Zero Autolak poolt allen mee, het is voor a.p.c. OTTO NI EU WEN HUIZEN SHtflUÏÏÉtiiïitÈ „(De Silveren Spiegelrr Want alles zal althans wat uw be richtgever betreft normaal voor de Schakel worden voortgezet. Hij zal dus niet voor zichzelf gaan beginnen. Hooguit een kwartiertje eerder van A.F.C. weggaan. (Hoewel hij dat voornemen al jaren achtereen koestert, gelukkig evenwel tevergeefs). Maar misschien is het hem gegeven in de nabije toekomst eens ten voordele van A.F.C. ogenblikken van meditatie te mo gen beleven in het eigen zonnetuintje, beschut door een eigen peperboompje. U hoort er nog wel van. Mis En daar stond dan in de vorige Scha kel een misser van jewelste! De musical „Ja, zo ben je" zou worden opgevoerd op 16, 17 (tweemaal) en 18 januari 1970. Helemaal mis, vrienden. Hoewel vals voorgelicht had uw redakteur beter kun nen weten. Want 18 januari betekent jaardiner en dat zal zo blijven, door de eeuwen heen. De jubileumfestiviteiten in 1970 zullen daar dan ook mee beginnen en onze bloedeigen musical zal worden vertoond in het Esso Motor-Hotel op donderdag 29 januari 1970 (generale voor beperkt publiek), op vrijdag 30 januari (wereld première) en op zaterdag 31 januari (tweemaal). En heel misschien nog op zondag 1 februari 1970. De cast is nu grotendeels gevormd. Alle reflectanten zullen binnenkort be richt krijgen. Alles is nu startklaar. Alleen de musi cal zelf is nog niet geheel voltooid, maar een kniesoor die daar op let Veertien De laatste wedstrijd van het veertien de. Koud. Het vriest reeds. De polaire lucht tast de stembanden aan en in de rust wordt uiteraard bij uitzondering een sigaretje gerookt. Uitbundig gehoest volgt. Opmerking: „Ja jongens, dat voetbal len is de pest voor het roken W.A. Zero Omdat de mens en zeker niet de opgroeiende mens bij brood niet al leen zal leven, gaat (kleine) Adje (in middels 10) wel eens aan de leidende hand van vader mede naar tentoonstel ling en museum. Een forse stap op het culturele pad derhalve, die vermoedelijk wel tot niets zal leiden. Uitleg van kunst is dan niet te ver mijden en gezien de leeftijd van ju nior vooralsnog mogelijk. Hoewel de moderne schilderkunst voor senior steeds meer vraagtekens opwerpt mag worden gesteld, dat het verklaarbare vaderwoord nog toereikend is, maar de moeilijkheden nemen wel toe. Vader heeft begrepen, dat veel picturale arbeid thans in het geheel niets meer voorsteld en dat de toeschouwer er van mag denken wat hij wil. Een vorm van inspraak derhalve. En zo leidde de discussie tenslotte naar het nulpunt lang bereikt van de schilderijlijst sec, waarin de welwil lende kijker zijn eigen schilderij mag verbeelden. Een voorstellingsvermogen, dat al op het toneel wordt nagevolgd. Een zaal vol mensen verbeidt het op gaan van het aoek om vervolgens drie uur lang naar een leeg toneel te staren, waarop naar eigen voorstellingsvermogen de kunst van het drama mag worden ver beeld. Ik heb daar eens verder over doorge dacht, want zo ben ik dan wel. Ook voor andere creativiteiten kan deze methode worden nagevolgd. En wat ligt meer voor de hand dan de transplantatie van de creatieve fantasie naar ons eigen voet balveld. In gesloten gelederen kunnen wij op trekken naar ons hoofdveld, de tribunes gaan bevolken en vervolgens tweemaal drie kwartier voor een leeg veld gaan zitten juichen. Ons eerste elftal, dat in middels boven een kaartje legt, zien wij in onze creatieve fantasie een geweldige wedstrijd spelen, die uiteraard winnend wordt afgesloten. Week in week uit kan deze methode worden volgehouden en het spreekt vanzelf, dat alle clubs in west IA ongeslagen kampioen worden. Iedere supporter ziet zijn club wekelijks een „perfect game" spelen en het cog nacje na afloop smaakt uitstekend, zo zelfs, dat de obers niet meer aan de vraag kunnen voldoen. Geen nood evenwel. Wij verbeelden ons, dat de drankjes worden geserveerd en heffen regelmatig de denkbeeldige kelkjes. Een nadeel blijft evenwel het feit, dat de tribunes, ondanks de nabije overkap ping, koud en vochtig blijven, zodat de conclusie voor de hand ligt. Voortaan blijven wij in de sociëteit zitten en ver beelden ons, dat wij op de tribune zitten te genieten van een fabelachtige partij voetbal. Half werk evenwel, vrienden. Want waartoe dan de vermoeiende tocht naar Goed Genoeg ondernomen! Hoeveel eenvoudiger toch is het ge woon thuis te blijven en ons slechts in te denken, dat wij naar A.F.G. gaan, waar wij in onze droomwereld het eerste elftal opzittend kampioen zien worden. En waar wij na afloop in onze ongebreidelde fantasie de versnaperingen tot ons ne men, daarbij overlopend van wise-cracks en bon mots. Nog één stap slechts scheidt ons van de absolute grens. Waarom thuis in de stoel gezeten blijven. Hoeveel eenvoudi ger en dankbaarder voor de geest zal het zijn eenvoudigweg in bed te blijven lig gen. Met Nico van Til en zijn totale troep en allen die ons lief zijn! Hoewel grenzen er a priori zijn om te overschrijden schrik ik toch wel even terug van deze uiterste consequentie. Halfhartig als ik ben trek ik mij terug. Weg met de kunst! Voortaan weer gewoon naar A.F.C. AD ONDERDELAT ALLE KLEUREN OOK IN SPUITBUSSEN OVERTOOM 515 - TEL. 38 47 80 EETHUISJE KATTEGAT 4 (b/d ronde Lutherse kerk) AMSTERDAM TELEF. 24 65 89 Sfeervolle oud-Hollandse omgeving voor recepties, promoties enz. Speciale Burgemeesterskamer. Zondags geopend. 8

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 8