JAC. SCHOT cgami=li Redactioneel Relaas Een getraind zat telt voor twee Onderhoud - verkoop Sarphatistr aat 34 Amsterdam-centrum Telefoon 5 2 9 1 0 DE SELL KEUKEN pooLt allen mee, het is voor A.f.c. Deze „Schakel" is de eerste zonder Jan Steensma. Nadat Jan tien jaar lang het clubblad heeft geredigeerd, heeft hij er een streep achter gezet. Jan heeft een niet geringe prestatie op zijn naam staan. Het redigeren van een blad als de „AFC- Schakel" is geen gemakkelijke opgave, vooral bij een zo kritische lezerskring als de AFC-gemeenschap. Ook Jan heeft kritiek ondervonden op zijn beleid als Schakelredacteur. Kritiek die hij groot moedig heeft geïncasseerd waarbij hij van de instelling uitging dat het zijn hob by was. Een juiste instelling in vereni gingsverband. Ga je immers zwaar tillen aan kritiek dan wordt het een ergernis, waardoor de hobby bepaald geen aan genaam tijdverdrijf meer is en je er beter mee kan stoppen. Wat je in verenigings verband ook doet, aanleiding voor kritiek is er altijd. Als die kritiek maar niet wil lens en wetens gezocht is en dat maken we in AFC helaas nog wel eens mee. In één van de vorige „Schakels" heeft voorzitter Kappelhoff er bij de vooral jeugdige leden op aangedrongen een functie in AFC te gaan bezetten. Er zou den teveel ouderen zijn die zich voor de club inzetten. Dat is natuurlijk wel waar, maar men mag beslist niet vergeten dat het over het algemeen met name de jon gere leden zijn, die weinig tijd hebben zich voor de vereniging in te spannen. Omdat zij nog een maatschappelijke po sitie moeten opbouwen, omdat zij het zich nog niet kunnen permiteren een be paalde hoeveelheid vrije tijd aan hun vereniging te geven. Voor de oudere le den in AFC, die maatschappelijk volko men „gesetteld" zijn, is het natuurlijk gemakkelijk om bijvoorbeeld een be stuursfunctie te aanvaarden. Zij hebben carrière gemaakt en hebben niet meer de zorg om zich in de maatschappij goed te plaatsen. Zij beschikken over aanmerke lijk meer vrije tijd als de jongeren kijkt u maar eens naar de klaverjassers op door-de-weekse-middagen in het club gebouw en kunnen daarom met een veel grotere bereidwilligheid een functie in de club aannemen. Natuurlijk heb ik grote bewondering voor deze oudere functionarissen, maar als u het mij op de man af vraagt, reikt mijn waardering voor jongere leden die zich voor de club inzetten, nog wel iets hoger. Deze „Schakel" bevat nog niet zoveel interessante stof. Het seizoen moet nog beginnen. Wèl belangwekkend is een deel van de historische rubriek „Mixed Pick les", samengesteld door Jo Wijnand. Een artikel over sponsors in de sport, waarin Wijnand onverbloemd zijn afkeurende mening uitspreekt over het feit dat de honkballers van ABC met reclame op hun trainingspakken lopen. Die mening mag Jo Wijnand natuurlijk hebben, hij mag die mening zelfs in de „Schakel" pu bliceren. Als u maar niet denkt dat op name van een artikel in de „Schakel" al tijd inhoudt dat de redactie van het blad er geheel mee instemt. En dat is met na me het geval met het artikel van Wijnand over de sponsors in de sport. Het is maar dat u het weet. Jo Wijnand heeft veel gelijk, heel veel zelfs, maar volgens mij in dit geval zeker niet. Volgens mij, zeg ik er nadrukkelijk bij. Ik hoop hem in de volgende „Schakel" van repliek te kunnen dienen. Mag ik tenslotte mijn verlanglijstje voor het komende seizoen aan u voorleg gen? Ten eerste hoop ik op de landelijke titel voor het eei te elftal, waaraan ik onmiddellijk toevoeg dat dat gezanik dat je zo af en toe in onze vereniging hoort van „we kunnen beter geen kampioen worden, want je krijgt zo'n terugslag en het voetbalseizoen duurt zo lang", liever niet meer hoor. Ik vind dit een zeer kwa lijke tendens onder een aantal leden. Re den waarom ik het „gezanik" noem. Ten tweede hoop ik dat meer AFC-ers aan de sporttoto zullen deelnemen. Of laat ik het zo stellen: echt meedoen of helemaal niet mee deen. Daarmee doel ik op de grote schare leden lie wél een registratie- kaart invullen, maar het verder wel ge loven. Waarmee zij hun club enkel maar op kosten jagen, omdat het gehele be drag aan registratiekosten aan de toto moet worden afgedragen. Bent u dus echt niet van plan om het komende sei zoen totoformulieren in te vullen, laat dan het invullen van een registratiekaart ook maar achterwege. Punt drie van mijn verlanglijstje betreft het zo zonder meer wegblijven door spelers bij de wed strijden. Enkele lagere teams hebben het vorige seizoen hierdoor wel grote moei lijkheden gehad. Is een speler niet be schikbaar, dat is heus wel mogelijk, laat het dan weten aan de desbetreffende commissie. En aan de elftalcommissie zou ik willen adviseren, als een speler zijn meest elementaire verplichtingen niet nakomt, schop hem er voorgoed uit. Tenslotte hoop ik op de aanwezigheid van veel AFC-ers bij het komende AROL-bekertoernooi. Dus mensen, laat die semi-profwed- strijd in het Olympisch stadion zondag 3 september lopen en kom naar de Boe lelaan. Ook die spelers, die het vorig jaar op de tweede AROL-dag op de tribunes van het Stadion zaten. HANS DE BIE gebr. plieger heerlen, amsterdam Hardnekkige geruchten Het nieuwe seizoen spelen de zatten één, twee en drie een klasse hoger dan het vorig seizoen. Voor sa twee houdt dat in dat de hoogste KNVB-reserveklasse is bereikt, sateen en satrois kunnen nog maar één klasse hoger. Reeds nu zijn er hardnekkige geruchten dat dit of vol gend seizoen in verband met de verdere opbouw van het zaterdag KNVB-voetbal een reserve tweede klasse gevormd zal worden in ons district West I. Hierdoor zou er versterkte promotie zijn en wel van de drie hoogst eindigende elftallen per afdeling van tien. Ook voor sateen zou een versterkte promotie gelden nl. van twee elftallen per afdeling van 11 clubs. Aanleiding hiervoor zou zijn de gewenste vorming van twee landelijke eerste klassen na het seizoen 1969/1970 (een amateurtopsclectie die de zondag- amateurs helaas niet willen vormen Mochten de zatten ooit van de promotie faciliteiten gebruik maken dan zal het ook niet vreemd zijn de zondagslogan over te neinen: A.F.C. kampioen van Nederland! Dit seizoen komt de nadruk te liggen op satrois en sakat. Sateen en satwee moeten bewijzen in de hoogste klasse normaal mee te kunnen komen, satrois kan ons zevende KNVB elftal(l) worden, sakat kan door de opschuiving van spe lers de onderste regionen definitief ver laten. Voor vijf zattenelftallen zijn dit jaar nog geen spelers genoeg om regel matig in competitieverband uit te ko men, daarom zal dit vijfde team slechts dan vriendschappelijk spelen als alle spelers beschikbaar zijn. Ik voorzie dat het voor satrois moei lijk zal zijn in één seizoen de KNVB te bereiken, temeer indien sateen en satwee eventueel toch in de buurt van promotie plaatsen komen. Satrois heeft evenals de andere A.F.C.-elftallen capaciteiten vol doende) in het afgelopen seizoen speel den satrapen regelmatig in satwee zon der dat dit bepaald verzwakkend werkte), alleen aan de conditie ontbreekt het steeds meer naarmate het eind van een seizoen nadert. De reden ligt voor de hand: eik jaar weer bij de aanvang van de italiaanse keuken Impi gebr. plieger Heerlen, amsterdam O

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 2