Londen kopen. Natuurlijk wij waren overal. Piccadilly, Dirty Dick, Tower Bridge, Piccadilly, Battersea Park, Hyde Park. Piccadilly, Highbury, Soho en Piccadilly. Bij Hatchets op Piccadilly wa ren we ook. Een bijzonder aardig disco- theekje, waar tijdens het dansen wel con tacten vielen te leggen. Waaraan overigens tijdens het door Wealdstone F.C. georga niseerde feest ook geen gebrek was. Hier aan vooraf ging een gezamenlijke maal tijd, waarbij Henk Kappelhoff in foutloos Engels dankte voor alles en terloops een er goed invallend mopje vertelde. Een goed clubhuis hebben deze vrienden. Als je gezelschap naar de bus moet kun je je meesterlijk in een aangrenzende bar druk ken. De Bar of the Board. Daar mochten we ook komen. Enfin u begrijpt het al. Laat naar het hotel en daar een afzak kertje gevat. De zorgvuldig voor thuis aangeschafte tax-free drank is tijdens deze en soortgelijke gedachtenwisselingen, en ook wel als lokaas, gesneuveld. Ik meen dat het tijdens deze nacht was, dat een vader het voor zijn zoon aangeschafte Arsenalshirt meende te moeten aantrek ken. Wat we er precies mee uitgehaald hebben weet ik niet meer, maar de bar keeper vroeg de volgende morgen of we weer gewonnen hadden. Overigens zij op gemerkt, dat we een zeer goed hotel had den. Het ontbijt is er zeer smakelijk, hoor den we. Thuisreis Maandagmiddag zouden we naar Arse nal vs Crystal Palace gaan. De meesten van ons konden en zijn dan ook gegaan. Een slechte wedstrijd, die ons toen nog alle vertrouwen in Ajax deed hebben. Vlak voor tijd moesten we weg omdat ons vliegtuig om half zeven zou vertrekken. Na een wilde bustocht van een uur bleek, dat de Cornet voortijdig zonder ons ver trokken was. Een nog wildere bustocht van een uur deed ons op Southend be landen waar een Viscount helemaal alleen voor ons, gereed stond. Kees Gehring, die met deze tochten zijn luchtdoop onder ging, kneep hem wel een beetje voor die al wat oudere kist (ook een mooie grote, nietwaar Gé?) maar we kwamen er zeer geriefelijk. Onze buschauffeur had trouw op ons gewacht en om een uur of half tien waren we weer op Goed Genoeg en was een formidabel uitstapje ten einde. In de bus naar huis heeft Nico van Til onze waardering goed vertolkt. Hij dankte het Bestuur en de heren Leslie Taylor en Jacques van der Zee op de van hem be kende wijze. Opmerking Voor Londengangers is er altijd raad te vragen aan de deelnemers. Doe dat mondeling. O ja, deze nog even. De Lon- dense meisjes zijn over het algemeen tamelijk klein. Erg bezwaarlijk bleek dat niet, en voorts zijn er Spaanse, Poolse en Amerikaanse. Uit ons ploegje wil er vast wel een versierder met u mee. Mag ik nog een keer danken. De door Nico genoemde heren en mijn medereizigers voor de on vergetelijke tour, die A.F.C. tijdens de Paasdagen 1970 naar Engeland maakte. J.T.S. Blauw-Wit De amateurs in deze kleuren doen een gooi naar het kampioenschap van de derde klasse. Voornaamste obstakels op hun weg zijn N.F.C. en R.K.A.V.I.C. Maar daarover wilde ik het niet met u hebben. Door een of andere oorzaak raak te onze uitnodiging ter bijwoning van onze receptie weg. Op 23 maart maakte het vol tallige bestuur van de Blauw-Wit-ama- teurs zijn opwachting en bood ons alsnog een enveloppe met inhoud aan. Een zeer gezellige avond werd besloten met de veronderstelling, dat competitiewedstrij den tussen A.F.C. en Blauw-Wit in de eerste klasse gespeeld kunnen worden in het seizoen 71/72. Be Careful José van Kubansky in San Antonio wist deze woorden door zijn superdonkere stem een bijzonder cachet mee te geven. Ik zou willen dat ik dat ook kon. Ik zou u namelijk op mijn blote knieën willen smeken: Rijdt voorzichtig! De afgelopen weken werden te veel van ons in verkeers ongevallen betrokken. Gelukkig is alles goed afgelopen. Hou dat zo. Wij willen u niet missen. SURINAMEPLEIN 72 AMSTERDAM TELEFOON 18 83 66

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 3