Van de brug PLIEGER KEUKENS Dit is de Schakel die komt hinden De oude club aan d'oude vrinden. Redaktie: J. T. Steensma. De Boelelaan 467. Amsterdam - z.. tel. 424941 H. de Bie. Camera Obscuralaan 216. Amstelveen, tel. 0 2964-18278 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 1 5 3. Amsterdam-z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer, Kanaalstraat 132. Telefoon 180710, Amsterdam-^ 46e Jaargang juli 1967 No. 11 Het seizoen 1966/ 67 is een van de al- lerbeste die AFC althans wat het eer ste elftal betreft ooit heeft gekend. Ik zal mij niet wa gen aan vergelijkin gen, want daarvoor is er in de Neder landse voetbalcon stellatie te veel ver anderd. Maar wij moeten toch wel te ruggaan tot de jaren 1917/18 en 1918/ 19, dacht ik, om evenveel belangstel ling te vinden voor de verrichtingen van onze club. Want behalve, dat ons wakkere eerste elftal een uitstekende in druk heeft gemaakt in de kampioens competitie, mag ook als een groot winst punt worden beschouwd, dat pers, radio en televisie weer aandacht hebben ge schonken aan onze A.F.C. Al zijn wij dan geen club, die graag aan de weg plastic uitvoering plaatstalen uitvoering timmert, toch dient te worden erkend, dat wij die publiciteit best kunnen ge bruiken. Men spreekt weer over A.F.C. Middelburg is verdiend landskampioen geworden en ook vanaf deze plaats wensen wij onze Zeeuwse vrienden nog eens van harte geluk met het behalen van de hoogste titel bij de amateurs. Fij ne, sportieve wedstrijden hebben wij ge speeld, waarin Middelburg een uitzon derlijk goede conditie bleek te bezitten en doorslaggevend uiteraard beter gebruik wist te maken van de kansen. In technisch opzicht was ons elftal wat beter. Als wij nu eens terugzien naar 1963 het jaar, waarin wij voor de eerste maal kampioen van West I werden dan meen ik, dat wij er nu in 1967 héél wat beter voorstaan. In 1963 een moor dende kampioenscompetitie van 10 wed strijden, waarvan sommige in zomer hitte moesten worden gespeeld. Resul taat: de helden waren allen vermoeid, hetgeen duidelijk tot uiting kwam in de prestaties van het volgend seizoen. Thans: zes wedstrijden met twee rust- zondagen. Een uitstekende oefening, waarbij de goede vorm die ons elftal wist te bereiken vèr uitstak boven de competitie vorm. Van voetbalmoeheid is thans geen sprake; wel is er een ge voel van diepe bevrediging, dat wij het dit jaar zover hebben weten te brengen en het vaste voornemen bestaat, het vol gend jaar nog eens over te doen en dan, gesteund door grotere routine, wie weet met nog beter resultaat. Maar dan zal er volgend jaar heel wat moeten gebeuren. Maar met dit fijne stel spe lers, met deze trainer en met deze E.C. durf ik te zeggen: ik ben optimist! Het was een heerlijk seizoen, vol spanning en veel voetbalvreugde. Namens onze ge hele vereniging dank ik spelers en re serves voor hun inzet en voor wat zij duizenden hebben geboden. En nu: een fijne vakantie met mooi weer en tot ziens in augustus. Een volledig pro gramma oefenwedstrijden ligt al klaar. Henk Kappelhoff Deze maand werd A.F.C. op geschrikt door de tijding van het overlijden van onze masseur, de heer Muller. De heer Muller was A.F.C. zeer toegewijd. Tijdens de slopende competitie om het Kam pioenschap van Nederland in 1963 en zo ook weer in de afgelopen maanden vonden onze spelers heel veel baat bij zijn kunde. A.F.C. verliest in hem een goede vriend en wenst de familie Muller alle kracht om het verlies te boven te komen.

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 1