On dit et datjes Zoenen Dankbetuiging PL1EGER KEUKENS BeQunstiGino van onze advepteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö „Laten we maar naar bed gaan," zei hij. Het was zaterdagavond, half tien; vrij vroeg dus nog, maar hij moest de vol gende ochtend om kwart over negen ver zamelen voor de uitwedstrijd tegen J.W./ N.V.T. 7. „Goed hoor," zei zij, ongeïnteres seerd. Ze had al vanaf negen uur op die aankondiging zitten wachten, want zo ging het elke week. Onder het uitkleden wierp hij nog een tedere blik op zijn voetbaltas (niet met de clubnaam, dat was al weer ouderwets, maar met de naam van een bekende sportzaak), die al die heerlijkheden be vatte, zoals zijn goed ingevette voetbalschoenen, zijn reserveshirtje, dat hij ook bij de uitwedstrijden meenam („je kon nooit weten"), enz. „Welterusten, schat," zei ze, toen ze er goed en wel inlagen; en ze kuste hem op zijn wang. „Truste, hoor," antwoordde hij af wezig. Zijn gedachten waren reeds lang bij de wedstrijden van de volgende dag. Thuis hadden ze destijds met 7-0 ge wonnen en hij had toen vier treffers voor zijn rekening genomen. Hij was middenvoor en aanvoerder van zijn team. In voorgaande jaren had hij nooit een opvallende rol gespeeld, maar dit jaar was dat heel anders ge worden: hij was topscorer met 38 doel punten uit 13 wedstrijden. Met een blos bedacht hij, dat het zoenen daar niet vreemd aan was. Dat zoenen was iets van de laatste tijd; eigenlijk had het pas dit seizoen goed de kop opgestoken. In het begin had hij er raar tegen aan gekeken; in feite vond hij het weerzin wekkend. Maar hij moest zichzelf bekennen, dat hij er gauw aan gewend geraakt was, ja, zich er zelfs heimelijk op verheugde. En zijn produktie was met sprongen gestegen Nu hij er goed over nadacht, vond hij, dat je het zoenen heus niet tot de doel punten hoefde te beperken. Bovendien was het onredelijk tegenover de achter hoedespelers, die immers haast nooit scoorden. Om van de keeper maar te zwijgen. Een goeie pass van de rechtshalf mocht toch best bekroond worden, wat? Die makker deed toch zeker zijn best! Als het spel dan even dood lag, kon je van de gelegenheid profiteren gauw die spelers te feliciteren, die iets goeds met de bal gedaan hadden. En het hoefde toch zeker ook niet alleen bij zoenen te blijven? Wat bij voorbeeld te denken van een beet in het oorlelletje, om maar eens iets te noe men. Kobus, de spil, zou het heerlijk vin den, dat wist bij zo wel. Het zou ook zijn spel zeker ten goede komen. Trouwens, voor de hele teamgeest was het ongetwijfeld belangrijk. Hij, als aan voerder, zou het initiatief moeten ne men, dat stond vast. Hoe zouden de jongen erop reageren? Frits, de individualist van de ploeg, en Geert, de onberekenbare Het zou wel weer even wennen zijn, maar op den duur kon er misschien iets moois uit geboren worden. „Slaap je al?" vroeg zijn vrouw. „Nee." „Waar denk je aan?" „Ik hoop, dat Teun zich geschoren heeft KINKEL Musical Het gaat langzamerhand echt menens worden. Binnen een jaar zal in Buiten- veldert de wereldpremière plaats vinden van de A.F.C.-jubileummusical „Ja, zo ben je". Inmiddels zijn de candidaat-medespe- lenden in de gelegenheid gesteld geweest om (laten wij zeggen) „bun sollicitatie" toe te lichten. Allen, die gevolg gegeven hebben aan de oproep, zullen nader vernemen. Be nevens diegenen, die bericht van ver hindering hebben gezonden. En over circa een maand zullen de repetities een aanvang nemen. In het geniep uiteraard. Want meer dan de titel mag u nog niet weten. O.S.Y. In januari j.l. herdacht O.S.V. het heugelijke feit, dat vijftig jaren terug de club werd opgericht. Onder andere met een uitstekend geredigeerd jubileumor gaan „50 jaar O.S.V.". Onze gelukwensen gaan hier nog gaarne naar deze aloude tegenstander van A.F.C. Moge O.S.V. de weg naar de hoogste amateurafdeling spoedig terug vinden. Ajax Vóór de thuiswedstrijd tegen Benfica speelde Ajax de donderdag ervoor in het Olympisch Stadion tegen A.F.C. Het resultaat kent U: 2-1 voor Ajax. A.F.C. bestond het de leiding te ne men door een fraaie goal van Jos Kemna. Waarna Bennie Muller en Sja- kie Swart Ajax nog juist veilig konden stellen. Gehoorde opmerking over het Mi- chels-beleid. Ajax tegen Benfica en A.F.C.Natuurlijk pakken ze eerst de moeilijkste partij Opmerkelijk evenwel vindt uw re- dakteur het, dat op aanwijzing van Ajax geen clubleden de match mochten bij wonen. Keessie Toegegeven, het heeft weinig met voetbal te maken, maar schaatsenrijden is ook sport en daarom mag daar best wat van in de Schakel in een (ama- teur-)voetbalarme periode. Kees Verkerk is geen wereldkampioen geworden. Aanleiding voor de pers om te spreken van een mislukt seizoen van Kees Verkerk. Dat valt nogal mee, dachten wij zo. In het afgelopen schaatsseizoen brak hij dan toch wel op verbijsterende wijze twee van de vier wereldrecords. De gedachte, dat dat niet voldoende blijkt te zijn, ontmoedigt uw redakteur een beetje. A.V.B. De afdeling Amsterdam van de K.N. V.B. (Emmalaan 10, Amsterdam - oud zuid) bestaat dit jaar 75 jaar. Het begon immers in 1894, dus rekent u maar uit! Er is uiteraard een jubileum comité gevormd. En wie treffen wij daarin aan? Natuurlijk, Nico Holzappel. Een garantie dus voor een passende ju bileumviering. Misschien horen wij er nog wat van. Carnaval Prins Inbraeck de Vijfde heeft zijn op wachting op Goed Genoeg weer ge maakt. En de carnavalshit van het jaar laten schallen. Motto: breek eens in en breek eens uit! Met recht een daverend feest! Met voldoende feestvierders, maar het had den er meer kunnen zijn. Rob Dukker heeft in ieder geval weer even kunnen oefenen. Van hem zult u in de nabije toekomst wel meer vernemen. W.A. Voor de blijken van belangstelling na het overlijden van mijn man Jan van der Pijl, betoond door A.F.C., zeg ik U allen hartelijk dank. Speciaal aan het bestuur voor de krans en aan George Wijnand voor het gevoelvolle artikel in de A.F.C.-Schakel. MIEP VAN DER PIJL plastic uitvoering plaatstalen uitvoering 3

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 3