Mixed Pickles poolt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg) geld. AFC struikelde steeds weer en toen Ajax eerste Klasser werd verplaatste de publieke belangstelling zich van „Goed Genoeg naar onze buurvrouw. Heel begrijpelijk, want het publiek liep en loopt altijd achter de winnaar aan. Maar het was inderdaad niet „aardig van Ajax om AFC nooit het rijk alleen te gunnen maar in voorkomende gevallen zelfs een vriendschappelijke wedstrijd te organiseren als wij voor de competitie thuis speelden. In later jaren werd dat beter en Ajax werd, toen wij geen buren meer waren, een zeer goede vriend. In de gloriejaren van ons AROL Bekertoernooi was het zo .f óf zelf inschreef óf een uitwedstrijd arrangeerde om ons aan de Wandelweg een „volle bak" te gunnen. En toen wij in de jaren dertig in de tweede klas weer eens danig in de knel zaten en er geen geld voor een trainer was leende Ajax ons haar beroemde trainer Jack Reynolds zonder daarvoor een cent te berekenen. Ook het afgelopen seizoen bewees dat de verhoudingen heel wat aangenamer en gezonder zijn dan in „tempo doe- loe. Hoe hartelijk was de ontvangst door SDW-voorzitter Wagenaar en zijn medebestuursleden toen wij daar op 27 april Kampioen werden. Hoe feestelijk was de samenkomst op 3 mei met DCG op „Goed Genoeg" na afloop van AFC- DCG, die de laatste jaren in de eerste Klas A toch eikaars grote concurrenten zijn. De voetbalwereld is in de loop der tijden onvoorstelbaar veranderd. In vele opzichten niet ten gunste, maar de betere verstandhouding tussen de clubs althans voor zover wij er bij betrokken zijn is bepaald een pluspunt. Veteranen De veteranen hebben bij AFC altijd een zeer aparte plaats ingenomen van de tijd dat er voor het eerst sprake was van veteranen tot de huidige periode. Zij noemen zich de ambassadeurs van AFC en hebben voor onze club inder daad veel goodwill gekweekt. Als de woorden van ons clublied „Want AFC haar naam heeft faam van Oost naar West, van Zuid naar 't Noorden" waarheid behelzen dan hebben de veteranen daartoe veel bijgedragen. Het waren en zijn lieden met een enorm uithoudingvermogen en versmaden het vette der aarde geenszins. Hiervan leverde Christiaans in de „Pickles" van januari 1912 reeds een bewijs door het volgende chronologische verslag van de wedstrijd Helmond veteranen-AFC veteranen, gespeeld op Tweede Kerstdag 1911: 7.15 Bijeenkomst Station W.P. (thee) 7.45 Vertrek Amsterdam. 12 man in coupé van 8. (pijp en sigaren.) 7.50 Het eerste kind wordt geboren. (Moscato, zeer licht) 8.12 Utrecht. 10 minuten uitrusten van 't harde rijden. (3e klas) 8.20 Verder. 9.00 Tweede kind wordt geboren. (Vermouth, iets zwaarder.) 9.24 den Bosch. Bossche Meisjes gezien. 9.30 Whisten en sjachelen. 10.25 Glorierijke intocht in Helmond. Oempah's, eerewacht en Helmondsch bloei buiten de poort. „Ommeganck" ach ter den trommel. 10.50 Lunch (Koffie) 11.20 Praatje (Bier) 11.50 Loopie naar 't veld (modder) en terug, (regen) 12.15 Inval bij Nellie. Kennismaking met den scheidsrechter. (Bier). Velen verliefd. (Meer bier). 1.00 Bezoek bij Paul Montag. Hip-I-addy-I-ay. (Bier, klare, sherry, advocaat.) 1.40 Terug naar het hotel voor verkleeden. Cake-walk. Buikenparade. (Bier) 2.10 Achter de muziek in groot tenue door Helmond. 2.30 Het spel gaat beginnen. Entrée a l'aviateur. Luid applaus. 2.30 Voetbal. Schaf en Kerr zijn de helden. 3.00 Rust (Thee!!!) 3.10-3.45 Voetbal. Prent in actie. 3.45 Uitscheiden. Retour met muziek door Helmond. 4.205.40 Bitteren en ansichten. 5.40 Naar de eetgelegenheid. 6.00 Bitteren. 6.157.55 Groote eetpartij 37 eters damesbediening. (Vermouth, bitter, sherry, roode en witte wijn) Grandioos, eten en speechen. 8.05 Afscheid van Helmond. Apachendans op 't perron. 2e-3e klas overrompeld. Helmonds publiek produceert een reuzen-ovatie. 8.1510.42 Terugreis. Van Buren zonder cap. Tates vanwege de ruimte op een jufferschoot. Morell slaapt. (Vermouth) Nog steeds alles nuchter. 10.45 Aankomst Amsterdam. Hollander en andere jochies verwelkomen ons. Naar huis en slapen?!?! Als U de uitslag wilt weten: AFC won met 7-6. Een uitslag die mij niet verbaast want na die grondige voorbereiding zullen de beide keepers het wel niet allemaal zo best meer gezien hebben. Ook al vermeldt de gewetensvolle chroniqueur dan ook: „Nog steeds alles nuchter" Wedstrijdverslag De wedstrijdverslagen vormen een belangrijk onderdeel van de oude Pickle-boeken. Boeiende (die van Knegt. Jan van Gessel en E. van Buuren zijn sportjournalistiek van de bovenste plank). Partijdige, slordige, vinnige, minutieuze in proza en in poëzie. Van verslagen in poëzie kan de huidige Schakel wat leren. Hoe vindt U het gedicht „Nul-nul" van „Een Knul" (februari 1911) over de wedstrijd de Spartaan II-AFC III: - -irf V'"'

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 6