SSI ■Ml man mm m mt *m-jm m t b Le Quatorze Jufllet Dank Nol Kuikens Fa. FRED SAX J. SUURBEEK Vrijbloed Transport poolt Allen mee, het is voor a.p.c. een magisch misverstand voltrok die zich namelijk met twee politie-motoren vooraf per auto. Een interessante ervaring was het te zien, hoe zelf gezeten op de tribune menig clubgenoot de toegang tot de „overdekte" door Zeeuwse suppoosten werd geweigerd, ondanks hoofdstedelijke bedreiging als „weet je eigenlijk wel wie ik ben", met de daarbij behorende pro fessionele mimiek. Na de nederlaag tenslotte uithuilen in de tent. Waarna afbraak en aansluitend koffie in „Le Mar", volgens mijn Wal- cherse krant „een centrum van sfeer en gezelligheid", of naar keuze „am biance pleine d'intimité/cosy atmosphere of rafined comfort/Zentrum der Stim- mung und Gemütlichkeit". Maar de vermoeidheid had het inmid dels gewonnen van de „Gemütlichkeit". En buiten klonk uit Zeeuwse pubertei- nen de befaamde kreet: „Middelburg cha cha cha", voor deze gelegenheid aangevuld met: „A.F.C. ha ha ha". Dat was te veel op de Middelburgse Markt, zodat het met de „Stimmung" nu ook gedaan was. Want Jo Wijnand zei het al in Else- viers Weekblad: „A.F.C.'ers zijn per de finitie kleurenblind" Ad Onderdelat President de Gaulle ziet op de Champs Elysees zijn troepen voorbij marcheren. Met de blik van een veldheer bekijkt hij zijn mensen met wie hij Frankrijk in stand moet houden. De veertiende juli: Voorzitter Kappelhoff ziet aan de De Boelelaan zijn leden zitten. Met de blik van een veldheer bekijkt hij zijn men sen met wie hij A.F.C. in stand moet houden. Flet Franse staatshoofd kijkt met welbehagen naar de duizende mili tairen die met veel élan hun wapens la ten kletteren. Flet Amsterdamse vereni- gingshoofd kijkt met welbehagen naar de tientallen leden die met veel élan hun glazen laten klinken. De Gaulle is te vreden. Hij is er in geslaagd zijn land een toonaangevende rol in Europa te bezorgen. Kappelhoff is tevreden. Hij is er in geslaagd zijn club een toonaange vende rol in Nederland te bezorgen. Rechts en links van de Gaulle zijn mi nisters met wie hij de regering vormt. Rechts en links van Kappelhoff zijn be- stuurderen met wie hij de leiding van A.F.C. vormt. Op de eerste rij, niet ver van de Gaulle, de Franse oudgedienden. De mannen die grote verdiensten hebben voor hun land. De mannen, die jarenlang een grote rol hebben gespeeld in de historie van Frankrijk. Op de eerste rij niet ver van Kappelhoff, de oudgedien den van A.F.C. De mannen, die jaren lang een grote rol hebben gespeeld in de historie van A.F.C. Op de Champs Elysees zit een wel zeer bejaarde oudstrijder, die, nadat hij jarenlang zijn land had gediend, in den vreemde heeft geleefd. Hij krijgt een welverdiende onderscheiding. President De Gaulle doet iets wat velen verrast. Hij verlaat zijn ere-zetel en speldt de oudstrijder persoonlijk een ere-kruis op de revers. Het feit dat de president zijn plaats verlaat en naar de oudstrijder zelf toekomt, bewijst zijn grote waardering voor diens prestaties. Ministerraad en militairen applaudisseren met enthousias me. Aan de De Boelelaan zit een wel zeer bejaarde oud-functionaris, die, na dat hij jarenlang zijn club had gediend, in den vreemde heeft geleefd. Hij krijgt een welverdiende onderscheiding. Voor zitter Kappelhoff doet iets wat velen verrast. Hij verlaat zijn erezetel en speldt de oud functionaris persoonlijk een erekruis op de revers. Het feit dat de voorzitter zijn plaats verlaat en naar de oud-functionaris zelf toekomt, be wijst zijn grote waardering voor diens prestaties. Bestuur en leden applaudisse ren met enthousiasme. President de Gaulle heeft nog een verrassing in petto. Een nog niet zo oude strijder mag voor de president verschij nen en ontvangt het diploma verbonden aan het legioen van eer. De strijder heeft vele jaren het regeringsblad gere digeerd, heeft door middel van een staatsloterij veel geld in de schatkist la ten komen en heeft met name in de andere landen veel propaganda voor zijn land gemaakt. Daarnaast is deze oud-strijder een aantal jaren vice-presi dent van Frankrijk geweest. De strijder is duidelijk onder de indruk. Voorzitter Kappelhoff heeft nog een verrassing in petto. Een nog niet zo oud lid mag voor de voorzitter verschijnen en ontvangt het diploma verbonden aan het lidmaatschap van verdienste. Het lid heeft vele jaren het clubblad geredigeerd, heeft door middel van de sporttoto veel geld in de verenigingskas laten komen en heeft met name in de andere verenigingen veel propaganda voor zijn club gemaakt. Daarnaast is dit lid een aantal jaren vice-voorzitter van A.F.C. geweest. Het lid is duidelijk on der de indruk. President de Gaulle is een slim man. Als een afgevaardigde hem een vraag stelt over de staatsfinanciering, ant woordt de president, dat hij hierover niet zo lang wil uitwijden omdat de materie zo ingewikkeld is. De president heeft de zaak goed in handen. Voor zitter Kappelhoff is een slim man. Als een lid hem een vraag stelt over de verenigingsfinanciering antwoordt de voorzitter dat hij hierover niet zo lang wil uitwijden omdat de materie zo inge wikkeld is. De voorzitter heeft de zaak goed in handen. De militaire parade is afgelopen. De soldaten verspreiden zich over de Champs Elysees. President de Gaulle kijkt zijn mannen na. Hij is meer dan tevreden. Voor zeker één jaar zal hij Frankrijk weer leiden. De jaarvergade ring is afgelopen. De leden verspreiden zich door het clubgebouw. Voorzitter Kappelhoff kijkt zijn leden na. Hij is meer dan tevreden. Voor zeker één jaar zal hij AFC weer leiden. Plagiarus Nol Kuikens, Rob Brouwer en Rob Duis en hun respectievelijke echtgeno ten danken alle A.F.C.'ers langs deze weg voor de enorme belangstelling en prachtige cadeaus, welke zij ter gelegen heid van hun huwelijk mochten ontvan gen. Voor rijwielen en bromfietsen naar Vertrouwde service MOBYLETTE EEG - PUCH PEUGEOT - MAGNEET Geulstraat 1 5, Amsterdam-Z. Tel. 71 21 90 N.Z. Voorburgwal 141, Amsterdam, telefoon 247272 OFFICIAL REMINGTON DEALER Remington Cicero f. 235- VOOR AL UW TRANSPORTEN EN VERHUIZINGEN ZWANENBURG - IJWEG 40 Tel. (02907) 57 54

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 8