Van de brug No. 9 WILT U B IJ HET VIERDE VRIJ ENTREE Dit is de Schakel die komt binden. De oude club aan d'oude vrinden. Redacteur: J. Tj. Steensma, De Boelelaan 467, Amsterdam, tel. 42 4941 Administrateur: Chr. Schroder, Johan Jongkindstraat 91, Amsterdam, tel. 15 27 51 Typografie Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132, Amsterdam, tel. 18 07 10 49e Jaargang april 1970 Ons 75-jarig jubileum In de maanden maart en april werd het sportieve gedeelte van onze jubileum viering volledig afgewerkt. De toernooien voor pupillen en junioren werden helaas niet begunstigd door de weersomstandig heden, maar slaagden toch volledig. De Paastoer van ons 1ste elftal verge zeld van een twaalftal officials en sup porters naar Londen was een groot suc ces. Geen wanklank werd gehoord. De A.F.C.-gewoonte getrouw werd van de zwakste tegenpartij met 1-0 verloren en van één van de sterkste Isthmian League clubs Wealdstone in een uitstekende wedstrijd - één van de allerbeste van de laatste jaren zeer verdiend met 2-0 gewonnen. Iedereen was vol lof over de organisatie in Engeland in handen van onze vriend Leslie Taylor en van onze donateur van der Zee, wie geen moeite te veel was en het deed bijzonder prettig aan dat Nico van Til in zijn dankwoord zei, dat voor de 1ste elftalspelers, alle andere grote evenementen ten spijt, deze toer het hoogtepunt was geweest van de jubileumviering. Nico deed daarbij ook een belofte maar daar zullen wij het later nog wel over hebben. Tenslotte kun nen wij ook terugzien op een bijzonder geslaagd veteranentoernooi. Er is door tientallen A.F.C.'ers weer bijzonder hard gewerkt om al deze jubi leumwedstrijden te doen slagen. Namen wil ik niet noemen, uit vrees een enkeling te vergeten. Mijn welgemeend compliment aan al die harde werkers, aan wie het mede te danken is, dat wij aan het slot van alle manifestaties met trots kunnen zeg gen: HET IS GROOTS GEWEEST! De competitie Na de Engelse toer werden de resulta ten van ons eerste met extra belangstelling tegemoet gezien. Twee overwinningen met de oneven goal 1-0 tegen Alkmaarse Boys (die minder kregen dan zij verdien den) en 2-1 tegen Hollandia in Hoorn maakten ons in een paar weken weer een serieus gegadigde voor het kampioen schap, mede doordat Uithoorn en S.D.W. steken lieten vallen. De volgende wedstrijd tegen onze aloude tegenstanders De Spar taan, bracht echter een desillusie. Was dat nu een elftal dat graag kampioen wil worden? Na een fout in de achterhoede, die ons op een achterstand zette (mag dat misschien nadat diezelfde achterhoede vele wedstrijden achtereen als een leeuw had gespeeld en al die tijd één tegengoal had toegestaan) werd traag en fantasie loos verder gespeeld en wij mochten nog blij zijn dat het uiteindelijk bij een 2-0 nederlaag bleef. Maar kom aan, een off day kan elk elftal hebben en de jongens kunnen beter. Het gaat nu om de laatste loodjes. Iedere A.F.C.'er wil in ons jubi leumjaar dolgraag kampioen worden en het zou ook een prachtig afscheidsge schenk zijn voor Gé van Dijk. Maar dan moet er veel beter en met meer inzet wor den gestreden. Mannen van het eerste: het woord is nu aan jullie! Het tweede kwam door enkele neder lagen in de onderste regionen terecht, maar herstelde zich met een 4-1 over winning op Z.V.V. Voor het derde gaat het er zeer donker uitzien, daar dit elftal bij de bovenste vijf moet eindigen om vrij te zijn van degra datie-zorgen en daar ziet het, eerlijk ge zegd, niet naar uit. Het vierde wist, na enkele mindere re sultaten, de grote match tegen concurrent NFC met 3-2 te winnen. Helaas werd de week daarop met 2-0 verloren, waardoor wij de kans niet meer in eigen hand heb ben, al bedraagt de achterstand maar één punt. Volhouden Frans, met je mannen, want jullie weten hoe belangrijk dit kam pioenschap voor A.F.C. is. Good Luck! Ziekenboeg Kees Gehring is helaas vrij ernstig ziek, zodat wij hem dit seizoen wel niet meer in voetbaltenue zullen zien. Pechvogel Karei Swart heeft geelzucht en moet weer enige weken rust houden (voorlopig geen bezoek vanwege besmet tingsgevaar). Beiden het allerbeste toege wenst. Jo Wijnand was bij de wedstrijd tegen De Spartaan weer voor het eerst na zijn auto-ongeluk aanwezig, hetgeen hem en ons deugd deed. Helaas konden we hem geen overwinning aanbieden! Henk Kappelhoff A.F.C. goed voetbal zien? Waarom komt u dan niet kijken bij Het elftal dat zovèèl kwaliteit in zijn doelpunten legt

Schakels (clubbladen) | 1970 | | pagina 1