Mixed Pickles Autolak Junioren B Junioren C poolt allen mee, het is voor a.f.c. „(De Silveren Spiegelr' (vervolg) En allemaal maar blij zijn. Het mooiste vind ik die daverende interviews met de trainers, deze Keizers van het profes sionele topvoetbal. Toen ik de nabeschouwingen van Feijenoord-Ajax las, dacht ik wie hebben er nu eigenlijk tegen elkaar gespeeld? Ajax en Feijenoord of Happel en Michels? En maar systemen uitdenken en tactisch doen en opstellingen geheim houden en koude oorlogje voeren. Lekker ik heb mijn rechtsbinnen linkshalf gezet en nou mag jij wat proberen. Ajax ons aller Ajax, mogen wij wel zeggen heeft in Rotterdam doelbewust op 00 moeten spelen. Ajax, dat populair werd omdat het „tricker-happy" was. Als Ajax met 10 voorstond probeerden ze door te drukken tot 30, tot 50, tot het in de Watergraafsmeer een doelpuntenroes kon worden waarbij de spelers het publiek stapel gek maakten en het publiek de spelers. Maar als er nu een doelpunt gemaakt wordt dan is het net of er een wonder is gebeurd. De ploeg die hierin slaagde raakt helemaal van de kook en gaat „op balbezit spelen". Hebt U Nederland-Bulgarije op de televisie gezien? Bij de stand 10 kon een welp zien dat de Bulgaren waren aange slagen en dat, als de Nederlandse voorhoede doordrukte de overwinning voor het grijpen lag. Maar niks hoor: tik-tik op balbezit spelen. Dag Mexico! Met een variant op Willem Kloos: „Ik ween om goaltjes, in de knop gebroken Nul-nul: het ideaal van de top-trainers in het Nederlandse top-voetbal. Niet overigens van de bezoekers die toch de klanten zijn waarop die hele zaak moet draaien! Ach wat kunnen die trainers nog veel leren van mijn oude vriend Arie Waaijer. Jaren geleden leerde hij ons een lied; de belangrijkste strophen uit dit machtige epos luidden: „Laat ze maar doelen, laat ze maar doelen, we slaan ze allemaal op hun smoelen. O jé, o jé, alweer een goaltje voor A.F.C.!" Dat was het helemaal, mensen. Wat hebben wij de autotochtone bevolking in de binnenlanden van Noord-Holland met deze krijgszang wel eens op de kast gejaagd. Het kwam natuurlijk wel eens verkeerd uit en wij zijn met dat „systeem" ook wel met 5-1 de boot ingegaan. Maar liever met 5—1 de boot in dan dit bloedeloze, machteloze gemekker om 00. Kijk maar uit heren, over een paar jaar komt niemand meer kijken naar die 00. Ze kijken desnoods naar een 51 nederlaag als ze maar kunnen denken: „Volgende week winnen wij weer met een goaltje of drie". Dat is blijdschap van het echte, niet van het steriel-gesysteemde voetbal. J.W. Wat betreft de B elftallen is de junioren B4 ongeslagen. Het behaalde 10 punten uit 5 wedstrijden met een doelgemiddelde van 23 voor en 2 tegen. Ook de junioren B 5 (10 punten uit 7wedstrijden) en de junioren B 2 (10 punten) uit 8 wedstrij den) draaien redelijk. De junioren B3 be gonnen goed, maar zijn intussen terug gevallen. Zij hebben thans 8 punten uit 7 wedstrijden. De junioren B 1 behaalde 7 punten uit 8 wedstrijden in een afdeling waarin sterke clubs uitkomen. Tenslotte behaalde de B 6 één punt en de B 7 drie punten. Ook hier is van toepassing dat meer ge traind dient te worden. De selektieploeg voor de juniorenploegen 1, 2 en 3 kan 2 x in de week trainen en de overige B junioren 1 x in de week. Vanzelfsprekend gaat het huiswerk op school voor, doch met een beetje goede wil kan de training worden bezocht. Bij elkaar genomen zijn er redelijke re sultaten, doch is de jeugdcommissie van mening dat hogere plaatsen mogelijk zijn. Wij verwachten alle medewerking om deze hogere plaatsen te bereiken. De jeugdcommissie heeft de achter ons liggende voetbalweken nogal wat met zieken te kampen gehad. We draaien nu volop en bereiken al aardige resultaten. Toch willen wij de ziekenlijst even door nemen om zo de jongens niet alleen te laten nu zij helaas niet op A.F.C. kun nen zijn. Gelukkig zijn de laatste be richten van dien aard dat er alweer jon gens zijn die aan de training kunnen deelnemen. Dit is zeer belangrijk om de juiste vorm te krijgen en spoedig weer aan de wedstrijden te kunnen deelnemen. D. Groeneveld had z'n arm gebroken maar z'n gips is inmiddels verwijdert, An- toine Theunisse z'n gebroken arm is zo ver hersteld dat hij de training kan bij wonen. Ronald Gans heeft nog last van zijn knieblessure terwijl het lopen en stoeien op het veld goed gaat. Jongens van harte beterschap. De vlaggedrager van de C junioren is vrij zwaar ingedeeld, maar de wil en de overtuiging van de jongens om er een goed jubileumjaar van te maken is aan wezig. Een grotere inzet zal ze zeker hoger brengen dan nu in de middenmoot. Het tweede team gaat onder leiding van de heer Kikkert met de waterzak en met de spons bijzonder goed, ga zo door en we vieren nee laten we niet te vroeg juichen. In de C 3 moeten de jongens EETHUISJE KATTEGAT 4 (b/d ronde Lutherse kerk) AMSTERDAM - TELEF. 24 65 89 Sfeervolle oud-Hollandse omgeving voor recepties, promoties enz. Speciale Burgemeesterskamer. Zondags geopend. ALLE KLEUREN OOK IN SPUITBUSSEN OTTO NIEUWENHUIZEN OVERTOOM 515 - TEL. 38 47 80 6

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 6