gandi V/an de redakteur No. 6 Dit is de Schakel die komt binden, De oude club aan d'oude vrinden. Redakteur W. Adriaansz, Vechtstraat 1 75k Amsterdam, tel. 42 63 04 Administrateur: Chr. Schroder, Johan Jongkindstraat 91. Amsterdam, tel. 1527 51 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer, Kanaalstraat 132, Amsterdam, tel. 1807 10 48e Jaargang februari 1969 Winter Geen zinnig mens kan zeggen, hoe het klimaat in Nederland zal zijn op het ogenblik, dat deze Schakel bij U in de bus glijdt. Dus zeker uw redakteur niet. Zeker is slechts, dat op het moment van schrijven van deze regels ons land in de greep van de winter is. Cliché-matig ge zegd, dat wel, maar in deze tijd wordt het taalcliché herontdekt, dus waarom dan niet in De Schakel. Inmiddels heeft uw redakteur verkeerd gegokt. Hij combineerde het december- januari-nummer, uitgaande van de ver onderstelling, dat er dan wel niet of nauwelijks door de amateurs zou worden gevoetbald. Er werd zij het op be perkte schaal wèl gevoetbald. Bij het uitkomen van dit februarinum mer kan worden vastgesteld, dat al thans in de periode tot afsluiting van de kopie er niet werd gevoetbald. Hopelijk is zijn laatste gok wel juist: een overmaat aan kopie in de zomer in verband met het nagestreefde kampioen schap van ons eerste elftal. Dat in deze voetbalschaarse periode het clubleven stagneert kan gelukkig niet worden gezegd. Alle aktiviteiten zijn normaal voortgezet en commissieverga deringen en van bestuur gaan met de normaalste regelmaat door. Waarbij alles gericht blijft op het grote doel: zo sterk mogelijk te staan bij de viering van het 75-jarig jubileum. En u weet allen wat dat voor de A.F.C.-er betekent! Het hoogst bereikbare doel in de vaderlandse amateur-voetbalcompetitie! Schakel In het voorgaande werd al iets gezegd van de A.F.C.-Schakel. Daar dient nog iets aan toegevoegd te worden. Het stre ven van uw redakteur is erop gericht ge weest De Schakel steeds per de derde vrijdag van de maand te laten verschij nen en in zijn overmoed heeft hij daar van al eerder in deze kolommen bericht gegeven. Het is evenwel niet mogelijk gebleken. Cumulatie van periodieken bij drukker en zetter hebben het verhinderd. Zodat wij noodgedwongen weer terug moeten naar de oude formule: verschijning van De A.F.C.-Schakel per de vierde vrijdag van de maand. Voor medewerkers houdt dat in, dat kopie voortaan steeds per de tweede vrijdag van iedere maand in het bezit dient te komen van de redaktie. In het wekelijkse bulletin zal zo nu en dan een herinnering daaraan verschijnen. Inmiddels zijn die medewerkers dit maal weer present, waarbij de redaktie gaarne rekening heeft gehouden met het gerechtvaardigde verlangen iets meer over voetbal geïnformeerd te wor den. Soms vergeten wij dat wel eens. Dat wij ook nog voetbalclub zijn. Een overzicht „Van de groene vel den", van de hand van Chris Schroder, treft u dan ook weer aan. De vaste fa milie-rubriek A.F.-Cedilles heeft een plaats gevonden en blijft voor uitbrei ding (althans naar het oordeel van uw redakteur) vatbaar. De „Ditjes en datjes" behoren even eens tot het vaste repertoire, evenals de „Mixed Pickles" van Jo Wijnand. Met laatstgenoemde keek ditmaal diens sobat Jb. van Nek even in het ver leden, getuige zijn „Oude Doos". Charlie geeft een winterse impressie van Goed Genoeg en een nieuwe mede werker (Kinkel) borduurt nog even voort over het geruchtmakende onderwerp „zoenen". Afdakkie Aparte vermelding verdient toch wel de aktie „Om een afdakkie", die beoogt de gelden te fourneren voor de over kapping van onze tweede tribune. Het tweemanschap Gerard van Poorten en Marcel Koster heeft zich reeds op vele manieren aan u gepresenteerd. De vele „reclame-borden" rondom ons hoofdveld getuigen er onder meer van. Clubteke naar Lex Rimini liet zich evenmin on betuigd. Zijn stijlvolle afbeeldingen zijn u bekend, maar misschien wist u niet, dat Lex er achter zit. Namen zijn in dit verband eigenlijk ook niet zo belangrijk. Als u maar „afkomt", dan komt dat dak wel klaar. En daar gaat het ons toch allemaal om! W. ADRIAANSZ. de Italiaanse keukea Imp. gebr. plieger Heerlen, amsterdam

Schakels (clubbladen) | 1969 | | pagina 1