cgsncdi Ij JAC. SCHOT Redactioneel Relaas Resultaten van de groene velden PLIEGER KEUKENS poolt allen mee, het is voor a.f.c. Onderhoud - verkoop Sarphatistraat 34 Amsterdam-centrum Telefoon 5 2 9 1 0 J. Timman lid bondsbestuur Een hartelijke gelukwens aan ons lid. Jan Timman, die de eer ten deel is gevallen bij enkele kandidaatsstelling tot lid van het KNVB-bestuur te zijn ge kozen. Het werd méér dan tijd, dat West I een vertegenwoordiger kreeg in de grote bond, ja, een tweede zetel zou be paald geen overdaad zijn. Intussen onze hartelijke gelukwensen aan Jan Timman, die wij tevens veel succes toewensen bij de vervulling van zijn taak. Deze „Schakel" telt voldoende berich ten van de groene velden. Nog niet alle aanvoerders hebben gevolg gegeven aan mijn verzoek, maar ik ben er van over tuigd dat ook de aanvoerders, die nog verstek hebben laten gaan, in een vol gende „Schakel" acte de présence zullen geven. Het goede voorbeeld is nu gege ven. Een goed voorbeeld hoe gezellig een clubavond kan zijn en hoeveel leden deze clubavond bezoeken, is de laatste weken eveneens gegeven. Dat dit voor een groot deel te danken is aan het ijve rige driemanschap Martin Duinker, Otto v. d. Heul en Chris Schroder (de laatste onlangs verrijkt met een tweede aanko mende voetballer, Rob genaamd) is ze ker. De vier-vijfkamp, die deze drie le den van de pers- en propagandacom- missie op touw hebben gezet, valt bij vele leden in goede smaak en dwingt bewondering voor hun activiteiten af. Respect ook voor ons lid Arnold Bos die samen met de heer J. v. d. Hoogen de „Goed Genoeg"-rally organiseerde. Jan Steensma vertolkte de dankbare ge voelens van velen door zaterdagavond 21 oktober Bos en v. d. Hoogen na afloop van de rally (80 equipes!!) in het bijzon der namens A.B.C. en de sociëteit te be danken voor hun vele werk. Bij de redactie kwamen diverse reac ties binnen op mijn artikel in de vorige Schakel" inzage „Jong en Oud". Mede i:i verband met de plaatsruimte heb ik mij wat deze reacties betreft, beperkt tot een artikel van ons erelid Jb. van Nek die op alle facetten van het vraagstuk ingaat. De heer Van Nek schrijft mij P. M. Versluys f Deze maand is overleden ons oud-lid Pirn Versluys, tientallen jaren geleden een zeer bekend speler van ons eerste elftal, eerst als linkshalf, later als doel man. Speciaal zijn ingooien was ver maard. Hij wierp bij een ingooi in de buurt van de doellijn de bal met gemak in het doelgebied. Nu is hij op 77-jarige leeftijd heengegaan. Onze deelneming gaat uit naar zijn echtgenote. Moge hij in vrede rusten. HENK KAPPELHOFF onder de kop: „De bestuurlijke toekomst van AFC" het volgende: „Het artikel op blz. 2, (47e jaargang no. 1 van augustus 1967) heeft mij zeer getroffen en na rijp beraad en overleg heb ik besloten hierop toch te reageren, omdat ik het met de inhoud niet eens ben. In uw artikel wordt gesteld, dat de jongeren geen tijd hebben zich voor de vereniging in te spannen, omdat zij nog een maatschappelijke positie moeten op bouwen. Het omgekeerde is het geval. Er zijn met gemak tientallen voorbeelden te noemen van jonge bestuursleden tus sen 20 en 30 jaar, die allen vroeger geen positie hadden en die nog moesten op bouwen en die kans hebben gezien spor tief werk en bestuurswerk te verrichten gedurende hun carrière-opbouw. Voor de hand weg zijn voorbeelden hiervan: Jo Wijnand, Dick Bessem, Wil ly Brusse, wijlen Lou Woudstra, Henk Kappelhoff, Ger.ird van Nigtevegt en ondergetekende. Juist mijn opvatting is, dat jongeren in en door A.F.C. met hun activiteiten op sport en bestuurlijk ge bied aan een carrière werken en ik neem gaarne aan iedereen die dit bestrijdt uit te nodigen bij mij thuis te komen en vroegere Schakels door te nemen en met naam en toenaam duidelijk vast te stel len hoe de ontwikkeling is geweest. Zeer terecht zoekt het bestuur leden tussen 25 en 40 jaar, die geleidelijk aan het bestuurwerk overnemen. A.F.C. is een grote vereniging geworden, moet krachtig geleid worden en wil zij haar goede positie handhaven, zal zij altijd moeten uitzien naar een goede opleiding de Italiaanse keuken Imps gebr. plieger heerlen, amsterdam van spelers en goede opleiding van a.s. bestuursleden. Bepaald onaangenaam heeft mij ge troffen, dat in uw artikel verwezen wordt naar de klaverjassers, waartoe ik dan wel niet behoor, maar waarbij ik binnen afzienbare tijd ook zal behoren. Deze mensen komen inderdaad op door deweekse middagen bij elkaar, maar ve len daarvan hebben een goede carrière in de Maatschappij achter de rug, velen werkten in commissie-verband en be- stuursverband voor A.F.C. en zij mogen gerust klaverjassen. Mijn mening is, dat juist zij degenen zijn die over vrije tijd beschikken, maar niet meer de aangewe zen mensen zijn om A.F.C. dynamisch verder te leiden. Zij juist moeten zoeken naar goede opvolgers. Geachte redactie, ik hoop niet, dat u het mij kwalijk zult nemen, maar dit artikel is mij uit het hart gegrepen." Tot zover de heer Van Nek. Ik wil hieraan graag het volgende toevoegen: De intentie van mijn artikel was anders dan men hieruit begrepen heeft. Uit de zinsnede „dat mijn waardering voor jon gere leden die zich voor de club inzetten, iets hoger is" blijkt al dat het geenszins mijn bedoeling was, jongeren af te raden zich te wijden aan organisatorische werkzaamheden. Ik heb alleen de nadruk willen leggen op de factor „tijd" en in dat verband moet men ook mijn opmer king over „klaverjassen" zien die ik stel lig niet onaangenaam heb bedoeld. Niets zal mij liever zijn dan dat jongeren, uiteraard als de tijdfactor geen roet in hun A.F.C. eten gooit, zich inzetten voor de club. Mag uw, juist 31 jaar jong geworden redacteur zo onbeschei den zijn zichzelf als een van de voor beelden voor zijn leeftijdgenoten te noe men? HANS DE BIE P.S. Tegen Z.V.V. werd de eerste neder laag geleden door het eerste: 12. Zon dag van D.C.G. winnen, jongens! Vanaf deze „Schakel" zult u elke maand de resultaten door mij voorgeschoteld krijgen. Hoofdzakelijk zal ik u een beeld trachten te geven van de behaalde resul taten een en ander weergegeven met veel plastic uitvoering plaatstalen uitvoering cijfermateriaal. Deze resultaten van de groene velden in een nieuw jasje, zijn bijgewerkt tot en met zondag 15/10. Tot die datum zijn in het betaalde voetbal en de le klasse amateurs slechts 12 van de 130 verenigingen nog zonder nederlaag. T.w. Feijenoord, SVV en Alkmaar, CVV, Emmen, Sneek, Zwaagwesteinde, Tref fers, Hengelo, Enschede, Sparta '25 en AFC. Zoals u bekend heeft AFC slechts 6 tegengoals. Slechts de verenigingen Ajax, Hermes DVS, HRC, Emmen. Treffers, Enschede, Sparta '25 hebben minder doelpunten tegen. 2

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 2