S. DE BOER A. DEN HARTOG Rijm-idee Junioren A Makelaars en Taxateurs o.g. Administraties van huizen en landerijen Gelden beschikbaar voor lste hypotheek poolt allen mee, het is voor a.f.c. Iedereen heeft er praktisch een functie. Dat gaat van postzegels plakken tot voorzitter. Onlangs heb ik iemand gesproken. Eigen lijk ontdekte ik hem, achter de overdekte, een bal opzoekende. Een man met karak ter dus, dacht ik. „Man" vroeg ik „wat doe je hier". Hij had rustig kunnen antwoorden: „Als je nu denkt dat ik hier op lijn 25 stond te wachtMaar het was een AFCer. Beleefd en opgevoed, every inch a gent leman. „Ach" antwoordde hij „nog steeds geen functie in onze voetbalclub". „Precies" zei ik „jou moet ik hebben. En hoe is dat nu in zijn werk gegaan? Je struikelt hier immers over de func tionarissen". „Tja, dat is een tragisch geval. Het was op een zeker dag, dat ze een vierde man zochten voor klaverjassen. Ene Holtz- appel, een fijne gozer, dan Dick van Bes- sem, U weet weldan een eigenwijs mannetje, ze noemden hem Kees Eiser man. Iemand zei iets van Kees, de palingboer. Nou, afijn we trokken de kaart. Had ik het maar nóóit gedaan! Mijn maat was ene Kappelhoff. Weet ik véél, dat dat de voorzitter was? Hij had zich immers nog nooit aan mij voorge steld. Neem ik het op op Schoppen D'r wordt gekraaktik ree-kraak. Zui ver uit de gein. Immers, wat geven die twee kwartjes nou in het leven van me neer Kappelhoff? Zeg nou zelf. Nou. daar gaat ie dan, zeg ik tegen mijn heer Kappelhoff. Ik denk, onderuit de boer spelen. Je kèn niet weten, zeg nou zelf. Laat nou die nel, die rot-nel aan de andere kant sec zitten. De hele boel de mist in. Achttienhonderd en zestig punten tegen. Kappelhoff loeiend, mijn eerste kennismaking, ken U denke? Zó'n harses had ie". „En toen, beste man?" vroeg ik, naar adem snakkend, want ik ken Henk al zo héél lang. „Nou, ja, toen niks, alleen een beetje dei ning. Anders niet. Er braken wat glazen en een asbak vloog rond mijn hoofd. Maar het gevolg is nu, dat ik hierdoor nog steeds zonder een baantje zit bij A.F.C. Nou, ja, wat weggeschoten ballen ophalen, dat is alles". Ik heb over die kwestie een lange tijd nagedacht. Is het wel verstandig om je met indoorsporten zoals klaverjassen, bridge, domineren en biljarten op te hou den met erkende functionarissen. Is het niet een typisch feit, dat alle beroepskla verjassers op zaterdagmiddag geen enke le functie bekleden? Ik zal ze opnoemen: Gijs Nijman, Gerrit Stallman, Siem de Waal, Ouwe en jon ge Pais, Tom Somers, Adé Klein, Ton Slinkert, Jan Bregman en Coentje Colijn. Wat zijn zij? Leden! gewoon leden zon der meer. Er mag wel eens een verdien stelijk lid onder zitten, maar dat is dan alles. Neem nou eens mijn vriend Jacques Koh ier. De man is overal. Maar een func tie Hij kijkt wel goed uit, de rakker. Hoogstens on-officieel voorzitter van het achtbare viscollege achter de cricketkooi aan de brede sloot. De grote zeeltvanger. En maar over wurmen en hakies smoe zen. Van witvisje geen woord Jhr. van Rossem de Gaulin alhoewel je er geen centje meer door wint heb je hier je kadootje, groeten Lieve SINT En dan maar ginnegappen, alsof je er geen barst van snapt. De feestdagen gaan komen. Mensen neemt er geen voor beeld aan. Als ik jullie was zou ik het volgende rijmen: Voor Papa, als ik het wensen mag bezoekt hij de sociëteit iedere dag en dat hij veel centjes mag innen door met klaverjas te overwinnen Hoe minder wij Papa zullen zien hoe rijker wij dan zijn, misschien De puntjes zeggen alles. Ook bij A.F.C. Jhr. van Rossem de Gaulin En wat de Sint ook nog heeft gezeid Jij zit steeds maar op die sociëteit In plaats van op de kinderen te passen zit jij maar stom te klaverjassen En dan verder: Ik wil je hier voor de hele familie niet verlinken maar je doet daar niet anders dan drinken, drinken Uit een ander jaararchief lees ik. Ook al ben je in AFC een functionaris je komt steeds thuis als een dromedaris Hierna strooigoed! En dan als laatste: Het mag allemaal geen centje hinderen maar denk wel aan je vrouw en aan je kinderen Onze Junioren A elftallen draaien rede lijk. De kanshebbers zijn de A 2 en A 3. De Junioren A 2 hebben 8 wedstrijden gespeeld, waaruit 12 punten werden be haald. Naaste concurrenten zijn hier de verenigingen DWV en WA. Het resul taat is des te beter, daar dit elftal van zelfsprekend nog wel eens wijzigingen ondergaat in verband met de definitieve samenstelling van het A 1 elftal. De grote kanshebber bij de A junioren is echter de junioren A 3 die 9 wedstrijden hebben gespeeld en 18 punten behaald met een doelgeniiddelde van 69 voor en 7 tegen. Ons inziens stevent dit elftal recht streeks op het kampioenschap af, alhoe wel het elftal van Amstelzwaluwen nog in de buurt kan komen. De junioren A 1 draaien dit jaar slecht. Slechts 4 punten werden gehaald uit 7 wedstrijden. Voorwaar geen goede resul taten. Tenslotte onze junioren A 4. Het laag ste geklasseerde behaalde 2 overwinnin gen uit 8 wedstrijden. Hier geldt echter het feit dat dit team nog wel eens aan wisseling van opstelling onderhevig is. Wat betreft de A junioren willen wij nog vermelden dat er thans de mogelijkheid is om 2 keer in de week te trainen. Be nut deze gelegenheid dan ook. vervolg pag. 6 SURINAME PLEIN 72 AMSTERDAM TELEFOON 18 83 66 4

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 4