ik heb tik. in oude-of jonge ylek poolt Allen mee, het is voor A.f.c. Vert J G DE VRIES. WETERINGSCHANS 59 AMSTERDAM. TEL 235041 Overbluft Lees ik in het Parool van enkele we ken geleden dat onze vroegere eerste elftal-speler Co Onsman tijdens de wed strijd tussen Sparta, waarvoor hij nu de kleuren verdedigd, en A.D.O. in Den Haag overbluft was. Schrijft Parool's verslaggever: „Co Onsman stond in de kleedkamer van Sparta voor zich uit te staren. Hij had in de 26e minuut na de rust de handsbal veroorzaakt waardoor Houwaart uit een strafschop A.D.O. met 2-1 had voorgebracht. „Ik wilde de bal met mijn lichaam doodmaken", ver telde Onsman, „maar de bal sprong van een polletje op en is toen blijkbaar te gen mijn arm gekomen. Ik heb het niet eens gevoeld". Toen scheidsrechter Dorpmans direct daarna blies, dacht ik dat iemand achter mij een overtreding had begaan, maar toen ik hoorde dat ik hands had gemaakt en dat wij een straf schop tegen kregen, was ik overbluft. Volgens mij heeft de heer Dorpmans, die bij de hoekschop achter de lijn naast het doel stond, het niet gezien en ging hij af op het vlaggen van de grensrech ter. Scheidsrechter Dorpmans zei de handsbal van Onsman goed te hebben gezien. „Het was hands en aangezien hij binnen het strafschopgebied stond, floot ik voor een strafschop. Het is na tuurlijk sneu voor Sparta, maar hands is hands". Tot zover het voorval van Co Onsman, zoals het Parool dit beschrijft. Onsman, die thans in Zwijndrecht woont, is na zijn vertrek naar het semi- prof-voetbal lid van A.F.C. gebleven. Tijdens de wedstrijd tegen J.O.S. zat hij op de tribune aan de De Boelelaan. Hij was bij Sparta als reserve aangewezen en had toen zijn trainer gevraagd een keer te mogen ontbreken om naar Am sterdam te kunnen gaan. Het verzoek werd ingewilligd en zo heeft Co de nu niet bepaald aantrekkelijke wedstrijd tegen J.O.S. gezien. Desondanks had hij geen spijt van zijn gang naar het A.F.C.-terrein omdat hij daar veel oude vrienden ontmoette. Het is wel zeker dat Co, als hij een streep zet achter zijn semi-professiona- lisme, weer naar het amateurvoetbal te rugkeert en dan natuurlijk in de moe derschoot van A.F.C. Niets nieuws onder de zon Er is feitelijk niets nieuws onder de zon. De honkbalminnenden onder u we ten dat het orgaan van de A.B.C.-ers nogal wat medewerkers telt die hun ont boezemingen en impressies onder een pseudoniem aan de drukinkt toevertrou wen. Niet omdat ze bang zijn dit onder hun eigen naam te doen, maar omdat bepaalde artikelen nu eenmaal meer „sjeuigheid" krijgen als ze met een schuilnaam zijn ondertekend. Wie dacht dat onze honkbalbroeders daarmee uniek zijn, vergist zich. Al vele jaren geleden bestond het geschrevene in de A.F.C.- Schakel voor een groot deel uit artike len van zich door pseudoniemen camou flerende leden. Ik lees in Jo Wijnand's Gouden Boek tenminste: „Hoe kon je anders dan verliefd zijn op de Schakel, als je als redacteur zoveel medewerking had. In andere clubbladen las je de nood- en smeekbeden voor kopij. Bij ons was dat niet nodig. Het ging vanzelf. De voortreffelijke hoofdartikelen van Galavazi, die de Schakel welhaast tot sportblad stempelden, de technische be schouwingen van „Observer" (Jo Broeksmit), de consciëntieuze verslagen van „Speler" (Jaap van Nek), de gees tige reportages van „Eppals" (Willy Brusse), de „Uitjes met Taartjes" van de „Man op de Tribune" (Piet Vermeu len), de nieuwjaarswensen van „Bébé" en „Augustora Jr." (Dick Bessem en Nic. Selles), de gedichten van „Nico" (Nic. Holtzappel), „Seagull" (Sijmen Wit), „Aangetrouwde" (de verloofde van Karei Nesenberend) en „N. Eversharp" (Wim Staats). Wat een prachttijd van clubjournalistiek'. Tot zover het Gouden Boek. U ziet het: talloze pseudoniemen. Van de beide Schakel-redacteuren hoor de ik dat het thans maar matig is ge steld met de schrijflust van de A.F.C.- ers. Mensen, pak de pen toch eens! Waarom kon dit vroeger wel, maar nu niet? Vrouwelijke fluitisten U zult ze zeker al op één van onze velden aan de De Boelelaan hebben ge zien: de vrouwelijke scheidsrechters. De eerste stem die opging om over te gaan tot vrouwelijke fluitisten klonk enkele jaren geleden in de bondsvergadering van de K.N.V.B. Het was wijlen de hr. Sougé, voorzitter van de afdeling Noord- Holland van de K.N.V.B. die voorstelde om de vrouwelijke scheidsrechter op de Nederlandse voetbalvelden haar entree te laten maken. Hij deed dit om te pro beren het grote tekort aan scheidsrech ters enigszins te kunnen opheffen, zo lees ik in „Zaken die ons raken", het blad van de landelijke bond van ama- teurvoetbal-verenigingen. De heer J. C. Brinckmann, voorzitter van deze bond vraagt zich af of wij met deze ontwik keling dus het meer en meer inscha kelen van vrouwen in en om de voet balsport blij moeten zijn. „Heeft het bestuur van de K.N.V.B. zich reeds Over „vrouwen in de voetbalsport" be raden." Op dit punt wordt in het regle ment alleen gesproken over „vrouwen die een functie bekleden in een vereni ging en als zodanig door het bondsbe- stuur als lid zijn toegelaten", aldus de L.B.A.-voorzitter. De heer Brinckmann vraagt zich af waar de K.N.V.B. de grens moet trekken. Deze uitlatingen waren voor de heer T. Bakker, admini strateur van de afdeling Noord-Holland van de K.N.V.B., de afdeling dus waar het eerste initiatief werd genomen ten aanzien van vrouwelijke scheidsrech ters, reden om een ingezonden artikel te schrijven, in het L.B.A.-blad. Hij ver telt hierin dat de afdeling Noord-Hol land thans zestig a zeventig vrouwelijke scheidsrechters telt en dat zij het uit stekend doen. „Als we meer propagan da maken krijgen we binnen de kortst mogelijke tijd een zeer groot korps vrou welijke scheidsrechters", aldus de heer Bakker. „Dat willen we nog niet, om dat we de mannen vóór willen laten De heer Bakker merkt in zijn artikel voorts op dat de heer Brinckmann dient te weten dat het aantrekken van V.S.-ers uit de nood is geboren en wel omdat de mannen verstek lieten gaan. „U moet ook weten dat wij nadruk kelijk hebben gesteld en ook vastgelegd dat de vrouwen uitsluitend jeugd van 12 tot 15 jaar mogen leiden en daarvoor blijken ze in de praktijk bijzonder ge schikt. Het aantal strafzaken is belang rijk kleiner bij wedstrijden die door vrouwen werden geleid dan bij wedstrij den onder leiding van mannen", zo be weert de heer Bakker. „En niet omdat ze bang zijn om op te treden maar om dat ze meer tact hebben". Gelachen Ik weet niet meer waar ik het gele zen heb, maar het echtpaar Koos en Annetje Lorreslijper vierden hun 25-ja- rig huwelijk. Natuurlijk in hun eigen vertrouwde omgeving temidden van sportvrienden en -vriendinnen. We heb ben gelachen om de moppen van Chris, u weet wel de man die de vorige week in eigen doel schoot, om de plotselinge binnenkomst van ons lid Kees, verkleed als terreinknecht en om de eerlijke wensjes van de nichtjes van de tante van de buren van onze rechtsbuiten uit het negende. Kent u ze niet? Ontgaat u de gijn? Geeft niet, als wij maar ge lachen hebben. PLAGIARIS

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 8