BBêëm&j ■M Dank "■aw- poolt allen mee, het is voor a.f.c. PLIEGER KEUKENS Satrois kampioen Zaterdag 18 maart. De wind huilt om de kleedkamers. Binnen buigen A.F.C.- ers en V.V.G.A.-ers zich grimmig naar hun fluisterende aanvoerders. Daan Perton trekt vier hemmetjes over elkaar aan. Daaroverheen zijn reserveshirt. Rood-wit, met gaten. Rob Melsert heeft nieuwe schoenen. Ze glimmen kwaadaardig in het schim mig licht. Ze mogen maar één helft meedoen. Een gewichtige referendaris kondigt zich aan. Passencontrole. Hem- my Sinot toont een rijbewijs. De refe rendaris geeft zijn fiat en grijpt naar zijn fluit. Aanvang, heren. Buiten blijkt de wind tot gieren te zijn overgegaan. Van doel tot doel. V.V.G.A. overhandigt tulpen (geel). A.F.C. houdt haar tulpen (rood) achter de hand. Toss verloren. Wind tegen. Iet wiet, waait weg. De bal tenminste. A.F.C. speelt 4-2-4, rustig, bekwaam. De ambtenaren borduren traag en fanta sieloos. Ze krijgen geen kansen. Na 10 minuten komt Satrois over de midden lijn. Even later is het raak. Een snelle uitval, Hans Rooze attent, 1-0. V.V.G.A. wordt nerveus, laat meer steken vallen. Resultaat: nieuwe uitvallen, Cor van Haren 2-0. Rust. Ach, u begrijpt het. Vooruitgestoken rood-witte borsten. Hautaine glimlach jes (onderling). Dankbare vice-voorzit- ter, die maant tot volhouden. Dat ge beurt na de W'artburgiaanse thee, die overigens voortreffelijk is. Slechts een maal worden de maestro's verschalkt. Weinig pijn. Eindstand 2-1. Het kampioenschap is behaald. De promotie was al binnen, ook voor V.V.G.A. trouwens. Ons bosje rode tul pen gaat naar de prettige tegenstanders. Zij bedankten ons nogmaals met een bosje rode tulpen. Het is per slot bijna lente. Satrois speelt volgend jaar eerste klas A.V.B. Verschillende spelers zullen dan wei het vierde naar het kampioenschap voeren. Het zij zo. Een beetje blasé wor den we er wel van Waar hang je al die diploma's? ROB WILDEBOER De zaterdagtrappers Dit seizoen zijn er 78 spelers inge schreven voor 4 competitie-elftallen. Dit lijkt op het eerste gezicht een wanver houding en dat is het dan ook. Het bete kent namelijk dat elke speler maximaal de helft plus één van de competitiewed strijden meespeelt, hetgeen neerkomt op nog geen 10 wedstrijden per jaar! In de praktijk valt het aantal competitiewed strijden per speler nog al mee. De oor zaak daarvan is niet gelegen in het feit dat de competities groter werden of ver lengd werden met bekervoetbal, maar door een kwalijker reden. Een deel der spelers beschouwt het als een recht te voetballen wanneer het hen zo uitkomt en laat de elftalcommissie keer op keer vergeefse arbeid verrichten als het voet ballen hen niet uitkomt! In de eerste plaats zijn dat de spelers die het verspilling vinden van hun vrije tijd om reserve te staan bij een elftal. In de tweede plaats zijn er „mooiweer- voetballers", die afschrijven zodra het regent of vriest, en bovendien nog zij die juist het strand opzoeken als de zon schijnt. Tenslotte diegenen, die plotseling zon der een bepaalde reden geen zin hebben om te spelen. Het hoeft geen betoog dat deze spelers, indien zij als zodanig ten minste herkend worden, van competi tievoetbal worden uitgesloten. Dit leidt dan tot een sanering van het spelersbe stand tot zodanige proporties dat iedere speler aan een redelijk aantal competi tiewedstrijden toekomst. Dit seizoen hielden we op deze wijze 60 spelers over, waaronder helaas nog enkele hun „speelrecht" zo egoïstisch uitoefenen, dat afvoering van de spelerslijst gerecht vaardigd zou zijn. Slechts het gevolg van dupering van goedwillende spelers is de reden geweest dat zulks tot nu toe niet plaatsvond. Opgeven als speler moet in principe betekenen: elke week beschikbaar zijn, afgezien van bijzondere omstandigheden. Indien men van te voren weet dat men niet beschikbaar zal zijn dient men voor het opstellen van de elftallen reeds be richt te geven aan de commissie, zodat bij een eventueel spelerstekort een wed strijd opgeschoven kan worden en bij een spelersoverschot een extra wedstrijd vastgesteld kan worden. Doordat een deel der afschrijvers verstek laat gaan door niet bijzondere omstandigheden en toch pas op het laatste moment afschrijft worden anderen, goedwillenden, bena deelt! Daarom zal in de toekomst dit deel der afschrijvers worden uitgeslo ten. Spelers die zo nu en dan eens wil len deelnemen aan een wedstrijd kunnen daartoe wel in de gelegenheid gesteld worden, maar alleen wanneer dat de commissie zo uitkomt i.v.m. de overige spelers. De zaterdagafdeling is een kleine af deling, hetgeen met zich meebrengt dat de individuele speelsterkte van spelers binnen één elftal sterk uiteen kan lo pen. Het gevolg hiervan is dat er spe lers zijn die ervoor bedanken in een „laag" elftal te spelen en dan liever „re serve staan" in een hoger elftal. Tot hen zou ik willen zeggen: „In het land der blinden is éénoog koning", „éénoog be ziet uw situatie in het land der twee- ogegen." Met de overige 45 spelers heeft de elftalcommissie dit jaar op aangename wijze samengewerkt, zij worden daar bij deze voor bedankt! Expansie Mag uit het bovenstaande artikel blij ken dat een bepaald soort spelers door de zaterdagcommissie wordt geweerd, dit houdt zeker niet in dat er teveel za terdagvoetballers zijn. Integendeel! Zoals de stand van za ken momenteel is heeft men zaterdag tot 15.00 uur de beschikking over twee speelvelden, terwijl na 15.00 uur één veld afvalt voor de „vetten." Daar men de zaterdagcompetitie in de afdelingen verspeelt vanaf 12.00 uur (uitzonderin gen eerder) is het mijn plan met ingang van het volgend seizoen de lagere elf tallen de thuiswedstrijden te laten aan vangen te 13.00 uur en het eerste en tweede zaterdagteam wisselend thuis te laten spelen te 15.00 uur. Op deze wij ze is er speelruimte voor maximaal zes senioren zaterdagelftallen. Hoeveel zat- tenelftallen het volgend seizoen zullen spelen kan op dit moment uiteraard nog niet bekend zijn. Ongetwijfeld vallen er weer spelers af en komen nieuwe spe lers van buitenaf en van de zondagse nioren. Toch is het wel zeker dat er het vol gend seizoen geen zes zattenelftallen spelen omdat de zaterdagcommissie als grens trekt vijftien beschikbare spelers per elftal. Bij 59 spelers: 3 elftallen, met de per zaterdag niet in de competitie uitkomende spelers kan dan vriend schappelijk gespeeld worden. In voorgaande seizoenen is door de jeugdcommissie wel eens geopperd een ledenstop in te voeren in verband met de grote aantallen zondagjunioren en beperkte hoeveelheid velden. Voor hen zou het misschien een goede suggestie zijn die „overtollige" junioren aan de zaterdagjunioren-competitie te laten deelnemen. Voor een A, B en C-juni- orenteam is op zaterdag nog ruimte ge noeg! FRED BERGMAN Dertig jaar lang hebben wij zowel sportieve als de andere genoegens op ons A.F.C. mogen beleven. Zodoende was het voor ons een vast staand feit dat wij ons 25-jarige huwe lijksfeest in de A.F.C.-sociëteit zouden vieren en wel temidden van onze fa milie en vrienden. Deze voor ons zo onvergetelijke avond hebben wij mede te danken aan de aanwezigheid van onze A.F.C.-vrien- den. Dank voor de prachtige cadeaus en de voordracht van Loes en Ger. Dank aan de tekstschrijfsters Tonny, Hanny en Tootje. Tenslotte dank aan Cor van Peperzeel voor de leiding van deze fantastische avond. COR EN TEUN WIGGEMANSEN plastic uitvoering plaatstalen uitvoering

Schakels (clubbladen) | 1967 | | pagina 4