S. DE BOER A. DEN HARTOG Pupillen e.a. PLIEGER KEUKENS Makelaars en Taxateurs SURINAMEPLEIN 72 Administraties van huizen en landerijen AMSTERDAM Gelden beschikbaar voor 1ste hypotheek TELEFOON 188366 poolt Allen mee, het is voor A.f.c. plastic uitvoering plaatstalen uitvoering Rondvraag Nico Hoitzappcl, zoals gebruikelijk, het laatst het woord voerende, dankte het Bestuur voor zijn werkzaamheden. Hij liet deze dankbetuiging vergezeld gaan van een door hemzelf samengesteld foto-album getiteld „Van Goed Genoeg naar Goed Genoeg". Een meesterlijk werkstuk, dat al direct vele aandacht kreeg. Ontroerd dankte Henk Kappelhoff namens AFC. J. T. S. Aan de vooravond van het nieuwe voetbalseizoen geeft het je een prettig gevoel, nog eens de verrichtingen van het vorig seizoen de revue te laten pas seren. Prettige gevoelens? Inderdaad! Ik kijk met plezier terug op de vele zater dagen, waarop de jongsten onzer ver eniging hun kunnen ten toon spreidden. Medio september 1968 stonden ruim honderd AFC-telgen te popelen hun voetbalcapaciteiten aan oma, opa, vader of moeder te demonstreren. Ik moet zeg gen een waar gebeuren. Ach ja, ik kan mij dat zelf nog wel herinneren zo oud ben ik tenslotte ook nog niet toen ik als jongetje van tien jaar mijn eerste „grote wedstrijd" ging spelen. Avonden tevoren lag je te fantaseren hoe goed je wel zou zijn en had je je zelf beloofd minstens drie goals te maken. Maar enfin, toen de laatste wedstrijd op die eerste voetbalzaterdag ten einde was, keken de leiders en ik elkaar vol daan aan. En terecht! Vergeet U immers niet, dat het voor de leugdcommissie een onmogelijke taak is honderden jon gens te begeleiden als er geen elftallei ders zijn. Ik heb het grootste respect voor onze A-junioren en jonge senioren die bereid waren op zaterdag een pupil- lenteam te leiden. Want ook al staan er tientallen volwassenen langs de lijn te kijken hoe alles zich voltrekt, de leiders moeten het toch maar doen. En hoe ple zierig is het niet te zien, dat diezelfde leider nog bereid is de fluit te hanteren als er onverhoopt geen scheidsrechter is. Op dergelijke jonge energieke krachten kan AFC terecht trots zijn. Gaandeweg werd de pupillen-familie groter engezelliger. De gezellige sfeer resulteerde in het initiatief tot het houden van een tafeltennis-toernooi voor pups. en C-junioren op zaterdag 28 de cember. Aan belangstelling en organisatorische medewerking ontbrak het niet. Een woord van lof voor de leider van de C-6, Bob de Neef, die bergen werk ver zette. is hier zeker op zijn plaats. Het was een grandioze dag. Niet minder dan vier tafeltennistafels stonden de spelers tot hun beschikking. Het is altijd vermakelijk, jongens die nauwelijks boven de tafel uit steken, zo fel om de puntjes te zien strijden, daar bij in de gaten gehouden door een aan tal aktieve leden die elkaar regelmatig afwisselden bij het jureren, om stijve nekken te voorkomen. Uiteraard was de prijsuitreiking door onze voorzitter voor de jongens het hoogtepunt. Voetbal Er werd ook nog gevoetbald. Inmid dels had het a-team zich geplaatst als eerste van de afdeling, zodat het aan spraak mocht maken op een plaats in de interregionale competitie. De winterpauze brak aan. Een korte rustpauze voor spelers, maar ook voor de trainers. Buiten onze trainer Kramer, die zich over de selectiegroep ontfermde, dient ook veel hulde toegezwaaid te wor den aan de heren Witteveen, Van de Ven, Tromp en R. Dukker, die elke woensdagmiddag belangeloos opofferden om al onze overige pupillen te trainen. Na enige oefenwedstrijden nam op 15 fe bruari de nieuwe pupillen-competitie een aanvang. Het a-team startte in de hoog ste afdeling en het aantal pupillen werd steeds groter; zonder echter afbreuk te doen aan de intieme sfeer. Integendeel. Als bewijs daarvan het feit dat de lei ders iedere zaterdag na afloop met el kaar een pilsje gingen drinken. Dat zo'n sfeer goede resultaten in de hand werkt zal U duidelijk zijn. Inmiddels telde AFC niet minder dan 170 pupillen die wekelijks „de wei in gingen". Gaandeweg was het eind mei gewor den en liep het seizoen ten einde. Bij de onderlinge competitie was het elftal van Paul Gehring, de Gieren, kampioen ge worden, en eindigde het a-team, begeleid door Tom Swart, in de competitie als derde. Het moest slechts DWS en BI. Wit voor laten gaan, maar stak vereni gingen als Ajax en DCG de loef af. Een resultaat, waarop de spelers terecht heel trots mochten zijn. Het seizoen vond een grandioos sluit stuk in de afscheidsavond voor de pupil len die C-junior werden, waartoe enkele ouders het initiatief genomen hadden. Niet minder dan 70 pupillen kwamen vrijdagavond 30 mei samen met hun ouders naar Goed Genoeg om de kien- avond, muzikaal opgeluisterd door een beatband, tot een groots festijn te ma ken. Het was leuk dat ook het bestuur acte de présence gaf. Mede dankzij de financiële en mate riële steun van vele ouders kon „ouders langs de lijn" beschikken over twee schit terende prijzentafels, dit was werkelijk enorm. Niet alleen de woorden van lof, maar het hele initiatief als blijk van waarde ring is voor alle leiders een stimulans dit werk voort te zetten. Namens de J.C. zeg ik van deze plaats alle ouders die steeds als supporter aan wezig waren, heel veel dank, alsmede de leiders voor het vele werk dat zij voor onze jeugd deden. Moge ik besluiten met een opmerking die ik ook op de afscheidsavond plaatste: namelijk dat ik hoop dat de oud-pupil len het komend seizoen als C-junior met even veel plezier naar Goed Genoeg komen, als vorig seizoen het geval was en dat zij zich in AFC ontplooien op een wijze die een AFC-er waardig is. De nieuwe pupillen wens ik samen met hun leiders veel succes en een fijn sei zoen toe. Piet Pas jr.

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 4