marshall U BOOTEE'S Emergo, na geworstel IN DIVERSE KLEUREN EN PRIJSKLASSEN •fbt -6e£teh. sA&es- DE SELL KEUKEN BeQunstiGinq van onze aöveRteeRöeps, houöt öe schakeL in stanö Zeilstraat 44-46 Scheldestraat 8 Tussenmeer 48 AMSTERDAM - BEVERWIJK LEEUWARDEN Eerst kende de scheidsrechter een doelpunt toe, maar op advies van de Z.P.C.-grensrechter keurde hij het later toch af. De spelregels zijn juist toege past, maar de onaangename smaak is gebleven. En toch was Z.P.C. blij. Toto (I) Mogen wij u opwekken de gele kaart voor het volgende seizoen in te leveren. De heer Kalk zal uw ƒ1,50 en de kaart gaarne in ontvangst neinen. Toto (II) Voor de ophaaldienst voor deze toto, die vorig jaar ook weer een aanzienlijk bedrag in A.F.C.'s kas wist te doen vloeien, worden nog enkele vrijwilligers gezocht. Het kost u vrijdagsavonds 1 y/i uur. Van plm. 6 uur tot plm. half acht bent u in de weer. Wie heeft deze anderhalf uur vrij en over voor A.F.C.? Melden bij Hans Geusebroek, Gerlof Wielinga of Jan Steensma. Adios Muchachos Het kost altijd moeite om werk, dat men een aantal jaren heeft verricht en met veel genoegen heeft verricht, neer te leggen. Na een dergelijke tamelijk lan ge periode raakt men toch onwillekeu rig wat uitgeknepen en allicht zal een andere functionaris wat nieuwe ideetjes hebben. Dat geldt vooral voor een club blad-redacteur. Vandaar, dat ik hierbij afscheid van u neem. Ik dank u allen voor de aandacht mij geschonken en velen van u voor de ondervonden me dewerking. Ik wens mijn opvolger Hans de Bie veel succes en dezelfde plezierige samenwerking met Jan Meyer en Otto van der Heul. Gegroet. Record? Otto van Rijn, tweede penningmeester van A.F.C., zag kans het gesloten boek jaar te beëindigen met een achterstand van 620,op een totaal te innen contributiebedrag van rond 37.000, Bravo. Benoemingen Voorzitter Kappelhoff benoemde de heren E. en J. van Gessel tot A.F.C.- ridder wegens hun 50-jarig lidmaat schap. J. Tj. Steensma werd tot Lid van Ver dienste benoemd. Eer Onze makkers Peter van der Valk en Theo Husers werden uitgenodigd voor de training van het U.E.F.A.-elftal. Edwin Geluk gaat hoogstwaarschijnlijk met het Nederlandse Honkbal-Jeugd- negental naar het Europese Tournooi in Rome. J. T. S. Omdat ik A.F.C. met u graag op de historische Zeeuwse toer wilde vergezellen, heb ik mij met gade en Adje (8) reeds op zaterdag 17 juni j.l. voor de match Middelburg-A.F.C. inge blikt. Het was uiteraard geen toeval, dat wij een dag vóór de strijd afzakten. U kent mijn grondigee aanpak: ook als waarnemer is een ruime voorbereiding wenselijk. Waarbij de gelegenheid gebo den wordt door een maximale opname van locale cultuur de geest te sterken. Met Hildebrand ben ik van mening, dat eenvoudige genoegens ook genoe gens zijn, zodat ik na aankomst in het lieve Middelburg op de Ijsbaan de tent voor nachtverblijf gesteld heb. Waarop ik als letterlievende mij een exemplaar aanschafte van de „Kampkrant voor Walcheren en de Bevelanden". Teleurstellend daarin was een aan merkelijke hoeveelheid waterstanden, die mij een weinig bemoedigend begin voor kampeergenot leken, maar de verdere lectuur bleek voldoende boeiend voor verdrijving van de twijfel. De omslag reeds beloofde een opgenomen lijst met „evenementen in de komende week", een toezegging, die op pagina 3 werd waar gemaakt. Het zal begrijpelijk zijn, dat ik daar het eerst in toefde, want princi pieel stel ik mij altijd gaarne open voor nieuwe ervaring. Uit een keur van evenementen noem ik voor u: verlichting van stadhuis, abdij en monumenten; carillonbespeling van wel menige toren; touwtrekken en zak- lopen op welhaast alle Zeeuwse stran den. Uit de veelheid van aanbiedingen was de keuze moeilijk, maar een „nacht omnium voor nieuwelingen" leek mij wel opwindend. Het nachtelijk gestoei bleek zich evenwel op de fiets af te spe len en bovendien kwam ik er als ouder ling niet voor in aanmerking. Het werd dus een bierhuis, waarin ik het verhaal vernam van wijlen een in goede Vlissinger borst, die na een voor beeldig leven van naastenliefde en ar moede in de stad van zijn zegenrijke leven ter gedachtenis in steen werd op gericht. Middelburgse rivalen stelden echter vast, dat dit huldebetoon wel wat aan de late kant was, gezien de honger van de weldoener in zijn laatste levens jaren. Waarop de Middelburgers in Vlis- singen een brood kochten en het in de armen van het standbeeld legden Maar terug weer naar de krant voor Walcheren en de Bevelanden. In de ru briek „Dit gebeurde in een week" werd als nieuws van zaterdag 10 juni 1967 in één alinea dit voor het nageslacht vast gelegd: „President Nasser verklaart te zullen aanblijven; Middelburg wint de eerste wedstrijd in de finale van het landskampioenschap voor amateurs met 2-0 van AFC". In een bijdrage over een te vormen cultuurcentrum te Veere lezen wij over dee Grote Kerk aldaar: „Tot voor kort was er vooral 's zomers nog wel enige bedrijvigheid in de kerk: een gids leidde de bezoekers rond en vertelde honderd uit over de dom. Maar ook daaraan is een eind gekomen, nu de man is over leden. Thans dient de kerk nog alleen als opslagplaats voor een aantal huif karren". Sportvissers onder U meld ik het ver schil tussen: a) een gewone hengel, en b) een speciale hengel. Een gewone hengel blijkt te zijn „een roede, al dan niet voorzien van een opwindmechanis- me, een aan deze roede bevestigde lijn of snoer, al dan niet voorzien van één of meer dobbers en voorzien van niet meer dan 3 haken". En de speciale hengel is dan (dit ter vermijding van misverstand) „elke andere hengel, dan die onder a) genoemd, dus een hengel met meer dan 3 haken, een peur, etc.". Veelbelovend zijn ook de advertenties. Op naar de boekhandelaar voor „een humoristisch boekje met schetsen van de waterkant (vier gulden vijfentachtig of tewel 63 frankskes)". En dames, opge let: „Jeugd, Schoonheid, Charme" wor den beleefd aanbevolen door drogisterij De Gaper. Naar u ziet zit aan het geoefend be zoeken van een voetbalwedstrijd meer vast dan zo op het eerste gezicht wel lijkt. Twijfelt u echter niet aan het feit van mijn bijwoning van Middelburg- A.F.C. Uit bescheidenheid wil ik niet uitweiden over mijn (in-)tocht op het Nadorst-voetbalveld. Ten gevolge van gebr. plieger heerlen, Amsterdam 7

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 7